Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jèzus ès az apostolok nem...

Ha Jèzus ès az apostolok nem gyontattak, akkor a katolikus egyházban, mièrt alkalmaztak?

Figyelt kérdés

2019. aug. 8. 21:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%
Bár kifejezetten nem nevezték gyóntatásnak, Jézus mondta, hogy akinek az apostolok megbocsátják a bűneit, az bocsánatot nyer. Ezt viszi tovább a gyónás. A bűnök megvallása pedig elsősorban Istennek történik a gyónásban, nem a papnak, ő csak Jézust helyettesíti.
2019. aug. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%
Olvasd el a Bibliát Edgár, mielőtt kérdezel. Jézushoz sok bűnös ment megvallani bűneit, de Keresztelő Jánoshoz is mentek, majd megkeresztelte őket.
2019. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Vajon èvente kötelező volt a gyonás, Jèzus ès az apostolok idejèben?
2019. aug. 8. 22:19
 4/25 anonim ***** válasza:
Dehogy volt kötelező...
2019. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Kaptam egy vállaszt..Toccsi..felhasználótól privátban.


"Mi ez az egèsz

Te most gyontattál engem?

Nem vagyok narcisztikus

Nem vagyok bipolár

Nem vagyok skizofern

Nem vagyok beteg

Írj vissza


Úgy nèz ki ebből az egyik az Ő lessz.

2019. aug. 8. 22:33
 6/25 anonim ***** válasza:
13%

"A bűnök megvallása pedig elsősorban Istennek történik"


Na, de a mennyei Atyánk az otthon rejtekében is lát, hiszen mindenütt jelen van, akkor ha neki hangosan otthon meggyón az ember vagy közös gyónáskor a misén magában, akkor az is jó, nem?


Tulajdonképp miért is van szükség arra, hogy egy másik embernek, aki nem szent és nem Isten és talán még nem is hisz igazán (hiszen volt anno egy érdekes felmérés a papi hivatást választók között, na mind1) elmondjuk, ha Isten úgyis tud róla és azt is, h megbántuk?

2019. aug. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

#6

Jó kérdéseket vetettél fel, de ettől függetlenül mégis hangsúlyosan szerepel a Bibliában a bűnök szóbeli megvallása. Lásd Jakab levelét, vagy amit már #1 hozzászóló említett.

2019. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
58%

"Jó kérdéseket vetettél fel"


Kösz! És tudja is valaki rá a választ? :)


Mert a szóbeli megvallás helyszíni körülményeit tekintve mind1, nem?

2019. aug. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

Kétféle bűn létezik, ami nem jelenti azt, hogy a bűnök némelyikét lehet gyakorolni, vagy rendszeresen elkövetni, következmények nélkül. Az egyik a gyengeségből elkövetett véletlen, egyszeri és vagy nem tudatos hiba, és nem sért Biblai alapelvet. Ezt Istennek elmondjuk, még akkor is ha Ő tudja, mert látja mindenki életét. Ezekért nem kell minden alkalommal a felvigyázó testvérekhez rohangálni. Egy keresztény különben sem gyakorol bűnt szándékosan.


A másik:

(Jakab 5:14, 15) 14 Beteg valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak érte, megkenve őt olajjal Jehova nevében. 15 És a hitből fakadó ima meggyógyítja a beteget, és Jehova felemeli őt. Ha bűnöket követett is el, Isten megbocsát neki.


Itt nem fizikai betegségről van szó. Amikor olyan helytelenséget követ el valaki, ami Biblai alapelvet sért: Pl, paráznaság, gyilkosság, lopás, stb

Ebben az esetben a véneknek szólni kell, hogy Isten személye, és gyülekezet tisztasága érdekében, helyre igazitsa a vétkezőt, és megfelelő módon járjanak el, attól függően, hogy mi van a hiba hátterében.

2019. aug. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es,kèrlek idèzd az igeheljet a szentirásbol,hogy tudjam elolvasni.
2019. aug. 9. 07:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!