Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény családban,...

A keresztény családban, környezetben nevelkedett homoszexuális embereknek miért van bűntudatuk?

Figyelt kérdés

Sok történetet olvastam már, hogy a keresztény családban nevelkedett emberek éveken keresztül elfojtják magukban az ilyen irányú késztetéseiket és saját magukat mardossák, bűntudatuk van, nem érzik magukat normálisnak, sokan öngyilkosok is lesznek. Teszik mindezt azért, mert félnek a családjuk és a gyülekezetük reakcióitól, vagy, ha mégis kiderül akkor pedig a teljes környezet amiben addig éltek elfordul tőlük és kiközösítik őket.


Viszont miért kell ezért bűntudatot érezni? Hiszen, ha homoszexuális lett az adott ember akkor pont a család és a gyülekezet (azaz a szűkebb környezet, amiben nevelkedett) tehet róla. Ők nevelték homoszexuálissá.


Az emberek akkor miért éreznek önön bűntudatot, miért hibáztatják saját magukat ahelyett, hogy teljes egészében a családjukat és a gyülekezetüket hibáztatnák, gyűlölnének, azokat akik megfosztották a normális emberi élettől? Szerintem teljes egészében ez lenne a normális reakció, nem pedig az önostorozás súlyos esetekben pedig az öngyilkosság. Pont, hogy fel kell hívni az ilyen gyülekezetekre a nyilvánosság figyelmét, mert az ilyen gyülekezetek bűnösök, és félő, hogy más gyerekből is homoszexuálist nevelnek. Tehát a helyes lépes az lenne, hogy minden leendő tag értesüljön csatlakozás előtt, hogy bizony ez a gyülekezet már kinevelt x y homoszexuálist, ennek tudatában csatlakozzanak.



2019. aug. 15. 10:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Mert beléjük "nevelték", hiszen azon lehet csak igazán uralkodni, akiben van bűntudat.
2019. aug. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem, a világ nevelte őket homivá.

Egyébként azért szomorúak, mert olvasták a Bibliát és sajnos ott le van írva, hogy bűn. De ha feláldozzák életüket és Jézust követik, akkor minden meg lesz bocsájtva. Csak fel kell adni a homoszexualitást Istenért. Csak ennyi. Áldozat! Mint kulcsszó.

2019. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy csak keresztény környezetben nevelkedett homoszexuálisokkal van ez. Ismerek olyat, aki nem nevelkedett ilyen környezetben, mégis depresszióra hajlamos és bűntudata van.
2019. aug. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Saját példát tudok csak mondani, más nem tudom hogy élte ezt meg.

Én azt gondolom, hogy legtöbben azért éreznek bűntudatot és azért fojtják el az érzéseiket mert az ember előbb válik vallásossá mint hogy ráébredne a szexuális orientációjára. Én kb 10-12 éves koromban ébredtem rá, hogy mi a helyzet. Pont akkor amikor a korombeli gyerekek is felfedezték, hogy vannak fiúk és vannak lányok. És hogy igenis számít a különbség. Viszont ekkor már mély hitem volt. A nagymamámtól tanultam meg imádkozni nem sokkal azután, hogy beszélni megtanultam. szerettem az egészet. Az imát, a templomot, a történeteket amiket meséltek. Tiszta szívemből hittem és "jó gyerek" voltam. Mindig vigyáztam, hogy ne kövessek el bűnt.

