Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Vallás

A kérdés

Tényleg "ostoba", aki nem vallja Luther nézeteit az Eukarisztiáról?

Egy 24%-os hozzászóló gyengeelméjűnek, "ostobának" titulált embereket, lényegében azért mert az Eukarisztiáról a katolikus tanításban hisznek, majd Luthert hozta fel példának.

Tényleg "gyengeelméjű és ostoba", aki nem osztja Luther ezzel kapcsolatos nézeteit?

Luther így tanítja:

"Ezek az elemek nem jelek csupán, hanem Krisztus jelenlétének hordozói. Nem csupán kenyér és bor, nem is jelkép. Krisztus teste és vére. Ezekre mondja ígéretét: jelen vagyok a kenyérben és a borban. "

Tehát valóban ostoba, aki szerint a consublimált kenyér és bor nem Krisztus teste és vére, mint 24%-os írta?

Az ostoba és gyengeelméjű szavakért elnézést, csak a 24%-os hozzászólót idéztem, szerettem volna minél pontosabban visszaadni, noha tudom, hogy nem keresztényi dolog így vélekedni másokról. Ő lehet a hitgyüliben másként tanulta.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Luther, eukarisztia

aug. 13. 10:15  Privát üzenet  

A válaszok

Az hagyján, hogy nincs tisztában az Eucharisztia teológiai tanításával, de szegényke még Luthert sem ismeri.

Ami nem gond egyébként: Isten nem a teológiai tudás alapján fog üdvözíteni. Sokkal inkább az alapján, hogy hogyan gyakorolta valaki az Isten -és emberszeretet parancsát. Azt meg ő látja, hogy ezekben a megnyilvánulásokban mennyi a tudatlanság és mennyi az álnokság.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 13. 10:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy mennyire tudatlan Luthert illetően, igyekeztem rendkívül pozitívan hozzáállni az illetőhöz, így feltételeztem, hogy tudja miket ír.

# 2/4Időpont aug. 13. 10:23 Privát üzenet
Szerintem tök mindegy.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont aug. 13. 10:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#4 ma 10:42

Ennek mi köze van a kérdésemhez? Mert láthatóan semmi kapcsolat nincs.

# 4/4Időpont aug. 13. 10:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az evangélikusok tudományellenesek?
Ha Luther sosem indítja el a Reformációt, lehetett volna katolikus Holdraszállás úgy 1800 körül?
Mi a személyes véleményetek az evangélikusságról?
Miért volt sikeres a reformáció Európában a 16. századtól. Mi volt az emberek legfőbb baja a katolicizmusal? Például Magyarorszáon?
Az Evangélikusoknak vagy a Reformátusoknak van olyan ünnepe, amin Geyer Flórián Dalát éneklik?
Szerintetek miért nem égették meg Luthert?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Vallás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!