Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miután megköszönök valamit,...

Miután megköszönök valamit, kell-e még utána külön köszönnöm, ha találkozom valakivel, és a kötelező beszédaktust követően nem lépek vele további interakcióba?

Figyelt kérdés
Belépek egy lépcsőházba, valaki kinyitja nekem az ajtót, én azt megköszönöm (Köszönöm szépen), és én ezt követően már nem köszönök neki (Csókolom; Jó reggelt/napot/estét kívánok). Véleményem szerint azzal, hogy megköszöntem az adott személynek az ajtó kinyitását, teljesítettem a köszönés során fellépő, udvariassági szokásként szolgáló beszédaktust.
2019. jún. 10. 22:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szükséges én sem szoktam és nem is várom el. Ha esetleg közösen liftezünk kiszálláskor elköszönök.
2019. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!