Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nőket miért nem lehet...

A nőket miért nem lehet megérteni?

Figyelt kérdés
Mindig ezt kmondják... De, mi az alapja? Hogy mindig mást akarnak, mint amit kimondanak? Tényleg így van?
2010. júl. 2. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
A nők többsége hajlamos azt gondolni, hogy a másik ember gondolatolvasó és kitalálja, hogy ő mit akar. De nem mindegyik, engem pl. nőként irritál ez a dolog és a szemébe mondom a másik embernek, amit gondolok (persze ha akarom is, hogy tudja). Na most a dolog visszafelé is működik, mert többen mondták már, hogy ez "nem nőies", mert egy nő nem beszél ilyen nyíltan. Ergo ha nőies akarok lenni, akkor átveszem ezt a stílust... ördögi kör.
2010. júl. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Mert pontosan erre törekednek, hogy érthetetlenek legyenek, mivel így sokkal nehezebb bármit számon kérni rajtuk.
2010. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
84%

A helyes kérdés az lenne: Hogyan lehet a nőket megérteni?

Szerintem:

Érzéssel.

Csak akarni kell. Kitartóan és odafigyeléssel.

Esetleg bizonyos szituációkban ha valamit nem értesz - kérdezz rá nyíltan. Mondd el, hogy nem érted és szeretnéd megérteni. csak válaszol valamit...

Ez nem csak a nőkre érvényes hanem bármely emberre akit meg akarunk érteni/ismerni.

2010. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
leszarom!ők megértenek minket?vagy megakarnak érteni?miért mindig nekünk kell őket megérteni?csak annyit tudnak ondani,hogy az összes f.aszi egy hülye!aztán ennyi,de hogy miért ilyen egy férfi azt már elég kevés nő érti meg,vagyis nem akarja!
2010. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt szoktak mondani, hogy a nok erzelmi alapon dontenek legtobbszor, mig a ferfiak mindenben a szintiszta logikat keresik. Lehet, hogy ezert nem ertik egymast neha vagy ezert vannak felreertesek.
2010. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én Párom is midnig megkérdezi mire gondoltam.. esetleg leszúr, hogy honnan a francból tudja én mire akarok kilyukadni? tényleg sokan nem mondják ki, csak utalgatnak rá, és nem nyilvánvaló mit szeretnénk. Én ezt úgy veszem észre, hogy tudat alatt csinálom. Tényleg azt hiszem tudja miről van szó, aztán még sem.. talán nem vagyunk összhangban? kitudja, de ezenkívül minden rendben :)
2010. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egész a nemek egykori "szakosodásából" ered.

Az ősember korában a férfi vadászni járt, csapatban, kialakultak a ma is "férfiasnak" titulált dolgok, a csapatszellem, a térlátás, a célzóképesség, valaminek a bekerítése, elfogása, leterítése. Alá-fölérendeltségi viszonyt építettek fel, vezető volt, versengés, domináns hím, aki vezette a csapatot. Minden férfias jellemvonás innen ered: a sportok (akkor alakultak ki, amikor jött az ipari forradalom és nem volt szükség kétkezi munkára, nem lehetett elégetni a tesztoszteront), az aggresszió (nagyobb tesztoszteronszint: nagyobb esély a vezető szerepre, a zsákmány leterítésére, a legnemzőképesebb nő megszerzésére, vagyis az életben maradásra), jobb térbeli, fizikai képességek, valamint a csőlátás (a vadászathoz kellett), az uralkodásra való hajlam, háborúzás, országok elfoglalása, hatalmi játszmák (területszerzésből adódó konfliktusok), erősnek látszás (ha a törzs előtt gyengének látszott, megbukott, alkalmatlan vezető lett, ezért képtelenek elismerni a férfiak, ha hibáznak.)



Na mármost a nők ezzel szemben otthon maradtak, őrizték a barlangot, a gyerekeket. Nem volt szükség erős fizikumra, viszont jobbak lettek a kommunikációs készségeik, mert társaságban éltek, egyenlőségben (szemben a férfiak hierarchikus viszonyával), gyűjtögettek, karban tartották az otthont (ezért dolgoznak a nők ma is háztartásban, és járnak el a férfiak dolgozni. Legalábbis a múlt században még ez volt.) Mivel egymásra vigyáztak, fontos volt a szociális képességek kialakulása, mások érzéseinek olvasása, jó beszédkészség, nem nyelvi jelek olvasása. Ezért tudnak a nők olvasni a "sorok között". Itt van a kérdésedre a válasz: az egyik ok maga az, hogy a két nem teljesen másként szocializálódot, ez eleve kizárja a megértést; a másik meg az, hogy a nők más módon kommunikálnak. A férfiak a vadászat során egyértelmű utasításokat kellett, hogy adjanak: támadj, maradj ott ahol vagy, csináld ezt, csináld azt, satöbbi. Nem lehetett "félrebeszélni". A férfiak beszéde tényközlő.


A nők viszont a beszéd által maradtak társaságban, ezáltal mélyítették a kapcsolatot, ezzel töltötték az időt, ami nagyon fontos volt a túlélés szempontjából. A női beszéd lényege maga a beszéd. A nők 3x több szót használnak egy átlagos nap, mint a férfiak. És van az úgynevezett indirekt beszéd: az utalgatás. Példa: nyitva van az ablak. Feleség: Drágám, nem fázol? Férj: Kedves vagy, hogy gondoltál rám, de köszönöm, nem. Kis idő múlva feleség kiborul, férj megkérdezi az okát. Feleség: Lehetnél figyelmesebb is! Én fázom!


A férj nem lát mögé, mert egyenes beszédhez van szokva. Azt hitte, az volt a kérdés, hogy ő fázik-e. Ő nem fázik.


A feleség célozni akart a férjének, hogy ő fázik, és gondolta, hogy a férfi érteni fogja. Ez azonban csak a nőknél működik, a férfinál ezzel kudarcot vall.



Láthatod, hogy gyakorlatilag elbeszélünk egymás mellett. Nem értjük egmás nyelvét. A kulcs a gyökeresen más szocializálódás. És hidd el, minden az őskorból jön. Az összes háború, területszerzés, erőfitogtatás, és valójában mindennapi viselkedésünk is ennek a bizonyítéka. És ez mindkét nemre igaz. A férfiak agya még mindig kategorikus, nem tud többfele figyelni, a férfiak még mindig nem ismerik be, ha tévednek és nagy célok fele törekednek, a nők pedig még mindig családra, házasságra, biztonságra vágynak, és szökségük van a beszédre. És szerintem, ha ezeket megértenénk, jóval kevesebb válás és félreértés lenne.


Amúgy ezt már kicsit kevésbé részletesen máshol is kifejtettem, lehet, hogy oda leírtam olyat, amit ide nem, most nem olvasom végig. http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__labdajatekok__10..


4. válaszadó.

2010. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
És még valami: szerintem meg lehet érteni őket. Egyszerűen sok férfi: vagy nem elég intelligens, hogy ezeket felismerje, megértse, vagy lusta megérteni, vagy nem tudja, hol keresse a választ a nők viselkedésére. Szerintem meg lehet érteni a nőket, csak az ő fejükkel kell gondolkozni.
2010. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Meg lehet őket érteni,tudni kell a saját érzéseidet használni,mert a nők azzal gondolkodnak. Megérteni hogy egy helyzetben az adott csaj mit érez és ez alapján mit fog tenni. Ennyi. Hogy ez nem férfias,nem megy? Akkor nem kell csodálkozni hogy a "rózsaszínpólós b**ik" után,olvadnak a nők.
2010. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!