Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire utaló kifejezés, vagy...

Mire utaló kifejezés, vagy kit illettek azzal a névvel, hogy az "iszlám oroszlánja" és miért?

Figyelt kérdés

2019. aug. 3. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a cikket találtam, erről:

Etiópia a történelem korai szakaszában különálló császárság lett; Ezána császár fogadtatta el itt a keresztény hitet a negyedik században, körülbelül a niceai zsinattal egyidőben. Az etióp ortodox egyház erőteljes szerepet játszott az etióp történelemben azzal, hogy a hangsúlyt a Mária- és a keresztimádatra helyezte, valamint kapcsolatot tartott az ősi judaizmussal, és ezáltal Etiópiát leplezetten „keresztény” császársággá tette, amely ellenállt az alföld irányából előnyomuló iszlám áramlatnak. Hailé Szelasszié császár, akinek a neve azt jelentette: „A Szentháromság ereje”, ilyen címeket viselt: „Királyok Királya”, „Júda Oroszlánja” és „Isten Választottja”. Továbbá alkotmányos kötelezettsége volt, hogy megvédje az egyház érdekeit. Azonban az embereket szellemi sötétségben tartották, és könnyen fel lehetett őket bujtani fanatikus cselekedetekre.

2019. aug. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tessék:

[link]


Ez alapján Mohamed nagybátyja volt, illetve hű pártolója. Mohamed több seregét is vezette különböző városok ellen, egy ilyen csatában ölték meg, magát Allah oroszlánjának nevezte, miközben harcolt. Innen a neve.


Fogalmam sincs az #1 hozzászólásban írtaknak mi köze a kérdéshez.

2019. aug. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászóló egy ördögtorony cikket másolt be ide. Jaj, de meglepő... De szegénynek már nem megy a gondolkodás és egy random dolgot másolt be, csak hogy meglegyen a mai térítés.
2019. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én meg a végén csak találtam valamit, de itt meg Ali ibn Abi (Abu) Tálibról írják ezt. A 4. helyesen vezérelt kalifáról, aki Mohamed veje és unokatestvére volt.
2019. aug. 6. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Alinál csak "Isten oroszlánja" címet találtam. Persze ettől függetlenül bármi lehet, akár mind a kettőre is használhatták egy időben, vagy inkább eltérő időben.

2019. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!