Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gáz, ha nem adok borravalót a...

Gáz, ha nem adok borravalót a fodrásznak?

Figyelt kérdés

Megkértem azt a fekete hajú lotyót a bio hairben,hogy vegye lejjebb a hőfokot a hajszárítón,mert leég a fejem. Erre az volt a válasza,hogy csak hideg és meleg funkció van a hajszárítón. Mondom neki,hogy akkor tartsd távolabb légyszíves. Nyilván nem tartotta. Itt majdnem felálltam a székből és leüvöltöttem a fejét,hogy mit nem értesz ezen te sötétség? De mivel konfliktus kerülő ember vagyok,így nem tettem. Arról már nem is beszélve,hogy a gubancot a hajamból úgy fésülte ki,hogy nem fogta meg a tincset a tövénél és így rohadtul fájt. De szerintem direkt csinálta. Egy ilyen dagadt életunt festett fekete undormány töredezett hajú undormány nő volt. Szerintem irigy volt,hogy nekem meg derékig érő barna természetes hajam van.



Tudom,hogy most jönni fog a válasz,hogy minek mész biohairbe,amikor nyílván való,hogy futószalagon kezelik az embereket?


Máskor is voltam és semmi gond nem volt,bárki le tud vágni a szögegyenes hajamból 5cmert. Nem kell hozzá nagy tudomány.


Amikor befejezte a fodrász a hajamat,akkor jött oda a pulthoz ,amikor fizettem a kasszásnak és várta a borravalót. 5.990 forint volt a végösszeg és 10.000 forinttal fizettem. Úgy elvettem még a négyezren kívül azt a 10 forintot is ,mintha nagyon kéne nekem. Ezután már rám sem nézett a fodrász ,amikor kedvesen kis mosollyal a számon elköszöntem.



Szerintetek igazam van/nincs igazam?



2019. júl. 9. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Részemről nem gáz.
2019. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adtam, kutyába is vettek, magamnak nyírom a hajam
2019. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem adtam fodrásznak borravalót, nem is tudtam hogy ez szokás.
2019. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
79%

Fontos volt kiemelned a hajszínét és a testalkatát?

Ilyenkor hívni kell a főnököt, elmondani hogy hiába szóltál hogy forró a szárító és durván fésült ki.

Lehet még kezdő a csaj, lehet történt valami rossz az életében és nem az a fajta aki leplezni tudja és taláb akaratán kívül rajtad vezette le.

Lehet te reagálod túl és pont nem érdekelt senkit hogy elvitted azt a 10ftot is. Sokan nem adnak borravalót

2019. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
56%
Most mindegy, egyet értek-e veled, de ha nem voltál elégedett, ne adj. Én sem adok, ha nem vagyok elégedett. Egyszer volt egy olyan fodrászom, aki rettenetesen túlvállalta magát. Az i-re a pontot akkor tette fel, amikor télen háromnegyed óráig ültem vizes hajjal a szalonban, mert közben egyiknek festett, másiknak mosott, harmadikkal trécselt. Többet nem mentem oda, de borravalót sem adtam. Amúgy már egy tündéri fodrászom van, neki mindig felkerekítek.
2019. júl. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem adhattál volna neki borravalót így a fő kérdésre sajnos azt kell írjam, hogy igen, "gáz", ha nem adsz a fodrásznak borravalót.
2019. júl. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A borravaló egy jelzés, hogy elégedett vagy, és ezt hajlandó vagy honorálni pénzbeli elismeréssel. De nem kötelező adni még akkor sem, hiszen a szolgáltatás árában benne van, hogy teljes körűnek, és vendég igényeihez igazódónak kell lennie, amit nyújtanak.

Esetedben nem voltál megelégedve, tehát nem adsz.

(Amit furcsállok, hogy annyira kiborultál, hogy a fodrász testalkatától a hajáig szidtad, amiknek semmi köze a munkájához. )

2019. júl. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Nekem anyám azt mondta, hogy ahol drága a fodrász, ott nem kell adni borravalót, mert az árában benne van a borravaló is. Úgy látszik tévedett.


Egyszer elmentem egy mesterfodrászhoz, de nem ő csinálta, hanem egy fiatalabb srác (valószínű tanuló vagy most végzett), de szétkarcolta a fejbőröm ami amúgy is érzékeny volt, így úgy döntöttem nem adok borravalót.

2019. júl. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem az a gáz, hanem az, hogy lotyónak nevezed, meg hogy még mindig ezen rugózol...
2019. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz.

Én mindig adtam, amikor még 590-690-790 volt a gépi egy méretre nyírás a Biohairben. Mindig 1-200-al többet adtam, attól függött, mennyire foglalkozott velem a fodrász.

(Sajnos van 4-5 nagyobb anyajegy a fejemen, amit óvatosan körbe kell nyírni, a lelkesebbek szépen megnyírják körülötte a hajat, a kevésbé lelkesek kevésbé, de nem csinálok belőle problémát, veszályes játék ott a hajnyírót tologatni, én tudom.)

Tehát ettől függött.


Amióta felcsúszott ennek a 2-3 perces műveletnek az ára 1590-re, azóta nem adok borravalót. Úgy gondolom, hogy a majd' 2x-es árban benne van a borravaló is.

Ráadásul egy ideje kártyával fizetek, aprt nem hordok magamnál, így duplán nem tudok adni.

2019. júl. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!