Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tekint a családja egy...

Hogyan tekint a családja egy Zsidó lányra aki Keresztényhez megy feleségül? Reform-irányzatú zsidó felekezeter gondolok.

Figyelt kérdés
keresztény,zsidó,házasság

2019. ápr. 23. 12:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesirási hibáért felekezetre-t akartam irni.
2019. ápr. 23. 12:09
 2/6 lilla64 ***** válasza:

Ez attól függ a család mennyire értelmes.

Én ismerek zsidó fiút aki katolikus lányt vett el,nincs semmi baj,a családja elfogadta a választását

2019. ápr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én eddig úgy tudtam hogy a Zsidóknál úgymond ciki ha a menyasszony nem zsidó,nem tudom melyik zsidó felekezetnél lehet ilyen dolog ha ez igaz,tehát kifejezettem örülnek ha a menyük nem pogány lessz.
2019. ápr. 23. 13:01
 4/6 lilla64 ***** válasza:

Azt hiszem az ilyen zsidó-keresztény házasságoknál inkább a rabbi az aki ellenzi a dolgot.Ezeket az ismerőseimet se akarta összeadni,ezért esküdtek katolikus templomba.

Skóciában élnek.

2019. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Értelmes dolognak tartod minden zsidót egy kalap alá venni?
2019. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mikor és milyen értelemben raktam egy kalap alá az összes zsidót? dubitus?
2019. ápr. 23. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!