Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki ongyilkos lesz, de...

Ha valaki ongyilkos lesz, de meg a halal beallta elott meggyonja, a mennybe kerul?

Figyelt kérdés

Tegyuk fel egy ember leszurja magat. De meg nem hal meg, hanem egy papnal meggyonja a bunet. Viszont megis belehal a vervesztesegbe nemsokkal utana.

Akkor o ilyenkor kijarszotta a rendszert? Vegulis ez egy halalos bun, de meggyonta.


2019. szept. 4. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Elvileg azért tartják páran halálos bűnnek, mert már nem tudod megbánni. Tehát ha tényleg megbánta a személy, akkor nem kerül a pokolba.


Valahol olvastam, hogy régen úgy trükköztek páran, hogy inkább gyerekeket öltek meg, mert akkor jött a gyóntató pap és a mennyországba kerülhettek, nem úgy mintha magukat ölik meg. Ezért az öngyilkos inkább gyereket ölt, hogy a mennyországba kerüljön. Durva.

2019. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

A "rendszert" nem lehet kijátszani. A gyónás csak akkor érvényes, ha valaki őszinte szívvel bánja bűneit. Ha így tesz, akkor megmenekül, még ha életét már nem is tudják az orvosok megmenteni. Ha csak látszatra tesz így, nincs benne bánat, akkor elkárhozik.

A jobb lator is csak élete utolsó óráiban, pillanataiban tért meg, s Isten üdvösséggel jutalmazta.

2019. szept. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Az öngyilkosság,az bűn.Hiába gyónja meg a bűneit,ha a gyónás után öngyilkosságot követ el.
2019. szept. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor o ilyenkor kijarszotta a rendszert? Vegulis ez egy halalos bun, de meggyonta."

Isten a szíveket vizsgálja, azaz tudja, hogy csalni akarsz avagy sem

2019. szept. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Istent kijátszani, röhög a májam...

Az Isten a szívet nézi, hogy milyen. Ezt senki sem kerüli ki.

2019. szept. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak szimplán meghal, nem kerül sehova
2019. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

"Csak szimplán meghal, nem kerül sehova"


Akkor miért csak magát szúrja hasba. Legalább előtte kiírthatna 100 embert? Nem? És utána lenne öngyilkos. Az idiótája.

Ja, mert van lelkiismeret! És vajon azt ki adta az embernek és az állatokban nincs meg? Gondolkodjatok, csesszétek meg.

2019. szept. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Érthetetlen ez a rugózás az öngyilkosságon. Ha jól értem akkor a nagyérdemű szerint:

1. az öngyilkosság bűn

2. aki nem bánja meg a bűnét az a pokolra jut


Mondjuk az is bűn, hogy fingottam és ráfogtam a másikra, vagy például veszekedtem anyámmal. Ha mondjuk aznap éjszaka - még mielőtt megbántam volna a tettemet - elvisz a szívroham akkor szintén a pokolra jutok?


Nem értem a keresztények milyen alapon válogatnak a bűnök között hiszen a bibliában kerek perec benne van, hogy a legkisebb bűn miatt is a pokolra jutna az ember ha amúgy nem jézusban bízna.


Ha van isten (mármint a keresztény), akkor gondolom az illető életét nézi és az alapján itél.

2019. szept. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

"Akkor miért csak magát szúrja hasba. Legalább előtte kiírthatna 100 embert? Nem? És utána lenne öngyilkos. Az idiótája. Ja, mert van lelkiismeret! És vajon azt ki adta az embernek és az állatokban nincs meg? Gondolkodjatok, csesszétek meg."


Szerintem hagyd ezt a gondolkodást, nem neked való.

2019. szept. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
#8 Ez csak a katolikusokra igaz és a fenti kérdés is. Pl. a reformátusoknál, Jézus szíve egyháznál, protestánsoknál, stb. nincs gyónás. Én katolikus vagyok, de nem hiszek a gyónásban. Csak szemfényvesztés, ahogy ott az emberek megbánják bűnüket, megeszik az ostyát, ahogy kimegy a templomból ugyanazt a bűnt elköveti újra. A gyónás csak a saját lelkiismereted nyugtatja meg. Tehát halál előtt gyóntatás értelmetlen, mert ha kimúlik a páciens, nem mindegy hogy megnyugodt lelkiismerettel hal meg?
2019. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!