Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagyok. Hogyan...

Katolikus vagyok. Hogyan térhetek át reformátusnak? Meg vagyok keresztelve és bérmálva. Van valamilyen vizsga, szertartás, amit el kell végeznem?

Figyelt kérdés

2017. okt. 29. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Én is éppen ebben a helyzetben vagyok. Éppen előtted írtam ki egy hasonló kérdést, és most csak ámulok azon, hogy mások is kifelé mennek a rk. egyházból.


Te megírnád, hogy miért akarsz felekezetet váltani? Lehet, az okok is nagyon hasonlóak vagy akár azonosak is lehetnek!


Áldás, békesség

2017. okt. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Felkeresel egy református papot és ő elmondja a mikéntjét. Konfirmálni kell majd, nem egy nagy dolog.
2017. okt. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Miért akarsz áttérni? (Egy református)

Talán azért, mert a katolikusok mindent túl komolyan vesznek? Ketesztvetés, szobornak/képnek/keresztnek imádkoznak, kötelező misék? Eltaláltam?

Katolikus iskolába jártam, megértem ha ilyen dolgok miatt akarsz áttérni...

Egyébként szerintem elég ha csak konfirnálsz, de mindent elmond egy református lelkész ha felkeresel egyet.

2017. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
#3, kicsit off, de mi sem imadkozunk szobrokhoz, képekhez. Istenhez imádkozunk. Attól hogy vannak szobrok, festmények a templomainkban, még nem imadkozunk hozzájuk.
2017. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Át szeretnék térni, mert a katolikus egyház tanítása és papjai nem hitelesek számomra. Csak a külsőségek érdeklik őket. Sok képmutatás és pénzkönzpontú. Businessegyház. Tiszt a kivételnek.
2017. okt. 29. 13:02
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

#4 Nem off, de ahova én jártam katolikus iskolába, ott minden egyes teremben ott volt a tabla felett a fa kereszt meg a pápa fényképe. (Még az ebédlő és a tornateremben is.) A tanárok azonnal üvöltözésbe kezdtek, ha azt látták hogy valaki nem a keresztnek vagy a kereszt felé imádkozik. (Minden reggel meg utolsó óra után kötelező volt az ima) Ja meg figyelni kellett hogy a keresztvetés is szép legyen...

Amikor templomba is ment az iskola, leülés előtt le kellett térdelni és keresztet vetni az oltárnak. Aki ezt nem tette, osztályfőnökit vagy igazgatóit is kaphatott.


(Még a református lelkész/hittantanárom is mondta hogy a katolikusok bálványnak imádkoznak, pedig azt nem lehetne.)


És a köszönésüket nem is említem, amit rámerőszakoltak annak ellenére is hogy más a vallásom... (ha nem úgy köszöntél, már akkor is kaptad a szidást azonnal.)

2017. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom ki hogy van vele, de nekem már picit unalmas a katolikusok folyamatos gyalázása és ez az ocsmány hazudozás róluk. Pusztán a krisztusi szeretet és az ökumenizmus jegyében, igaz?


Igen, a katolikusok mind bálványimádók, pontosan úgy, ahogy az összes keresztény politeista vallású. Legalább is a jehovások és mohamedánok szerint.

Már százszor lett írva, minden katolikus egyedül Istent imádja, senki mást. Unalmas látni ezt a hazugságot, hogy képeket imádnak.


Meglepő módon, az evangélikusoknál, angilkánoknál is vannak képek, szobrok, ortodoxiában még több. Valamiért még is csak a katolikusokat gyalázzák néhányan emiatt.


Lehet nem is a képekkel van a baj, hanem csak azzal, hogy valaki katolikus? Mint régen USA-ban, ha egy színesbőrű követett el valamit (vagy el se követett gyakran), jól megverték a "törvény őrei", ha fehér, teljesen más ítélet alá esett.


"Amikor templomba is ment az iskola, leülés előtt le kellett térdelni és keresztet vetni az oltárnak."


Vagy szándékosan hazudsz, vagy ennyire tudatlan vagy. Ez utóbbi esetén az ott töltött évek alatt nyugodtan rá lehetett volna kérdezni.

A tabernákulumban lévő, Krisztus Teste előtt térdelnek le a katolikusok, nem egy asztal előtt.


"ahova én jártam katolikus iskolába"


Egyébként fegyvert fogtak a fejedhez, hogy ilyen kínokat átélve kellett kat. iksolába járnod? Miért nem mentél egyszerűen máshova? Van számtalan ref. iskola, sőt állami iskola is az országban.


Elnézést az offolásért.

2017. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

#7 Ez már qrvára off. Majd mindjárt jobban is tudod az életemet nem? Nem mesélek be magamnak semmit, minden úgy volt ahogy leírtam. Nem tehetek róla ha fáj neked az igazság :)

Apám is katolikus, mégis mi bajom lenne velük? (De amúgy sincs bajom egyik lereszténnyel sem.)

És majd persze azért járok a 60km-el távolabbi iskolába mert az nem katolikus ugye?

Ráadásmént még azt is leírom, hogy kötelező volt minden vasárnap templomba járniuk, ott a tanárok listán pipálták a neveket. Aki 5-öt hiányzott egy félévben igazolatlanul, az osztályfőnöki figyelmeztetést kapott.

A többi vallást azért nem szólják meg a bálványinádásért mert azok nem olyan elterjedt és populáris vallások mint a katolikus.

2017. okt. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Ez a bálványimádás-szöveg egyszerűen röhejes, az ortodox keresztények pedig elég sokan vannak a világban.:-) A pénzközpontúságot meg egyebeket talán hagyjuk, történetesen van rálátásom református lelkész-házaspár életére, ahol fontosabb volt a lelkészlak fullos felújítása a gyülekezet pénzéből, mint az óvodáé. Utóbbi összehasonlíthatatlanul sz..rabb állapotban volt. Egyéb furaságokról nem is beszélve...Az egyházak gyarló, esendő emberekből állnak, a magam részéről ezért nem sorolom egyik keresztény gyülekezetet sem előbbre a másiknál. Megjegyzem, echte református iskolában is kötelező istentiszteletre járni, úgyhogy nem igazán értem, hogy jön ez ide.:-)
2017. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

#10

Attól, hogy obszcén szavakat használsz, nem lesz igazabb, amit állítasz.


Én például evangélikus iskolába jártam, minden hétfő reggel ott kellett lennem az evangélikus áhitaton, minden reggel egy közös evangélikus reggeli imát kellett elmondanom velük, minden nagyobb ünnep előtt vagy ünnep napján (pl vízkereszt) át kellett menni az evangélikus tempplomba az evangélikus istentiszteletre kötelező jelleggel.


És?


Evangélikus gimibe jártam, ezt vállaltam, nem fogok hőbörögni ellene. Senki sem tartott fegyvert a fejemhez, hogy oda járjak, nincs benne rossz szájíz emiatt.


Próbálj egy kicsit több megértéssel és szeretettel fordulni más felekezetű keresztények felé, a hozzászólásaidból áradó gyűlölet helyett.


Egyébként lehet nem tűnt fel, de a katolikus után az ortodox a 2. legnagyobb keresztény felekezet, több száz millió hívővel. Nem tudom hány fő kéne ahhoz, hogy a szemedben is elterjedt legyen. Ahogy az evangélikus és anglikán felekezetek is elég nagyok, mind a kettő jóval népesebb, mint a református.

2017. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!