Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tiltja hogy ennyire...

Isten tiltja hogy ennyire érdeklődők a természfeletti világ után?

Figyelt kérdés

Keresztények,vagy akik hisznek ezekben vagy érdeklődnek ezek után, ők válaszoljanak kérem!!!Nem fog kinyilni úgymond a 3. Szemem amikkel lehet ilyeneket látni? Nem szeretném

Az egész 5 évesen kezdődött hogy ki jöttek a monster high szörny babák és onnantól érdeklődtem 9 évesen abba hagytam a babázást az érdeklődés megmaradt kicsit de így 7 év után megint elő jött,hiszek Istenben,angyalokban stb... Mondhatni keresztény vagyok imádkozni is szoktam,de nézek fekete mágiás sorozatot is peldaul ashadowhunters,chilling adventures of sabrina, stranger things, harry Potter és több van,és sokszor olvasok utánuk is,nem hiszek bennük (csak a vérfarkasban mert olyanok voltak,egy olyasmi betegség), baj ez?



2019. jún. 6. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Stranger Things igen jó sorozat, de abban semmi feketemágia nincs, már várom a következő évadot.


Egyébként nem kell ezekhez babonás félelemmel viszonyulni, amíg megtudod különböztetni, hogy mi a valóság és mi a fikció, addig nincs ezekkel gond.

2019. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Elnézést kérek ne haragudj hogy meg kérdezem de nem értem, nem tudom hogy pontosan te mire vagy kíváncsi?
2019. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kell megkülönböztetni a valóságot a filmektől és a vágyaktól. Érdeklődni nem bűn. Csak ne keverd magad veszélybe hazugságokkal.
2019. jún. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Ööö, él nélkül kérdem közbevetőleg, hogy spirituális-természetfeletti érdeklődésednek mi köze van a médiafogyasztási szokásaidhoz?


Mondj egyetlenegy olyan tévéműsort, ami a szellemi úton haladásodat segítette, akár csak nüansznyit is.

2019. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Pál apostol írta a Szentlélek által: "Mindent szabad nekem, de nem minden használ. Mindent szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává."

Ezt véleménykérdésekre írta. Amit írsz, az is véleménykérdésnek tűnik. De tényleg van, ami nem használ, vagyis késlelteti azt, hogy valaki szellemileg éretté váljon. Egyes keresztény gyülekezetekben is előfordul, hogy a csodák miatti érzelmi feldobottságot és szenzációt keresik. Ez mire jó, vezet valahova? Jézus egyszer ki is fejezte embereknek a frusztrációját emiatt: "Ha nem láttok csodákat, nem hisztek."

Sok mindenben a mérték a lényeg. Sok jó dolog is csapda és bilincs lehet, ha már a rabjává válik az ember. Ha te ura vagy ezeknek a filmeknek, és nem azok uralnak téged, akkor "elvonási tünetek" nélkül bármikor tudsz a nézésük helyett valami mást csinálni, amiről meg vagy győződve, hogy hasznosabb. De amúgy nem gondolnám, hogy Isten univerzálisan titja az ilyen filmeket, viszont én nem ismerem ezt a műfajt, esetleg olyan szinten káros lehet, hogy a szellemi világról hazugságokat tartalmaz, amik befolyásolhatnak. Írod, hogy nem hiszel ezekben, az oké. Azért lehet esetleg romboló hatással, de nem ismerlek téged, azért ez csak egy feltételezés.

üdv

Stefán

2019. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak "mesék" semmi baj, ha szereted ezeket keresztényként, én is szeretem a fantasyt. Vannak sajna keresztények, akik tudatlanságból vagy félelemből elzárkóznak minden ilyesmitől, emlékszem, amikor 12 éves koromban a Twilight volt a menő és azt olvastam, anyukám mennyire ferde szemmel nézett rám ezért. (Mondjuk így utólag nem értem, mit szerettem abban a könyvsorozatban. 😂) Szerintem nincs ezekkel baj, amíg helyen kezeled őket, és tudod, hogy csak fiktív történetek, és nem kezded el utánozni az alábbi történetekben látható dolgokat. Bár gondolom, ha éppelméjű vagy, ez eszedbe sem jut. :D
2019. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

Isten nem tilt semmit, mert szabad akaratot adott. Vagyis a valódi isten, a keresztény isten az elvárja hogy bűnhődj.

Ha kinyílna a harmadik szemed akkor talán életed legjobb dolga történne veled, mert olyan tudásra tehetnél szert amit el sem tudsz képzelni. De "szerencsére" a keresztényeknek bebeszélték, hogy ezek démoni dolgok, és jobb ha elkerülöd, végén még felfedeznéd mi is a valóság.

2019. jún. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Szia, olvass csak utána, és meglátod, hogy miért nem akarja Isten, hogy részese legyél.

Kezdd itt: [link]

2019. jún. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
28%

Igen, tiltja. Sajnos ez egy olyan kérdés, amely nem közismert a keresztény világban.


Én annak idején, mielőtt keresztény lettem, nagyon sokat foglalkoztam különböző okkult dolgokkal, kurzusokat végeztem, sok könyvet elolvastam, úgyhogy saját tapasztalatból is mondom, hogy az okkultizmus egy rendkívül sötét, káros dolog, amely hosszútávon biztos, hogy valamilyen mértékben rossz hatással lesz az életedre, még akkor is, ha csak olvasol róla v. filmet nézel. Sőt végső soron egy ördögi dolog is (még ha ez így mindennapi szinten elég nehezen megfogható is). A természetfeletti világról Isten is ad információkat, ez a hit és a kereszténység világa, és az ördögi oldal is ad információkat: ez az okkultizmus.

Nem akarom teleírni bibliai részletekkel a fórumot, de bizonyítékként csak 2 bibliai ige (a Bibliában több másik is van) amelyik bizonyítja, hogy Isten világosan ellenzi az okkultizmust:


"Ne találtassék közötted, aki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló,

Se bűbájos, se ördöngösöktől tudakozó, se titokfejtő, se halottidéző;

Mert mind utálja az Úr, aki ezeket míveli..." (5Móz 18,10-12)


"A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalóak, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság tisztátalanság, bujálkodás,

Bálványimádás, varázslás...

melyekről előre mondom nektek, miképpen már ezelőtt is mondottam, hogy akik ilyeneket cselekszenek, Isten országának örökösei nem lesznek." (Galata levél 5,19-21


(További bizonyítékként szinte bármelyik keresztény könyvesboltban találhatsz olyan könyvet, amelyik részletesen ír erről a kérdésről, sőt az interneten is vannak jó írások.)


Attól ne félj, hogy kinyílik a 3. szemed, ilyesmi nem fog megtörténni :). Viszont rosszabb lelkiállapotba kerülhetsz, megbántod Istent, és előfordulhat, hogy nem fognak olyan jól menni a dolgaid az életben, mint egyébként - még akkor is, ha csak filmeket nézel v. könyveket olvasol róla.

2019. jún. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A kedvenc filmem az Underwold "sorozat" vámpírokról és vérfarkasokról és katolikus vagyok. Sajnos imádom a vérengzést nézni így filmeken és nagyon kedvelem Kate Beckinsale színésznőt főleg ebben a szerepben. Mindig tudtam, hogy nem valóság. A te eseted sem tartom természet felettinek.
2019. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!