Aztán jött ez az egész. Azt sem tudtam mi ez. Nálunk ez nem volt téma. Nem tudtam miért van ez. Csak azt éreztem, hogy nem azt érzem amit éreznem kellene. De úgy voltam, hogy majd beleszeretek egy lányba és minden rendben lesz. Nem lett. Aztán szépen lassan megtanultam, hogy mi is az amit érzek. Megtudtam, hogy a vallásom, amiben feltétel nélkül hiszek azt mondja, hogy amit érzek (annak ellenére, hogy nem akartam ezt érezni, én csak olyan akartam lenni mint mindenki más. Olyan amilyen voltam, akit szeret az Isten) az bűn és emiatt pokolra fogok jutni. Tudtam, hogy ezt SOHA senki sem tudhatja meg. Mert csak addig vagyok az a jó gyerek akire büszkék a szülei amíg ez nem derül ki. Egyre jobban magamba fordultam. Egyre inkább eltávolodtam azoktól akiket szerettem, attól a közösségtől aki a mindent jelentette nekem. Mert volt egy titkom, amin nem lehet változtatni mégis gyűlölnek miatta. Tudtam, hogy gyűlölnének ha tudnák, mert hallottam a beszélgetéseket. Nagyobb gyerekként már nem takargattak előttünk sem semmit. Hallottam milyen gyűlölettel beszélnek a melegekről olyanok akikről azt gondoltam, hogy csak szeretet él a szívükben.

Tartottam a titkom, egyedül maradtam. Magányosan még akkor is amikor a családom körében voltam mert nem beszélhettem senkivel erről.

Persze az ember megpróbál mindent, hogy megszabaduljon ettől az egésztől. Teljes szívével de csak rosszabb és rosszabb lesz. Mert amit elfojtasz az ezerszeres erővel töri át a gátat ami mögé zárod. És igen, egy idő után eljutsz odáig, hogy már élni sem akarsz. Már képtelen vagy még egy napot ezzel a teherrel átélni. És innen már nagyon nehéz visszajönni.


De én nem hibáztatom a családom, a gyülekezetem azért mert meleg lettem. Azért hibáztatom őket mert magamra hagytak. Azért hibáztatom őket mert az a közösség aki a szeretetet hirdeti ellöki magától azokat a gyerekeket akik ezzel szembesülnek. Mert az csak szöveg, hogy a bűnt ítélik el nem a bűnöst. Téged ítélnek el, Téged ítélnek meg mert Te magad vagy a bűn és ettől nem szabadulhatsz.


Ma már csak rossz emlékként gondolok erre az egészre. A családommal rendbe tettem a dolgokat. Ők annak szeretnek aki vagyok. Istennel is békét kötöttem. Nem félek többé a pokoltól, a sátántól, mert tudom, hogy Isten engem is szeret és nem azt akarja, hogy szenvedjek egész életemben. Ma sem vállalom nyíltan, de már nem érdekel, ha valaki megtudja. Már nem érdekel ki szól meg emiatt, nem érdekel ki mit gondol. Ha a pokolra kerülök azért mert mást szeretek mint aki egyesek szerint kellene akkor pontosan azokkal fogok találkozni akik megvetnek emiatt. Mert a Mennyországban nincs helye olyanoknak akik képtelenek szeretettel fordulni olyanokhoz akik nem olyanok mint ők. Jézus azt tanította, hogy szeresd felebarátodat mint önmagadat. Én csak erre törekszem.

2019. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha éltél vagy ismersz erősen konzervatív keresztény családot akkor a világ lesz a legkisebb hatással egy gyerekre. Sőt, 4-5 éves gyerek már álmából is felkeltve tudja, hogy mit szabad és mit nem szabad, és a világi dolgok alapból bűnnek számítanak. Hosszútávon nincs kapcsolata olyan világi dolgokkal ami a homoszexualitás kialakulását indokolttá tenné.
2019. aug. 15. 11:22
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nevelés teszi azzá. Az ember nem tehet róla, hogy így születik. Viszont pont a család, a gyülekezet az, akihez bizalommal kellene tudni fordulnia, segítséget, megértést kéne kapnia. De nem tud hozzájuk fordulni, mert a keresztények nem azok, akik ezt megértik. Le van írva a Bibliában, hogy bűn, ezért kiközösítik azért, amiről nem tehet. Egy normális vallásban, sőt, egy normális világban az embernek nem kéne bűntudatot éreznie azért, mert más, olyanért, amiről nem tehet.
2019. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Itt a baj mindig a szülõkkel van, bármilyen "mássâg" lehet a gyerekeknél nehezen dolgozzák fel...

