Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért néz furcsán a világ, ha...

Miért néz furcsán a világ, ha valaki "Isten felé fordul"?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben teljesen elvesztettem saját magamat. Hitem, örömöm, mindent. Ismerősök javasolták, hogy csatlakozzak hozzájuk, vasárnaponként "istentiszteletre". Én itthon felvetettem, hogy nekünk felnőtteknek, és a gyerekeknek is jót tenne, ha mást is megtapasztalunk. Ha visszatér a hitünk, teljes szívvel, nyertünk, ha nem, mégis más példát is tudunk mutatni a gyerekeknek, mint amink most van. Nagyon furcsán néznek rám, mert hát Istenben csak elvakultan lehet hinni, és csak a tudatlanoké a vallás.

Volt hitem, de nem a minden vasárnap a templomban ülő, és csak akkor vagyok jó istenfélő amikor a perselybe adakozok. Tudtam imádkozni, irányt kérni, megköszönni, nem egy "meg akarok térni" fordulatnak érzem, nem szeretném ha más ezt tehernek érezné. Nem arra vágyom, hogy holnaptól kegytárgyak imakönyvek sorakozzanal a polcainkon, valahogy a világi és hitbeli életet kéne egyensúlyba hozni az életünkben.


2019. szept. 8. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Sorry.

Te menjél csak nyugodtan, ha szeretnéd.

De más nem fog menni. Kár téríteni.

2019. szept. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ki írt arról, hogy térítés?

A családban volt egyfajta hit, ami távol állt a katólikus dogmáktól, de volt hitünk, ha úgy éreztük erőn felül kell teljesítenünk, akkor segítséget kértünk, hogy legyen még egy pici erőnk, csak ez valahol elkopott belőlünk. Család szinten. Az itteni két "egyházközösség", olyan amilyen, és nem vegyülünk hozzájuk.


Viszont a hitet valahol egy szemellenzőnek látják, és csak a tudatlanok kiváltsága. Nem egy plusz erőnek, amit lehet jóra használni, amire használni kéne.

2019. szept. 8. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Neked kell dönteni.

Ha úgy érzed, hogy a hit segítséget ad neked, akkor rajta.

De még egyszer mondom: hagyd békén a többieket. Ne érdekeljen, hogy ők mit hisznek. Ne is foglalkozz vele, hogy mit gondolnak a hitedről.

Tudom, hogy ez roppant nehéz egy hívőnek, hiszen neki napi megerősítés kell, ami így a környezetében elmarad, és csak a templomban kapja meg.

De ez van. Békén kell hagyni a másikat.

2019. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menjél az istentiszteletre ha ez téged boldoggá tesz.Ez a te döntésed.
2019. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval csak a katolikus vallás létezik ahol aprót kell dobni a perselybe, meg a hívõnek kegytárgyaknak kell lennie a polcon, meg azon múlik, hogy Istentiszteletre jársz, hogy kikkel tudsz elvegyülni. De a legrosszabb az egészben, hogy vajon mások mit szólnak mindehez.

Ezek nélkül is lehetsz "istenfélõ"

Nálam legalábbis ezek közül egyik sem játszik szerepet.

2019. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!