Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista világszemlélettel...

Ateista világszemlélettel lehetne belőlem teológus?

Figyelt kérdés

Szóval vallásos voltam, de már nem vagyok az, viszont elég nagy bibliaismerettel rendelkezem.


Tisztában vagyok a bibliai iratok keletkezésével, műfajával, ismerem a történelmi hátteret is amiben a könyvek keletkeztek, és értek az egyháztörténelemhez is. Sőt, még szövegkritikai ismereteim is vannak.


A kereszténységet tehát történelmi és vallástudományi szempontból érdekesnek tartom. A téma közben ugyanis bővül az ismerem az ókori világról. Arra gondoltam, ha már ennyire ismerője vagyok a témának, nem lenne rossz letenni egy diplomát, esetleg PhD fokozatot. Az elég jól cseng azért.


Egy dolog zavar csak: hol tudnék elhelyezkedni dolgozni? Hittanár semmiféleképpen sem szeretnék lenni, hiszen nem vallom a keresztény értékeket. Ha meg nem tudok ezzel pénz keresni, akkor felesleges annyit tanulnom.


2019. aug. 13. 16:23
1 2
 11/17 KZitus ***** válasza:

Szia

Bozonyos értelemben igen, lehetsz. Mire gondolok? Azt írod: ""Szóval vallásos voltam, de már nem vagyok az, viszont elég nagy bibliaismerettel rendelkezem." Ebből indulhatsz ki! Ha bibliai ismerettel rendelkezel, hogyan lettél ateista?

Pár perces videó: [link]

Van hasonlóság közötted és a filmben nyilatkozó férfi között?

Bőven van számodra is munka...

2019. aug. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kutató lehetnél, ahhoz hasonlóan, ahogy az ókori vallásokat kutatják azokban nem hívő kutatók.
2019. aug. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Bocs, Kzitus, de a jw.org-os dolog nem érdekel. :-)


#12


Igen, kutató szívesen lennék.


Egyébként nem vagyok erős ateista sem, tehát fenntartom Isten létezésének a lehetőségét.

2019. aug. 13. 20:17
 14/17 A kérdező kommentje:

"Ha bibliai ismerettel rendelkezel, hogyan lettél ateista?"


Úgy, hogy nem fogadok el mindent, ami bent van a Bibliában, a kereszténység nem az én utam.

2019. aug. 13. 20:18
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Létezik teológus szak, tehát ami nem lelkipásztori, hanem "csak" teológia (10 félév katolikusoknál meg reformátusoknál is). Oda nem a felvi.hu-n lehet jelentkezni, hanem személyesen döntik el, hogy kit tartanak alkalmasnak, és kit nem. Illetve kell a plébánosodtól / lelkészedtől ajánlólevél. Szóval ateistaként nehéz lenne bekerülnöd.


Vagy más szak elvégzése után doktori szinten biztos foglalkozhatsz egyháztörténelemmel, vallásfilozófiával, magával a Bibliával (ógörög / héber tanulása után), stb.

2019. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
68%

"viszont elég nagy bibliaismerettel rendelkezem"

Akkor nem lennél ateista:) Dehogy rendelkezel bibliaismerettel. A legnagyobb részét a Szentlélek magyarázza a hívőnek, ami ateistaként lehetetlen


"Tisztában vagyok a bibliai iratok keletkezésével, műfajával, ismerem a történelmi hátteret is amiben a könyvek keletkeztek, és értek az egyháztörténelemhez is."

Akkor ez nem bibliaismeret, hanem a kapcsolódó dolgok ismerete.


"Egy dolog zavar csak: hol tudnék elhelyezkedni dolgozni?"

Melyik egyházi teológia alapján szerezted az ismereteid?

2019. aug. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján lehetnél vallástörténész.
2019. aug. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!