Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Meghívást kaptam egy zsidó...

Meghívást kaptam egy zsidó családhoz, de nem tudom a szokásokat, és az etikettet. Azt sem tudom, mennyire vallásosak, bár a hagyományaikat biztos tartják. Mit illik vinni, ajándék, stb?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, és egy férfiismerősöm családja hívott meg. Szeretnék elmenni, de nem tudom a szokásokat, lehet -e hagyományos öltözékben menni, mit illik ajándékba vinni?

Van-e valami, amire fel kell készülnöm? A férfiak és Nők családon belül egy asztalnál étkeznek?

Köszönöm a segítséget!



#vallás #viselkedés #ajándékozás #zsidó szokások #zsidó etikett
2017. jan. 18. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy elvárják a szokásaik ismeretét - ha egyáltalán van bármilyen spec. szokása a családnak.
2017. jan. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Viszont szeretnék vinni ajándékot, főleg a család nőtagjának. Fogalmam sincs mit illik. Nem nagy dologra gondolok, de a virágot nem tartom megfelelőnek, és egyenlőre a bonbon maradt. De az meg snassz. Szóval nagyon tanácstalan vagyok.
2017. jan. 18. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

biztos, hogy vallásosak? manapság elég kevés szigorúan vallásos zsidó család van.


ha nem vallásosak (vagy csak nem ortodox-ak) akkor normál ajándékot vigyél nekik.

2017. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Kiderült nem orthodox-ok, de vallásosak. Azóta létre is jött a találkozó, és bonbont vittem meg kávét, meg mivel nem tudtam, hogy mit lehet, így mégis maradt a virág :) Úgy láttam, örültek.
2017. jan. 23. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!