A sztoriról elgondolkoztam, hogy velem épp a szöges ellentéte fordult elõ, mégis tök ugyanúgy reagálta le a családom, vagyis fõleg anyám hogy én gyülekezetbe járok pedig már huszonéves felnõtt ember voltam amikor megtudta. Történt ugyanis, hogy épp egy szokványos családi balhé közepén bejelentettem, hogy elköltözöm és amikor kérdezte hogy kikkel megmondtam, hogy a hitgyülibe járok, és ott vannak barátaim(amibõl amúgy már kiléptem) . Anyám ott úgy ledöbbent, hogy le kellett ülnie egy székre. Épp olyan volt, mint egy melegnél a coming out. Tudom nonszensz, de a családom szívbõl ateista, és utálnak mindent ami valláshoz köthetõ, hosszú sztori. Pont ezért nem akarok belebeszélni milyen egy keresztény család, nekem ez elképzelhetetlen. Mindegy, ment sokáig a balhé, fejemhez lett vágva, hogy nekem elveszik a pénzem (nem igaz) kimossák az agyam (nem igaz) belevittek a rosszba, bekerültem egy szektába, elvesznek a családomtól sorolhatnám a hülyeségeket.

Most csak azt akarom bemutatni, hogy mennyire nem igaz, hogy a kereszténység vagy a gyülekezet ami konfliktust okoz egy meleg és a családja között, aki szűklátókörű az mindegy milyen elvrendszer szerint él az ilyen sajnos.

Lehet épp úgy undorodni a vallástól mint más undorodik a homoszexualitástól.

Vannak itt gyakorin is olyanok akik azt gondolják a vallás az emberiségen csak egy parazita amit ki kell írtani, meg van olyan is aki azt mondja a meleg egy gyűlöletes parázna, akivel szintazt kell tenni.

Persze tudom, még csak melegnek sem kell lenni, hogy megkeserítse valaki életét a vallás és a vallás következményei, elhiszem. De sokakat meg ez karolt fel, húzta ki a rosszból, és fontos neki a gyülekezet.

2019. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
"Hiszen, ha homoszexuális lett az adott ember akkor pont a család és a gyülekezet (azaz a szűkebb környezet, amiben nevelkedett) tehet róla. Ők nevelték homoszexuálissá." Forrásmegjelölés? Vagy -ne adj Isten- ezt az ujjadból szoptad? Legalább mostál volna kezet előtte...
2019. aug. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ezek egyszerű logikai következtetések, a keresztények úgy gondolják, hogy a homoszexualitás nem genetikai hajlam, hanem környezeti hatásokra alakul ki. Már pedig ebben hisznek máskülönben nem akarnák kinevelni a gyereküket a homoszexualitásból és nem küldenének átnevelőtáborba. Illetve nem mondanának azt, hogy az örökbefogadott gyerek homoszexuális lesz abban az esetben, ha az szülők homoszexuálisak.


Innentől pedig már könnyen kilehet következtetni, hogy, ha egy keresztény házaspárnak homoszexuális lesz a gyereke tinédzser korára akkor ott a szülő rontottak el valamit. Csak annyi történt, hogy ugyanazzal a mércével mérjük a keresztény szülőket mind a homoszexuálisokat. Ha az egyiknél a neveltetés és a közeg ahhoz vezet, hogy a gyerek homoszexuális lesz, akkor a másik esetben az okot vissza vezethetjük az okozatra.


Kettős mércét pedig nem használunk, mert az igazságtalan és az igazságtalanság az nem jó.

2019. aug. 15. 16:25
 10/13 anonim ***** válasza:
6%

Pl. lehet a nem igazán férfi apai tulajdonságok, ha pl. az anya hordja a nadrágszíjat.

Túl sok lánytestvér is okozhat ilyen kificamodást. Most 6 éves unokaöcsém a lánytestvérei hatására beöltözött lánynak én meg rárontottam, hogy "te fiú vagy az Isten szerelmére, veszed le ezt a szarokat magadról!" Úgyhogy remélem egy életre megjegyezte. Öcsém meg csak nevette, hogy szórakoztató, hát nagyon nem.

2019. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!