Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg "ostoba", aki nem...

Tényleg "ostoba", aki nem vallja Luther nézeteit az Eukarisztiáról?

Figyelt kérdés

Egy 24%-os hozzászóló gyengeelméjűnek, "ostobának" titulált embereket, lényegében azért mert az Eukarisztiáról a katolikus tanításban hisznek, majd Luthert hozta fel példának.

Tényleg "gyengeelméjű és ostoba", aki nem osztja Luther ezzel kapcsolatos nézeteit?


Luther így tanítja:

"Ezek az elemek nem jelek csupán, hanem Krisztus jelenlétének hordozói. Nem csupán kenyér és bor, nem is jelkép. Krisztus teste és vére. Ezekre mondja ígéretét: jelen vagyok a kenyérben és a borban. "


Tehát valóban ostoba, aki szerint a consublimált kenyér és bor nem Krisztus teste és vére, mint 24%-os írta?


Az ostoba és gyengeelméjű szavakért elnézést, csak a 24%-os hozzászólót idéztem, szerettem volna minél pontosabban visszaadni, noha tudom, hogy nem keresztényi dolog így vélekedni másokról. Ő lehet a hitgyüliben másként tanulta.



2019. aug. 13. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Az hagyján, hogy nincs tisztában az Eucharisztia teológiai tanításával, de szegényke még Luthert sem ismeri.

Ami nem gond egyébként: Isten nem a teológiai tudás alapján fog üdvözíteni. Sokkal inkább az alapján, hogy hogyan gyakorolta valaki az Isten -és emberszeretet parancsát. Azt meg ő látja, hogy ezekben a megnyilvánulásokban mennyi a tudatlanság és mennyi az álnokság.

2019. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy mennyire tudatlan Luthert illetően, igyekeztem rendkívül pozitívan hozzáállni az illetőhöz, így feltételeztem, hogy tudja miket ír.
2019. aug. 13. 10:23
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem tök mindegy.
2019. aug. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#4 ma 10:42

Ennek mi köze van a kérdésemhez? Mert láthatóan semmi kapcsolat nincs.

2019. aug. 13. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!