Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evolúciós értelmezés szerint...

Evolúciós értelmezés szerint mint jelent a bűnbeesés szimbóluma?

Figyelt kérdés

Sok keresztény ma már szimbolikusan értelmezi a teremtést és elfogadja az evolúciót. Jelenleg én is ez irányba hajlok, de fennakadtam azon, hogy pontosan miként kellene értelmezni a bűnbeesést ebben a kontextusban.


Mit jelent pontosan, mit takar a bűnbeesés, az evolúciónk melyik szakában történt meg? Ilyen és ehhez hasonló kérdések vetődnek fel bennem.


Érdekelnének hozzáértők válaszai. Előre is köszönöm a segítséget.



2019. aug. 20. 18:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Ilyenkor meglepődök, hogy milyen hülye kérdései vannak egyeseknek. Ha nincs 7 napos teremtés, akkor miért lenne egyáltalán bűnbeesés?
2019. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%
Én értem a kérdést. Az emberiség nem azért bűnös, mert a gyümölcs úgy roncsolta a DNS-t, hogy bűnre való hajlamunk alakuljon ki. Szimplán Isten meggyűlölt ezért.
2019. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Mármint miért?
2019. aug. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%
Ezt én sem értem. De annyira szíven ütötte, hogy nekem csak akkor tudott megbocsátani, ha gyerekként vízbe nyomkodtak. Pontosabban csak kegyelmet kapnék, ha helyeslném, hogy meg kellett ölni a fiát kínhalálban. (mert a tulkokat már unta).
2019. aug. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Le van írva a Bibliában. A tudás megszerzése. Igazából minden olyan, ami elválaszt minket az állatoktól, a jó és rossz megkülönböztetése, az ember istenné válása. Nehéz pontos választ adni.
2019. aug. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

"Le van írva a Bibliában. A tudás megszerzése."


Ez aztán a bűn!!!!

2019. aug. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

Egy ugrás. Az ember felismerte, hogy nem minden használ neki lelkileg.

Kár, hogy ehhez szellemidézésre volt szükség.

2019. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Ozmium42 ***** válasza:
97%

A kiűzetés a Paradicsomból jelentheti azt, hogy az ember tudatára ébredt, hogy véges az élete, meg fog halni. Megszületett a fejében a halál elvont koncepciója, ami aztán szorosan köthető egy sor szorongáshoz és bűnhöz. Nem tudott többé úgy élni, mint előtte, és úgy élhette meg, hogy az egy felhőtlenebb, boldogabb időszak volt. Hasonlóan érzünk a gyerekkorunkkal, fiatal korunkkal kapcsolatban is. Egyrészt az idő is szépíti a visszaemlékezést, másrészt viszont a felhőtlenség miatt is őszintébben tudtuk megélni az érzéseket. A jó emlékeket az emlékezetünk úgy tűnik, hogy erősebben tartja általánosságban.


Na szóval ez egy ötlet volt a részemről, nem igazán saját ötlet, és nem is próbálom a Bibliát összehangolni az evolúcióval, úgyhogy nekem mindegy, hogy volt-e ilyen vagy nem, szó szerint kell-e érteni, vagy máshogy. Ha lenne Isten, és érdekelné, hogy ne értsük félre azt a könyvet, akkor gondolom meg tudná oldani valahogy.

2019. aug. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Maga a bűnbeesés nem csak evolúciót elfogadók számára szimbolikus, hanem alapjáraton is egy szimbolikus leírás. Természetesen nem az volt a bűn, hogy rossz gyümölcsöt ettek, ahol egy lábas kígyó tekergődzött, hanem hogy szembe szegültek Istennel.

Na akik az evolúciót elfogadják, ők is pont így hiszik. Csak szerintük nem 6000 éve történt, hanem korábban. Amikor ember és Isten között felbomlott az addig idilli kapcsolat. Amikor az ember lelkiismeretével szembe fordulva vétett Isten törvényei ellen, amiket az ember szívébe vésett. Hogy pontosan mikor történt, senki se tudja, de nem is fontos.

2019. aug. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Egy rosszabb választás, tudatlanság, hiányosság, vagy hiányosságból kialakult rossz. Bűnbe esel, ha nem egy tiszta, szívteli polaritást választod, akár tudattalan.

Bűn nincs, csak isten hiánya.

Az eredendő bűn eresetileg jézustól fakad, ő pedig úgy értelmezte, hogy a velünk járó hiányosságok és ezekből kialakult betegségek, minden ami nem pozotív.

2019. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!