Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » (Jobb kezesek) Miért bal...

Asadasdasdad kérdése:

(Jobb kezesek) Miért bal kézbe fogjuk a villát, s a kést jobb kézbe? Olvastam egy olyat, hogy a dominánsabb kezünkbe kell legyen a kés, mert az több prioritást élvez, mivel több dolgot kell vele csinálni, mint a villával. Igaz ez?

Figyelt kérdés

#bal #fogjuk #villát
2019. márc. 14. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj meg jobbkezesként ballal nyiszatolni a késsel.
2019. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha te a villával vágod az ételeket és a kést kapod be, akkor nem igaz, de normál ember a késsel vág - ehhez kell az ügyesebb kéz -, és a villát kapja be - amihez nem sok ügyesség kell.
2019. márc. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Én jobbkezes vagyok, de bal kézzel sokkal jobban tudok vágni, illetve nekem bal kézre nem áll rá a villa egyszerűen.

Egyébként ez hogy a kést a jobb kézben tartsuk ez amolyan illem dolog inkább, de én például soha sem tudtam jobb kézzel vágni. persze ha kenyeret vágok vagy ha húst szeletelek főzéshez, vagy sütéshez előkészítve akkor jobb kézzel vágom mert ott azért több erőt kell kifejteni. Egyébként apám is ilyen mint én, így ételt szeletelni késsel ő sem tud jobb kézzel. Anyám meg alapból bal kezes, ő alapból bal kezében fogja a kést.

2019. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Azért, mert a villával (tehát a bal kezeddel) csak tartod az ételt (pl. a szelet húst), míg a késsel (a jobb kezeddel) vágod, tehát azt használod.
2019. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Én alapvetően jobb kezes vagyok, de sok mindent tudok csinálni bal kézzel, írni is ugyanolyan olvashatóan, folyékonyan, és bal kézzel is eszem (kést mindig a bal kezemben fogom, ügyesen is vágok vele).
2019. márc. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
100%

Történelmileg így alakult ki...

Valószínűleg közrejátszik ebben azb hogy igen sokáig nem igazán használtak evőeszközöketb hanem a kezükkel ettek -és ha valamit el kellett vágni, akkor egy jobbkezes ember alapvetően a jobb kezében használta a kést. Aztán amikor elkezdték a villát is használni, akkor annak fogásához a bal kéz maraddt szabadon...

A magam részéről balkezesként is jobb kézzel fogom a kést, ballal a villát -egyszerűen így szoktam meg...

2019. márc. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
A válaszokat megkaptad, így fölösleges is lenne ismételnem. Az viszont érdekes a kérdésben, hogy Olvastam egy olyat...
2019. márc. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!