Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik ott lenni a kórházban,...

Illik ott lenni a kórházban, ha egy kedves ismerősöm felesége szül?

Figyelt kérdés
Sajnos csonka családban nőttem fel, és sokszor ütközök bele ilyesmikbe, egyszerűen nem tudom, hogy ez inkább tolakodás, vagy inkább gesztus. Persze nem elhanyagolható tényező, hogy a barátom milyen személyiség, de annak ellenére, hogy régi az ismeretség, sem tudom eldönteni, megítélni, hogy hogy venné ki magát, ha bemennék a szüléskor a kórházba. Számukra is új most minden.
2019. júl. 17. 00:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szvsz szülés után látogass. elõtte meg közben áll a bál, mindenki mindenféle megalázó pozitúrákban meg helyzetekben van.

kivétel ha a kismama invitál.


aztán ha megvan a baba akkor közeli barát virágot, csokit, gyümölcsöt vihet. ha nem vagy közeli barát, akkor miután hazavitték.

2019. júl. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szuleskor nem, szerintem a kórházban sem illik annyira. Inkább ha hazamentek, akkor kedveskedni kajával meg egy kis gyereknek való holmival. Akkor is pár percre, ne legyen hosszú látogatás.

Ha az anyahoz állnàl közelebb, akkor azt mondanám, hogy szülés után a kórházba is menj be

2019. júl. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szülés fáj. Szülés utén is fáj. A kismamának kiugrálni az ágyból azért, hogy látogatókat fogadjon a folyosón (a szobában több kismama esetleg épp etet, vagy a császáros sebe miatt félig meztelen, oda nincs bejárkálás) igen kellemetlen. Oda barát-haver nem való. Sokan azt sem szeretik, hogy mindenféle idegen járkál a gyakorlatila immunrendszer nélküli babájuk körül. Szóval ne tolakodj oda a kórházba semmiképp, meg az első 1-2 héten kérdés nélkül még a lakásukba sem. Írj egy kedves gratulációt azonnal, de a kórház a családtagoké, a kismama elveire a látogatokról meg majd kérdezz rá.
2019. júl. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szülés alatt semmiképp ne menj be!!! Nem is nagyon tudnál találkozni velük, kint üldögélnél egyedül a folyosón.

A következő napon a kórházban lehet látogatni, de inkább csak a legközelebbi rokonoknak.

Barátként szerintem legjobb, ha 1-2 hetes korában, már otthon látogatod meg őket. De attól is függ, hogy milyen a család és hogy milyen volt a szülés, legegyszerűbb, ha a szülés utáni napon felhívod a barátodat (a férjet), gratulálsz neki, és megkérdezed, hogy mikor örülnének a látogatásnak.

2019. júl. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

„de a kórház a családtagoké”


Miért van több alapja ott lenni egy sógornőnek például? Vagy egy unokatestvérnek? A barátok olyan család, akiket te válogatsz meg.

2019. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

“Miért van több alapja ott lenni egy sógornőnek például? Vagy egy unokatestvérnek? A barátok olyan család, akiket te válogatsz meg.“


A kérdésben a szülő nő férjének a barátjáról van szó. Én a szülésemnél nem szerettem volna a fájó sebemmel kimászni az ágyból, csak hogy a férjem haverjai elé kicsoszogjak. Bármit mondanak is róla, igazából valami iszonyatosan erős az a fájdalom. Egyszerre behívtuk a családot, aztán annyi, nem szívesen pattog ki az ágyból pár napig az ember.

2019. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos.


Közeli barát vagyok, napi szinten találkozom a feleséggel is, és azt gondolom, hogy elég jó a kapcsolatunk.


Az apa gyerekkori barátom, az anyát pedig immáron ~3 éve ismerem.


Egy közös barátunkkal beszéltem azóta (aki néhány havonta találkozik csak a feleséggel), ő a szülés napján egy szál virággal fog bemenni a kórházba. Őt például rendkívüli módon nem szokta érdekelni az, hogy ki-mit gondol :)


Ezzel együtt pedig nagyon köszönöm a reakcióitokat, azt hiszem, részemről az lesz a leghelyesebb, ha nem próbálom őket meglepni a kórházban, hanem majd, ha hazamentek együtt, megkérdezem, hogy elmehetek-e látogatóba :)

2019. júl. 21. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!