Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusnak szeretném...

Reformátusnak szeretném nevelni a gyermeket, de az anyósom beleszól!?

Figyelt kérdés

Református nő vagyok, gyakorlom is a vallásom. A párom es az édesanyja katolikus, de ők "csak" megkeresztelve lettek, egyáltalán nem gyakorolják a vallásukat. Azt szeretnék, ha a gyermekünk is katolikus lenne. Próbáltam észérvekkel megmagyarázni miert szeretném, ha a gyermekem is református lenne. Egyenlőre nincs siker. Ötletek?

/ Itt értem azt, hogy milyen normális érvekkel tudnám eltántorítani/


2019. aug. 28. 17:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Úgy látom, a párodat is meg kellene győznöd?
2019. aug. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Annál több ész érvet, mint amit itt írtál, nem nagyon tudsz mondani. hangsúlyozd a párodnak, hogy ez neked fontos.
2019. aug. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%
Férjed mit szól ehhez? Ennél jobb érv nem is létezik, mint hogy te vinnéd őket templomba, mert te gyakorlod a vallásodat. Mi az érve az anyósodnak azon kívül, hogy "mert csak"?
2019. aug. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
Mi köze ehhez az anyósodnak? Ez csak rád és a párodra vonatkozik, az anyósodnak ebbe nulla beleszólása van. Ezt mond meg a párodnak is.
2019. aug. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%

A férjedet próbáld meggyőzni,az anyósodnak semmi köze.

Érveljél azzal,hogy te gyakorlod ezt a vallást,és így a gyereket is el tudod vinni istentiszteletre.

2019. aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
17%
A párod a férjed?
2019. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem eleve az se túl jó, ha az ember xy vallásra neveli a gyerekét. Hadd döntse már el magától majd, ha nagyobb lesz, hogy miben akar hinni vagy éppen nem hinni..Persze ettől még meg lehet vele ismertetni, mesélni neki róla vagy beszélgetni vele.

Láttam példát mindkét esetre, és nem az általad felvázolt sült el jól.

2019. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
46%
Minimum 9 hónapotok volt, hogy ezt megbeszéljétek. Miért csak most jött fel a téma?
2019. aug. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%

A te gyereked, az anyósnak már volt

Csak keményen!

Áldás, békesség!

2019. aug. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%
Ne, tudom miért kellett lepontozni. ... Ha a párja nem a férje, eleve meg se keresztelik a gyereket egy katolikus templomban.....
2019. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!