Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Dávid király felesége, Betsabé...

Dávid király felesége, Betsabé, színesbőrű volt-e?

Figyelt kérdés

Betsabé "eredeti" férje, a hettita Uriás volt, aki kánaánita származásű volt, és minden bizonnyal színesbőrű, sötét-fekete bőrű. Akkor Betsabé is színes bőrű lehetett, és nem izraelita-júdabeli?

(Betsabé nagyapja, Ahitófel, gilói volt, és több helyről olvastam, hogy Gilót eredetileg kánaániták leszármazottjaik lakták, azon kánaánitáké, akiket honfoglaláskor Júda nem írtott ki... De nem tudom mennyire lehetnek igazak ily állítások Gilóról és lakóiról, akik Dávid kórtársaik voltak!?)



2019. szept. 8. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok, hogy ott senki se volt fehér.

Nem Európáról szólnak ezek a történetek.

2019. szept. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A sötétfehérek is fehérnek számítanak. Sémi népek éltek a Közel-Keleten, ám a hettiták nem voltak sémi nép, indoeurópaiak voltak, akik keveredtek a korábban Anatóliában élt népességgel. A cikkek nem írnak egyikük bőrszínéről sem.

Amerikai filmeket ne tarts hitelesnek, már ami a bőrszínt illeti. Simán betesznek oda egy színesbőrűt, ahol a szereplőnek európai számítások szerint fehérnek kell lennie.

2019. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Betsabé nem "lehetett nem izraeli-júdeabeli", hanem tény hogy nem volt. Hettitat volt.


A történetnek ugyanis része, hogy Dávid aljas tettének (t.i: úgy intézte, hogy Uriás meghaljon, csak hogy megkaphassa Betsabét) az volt a büntetése Istentől, hogy korábbi feleségeivel nemzett gyermekei mind meghaltak még életében.

Dávid leszármazottai Betsabé gyermekei, és bizony hettiták!


(hm... és ugye ott van Jézus is :)

2019. szept. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Igen, ezt szerettem volna megtudni, hogy Betsabé kánaánita (Khám) leszármazott, mert (első)férje Uriás az volt, és Betsabé nagyapja Gilóból való volt, de ebben még mindig nem vagyok biztos, hogy GILÓ-t eredendően, Júda honfoglalásakor kánaániták lakták-e, Giló kánaániták lakta terület volt-e? Ha ezekre a válasz igen lenne, akkor ebből az írányból is megerősödik az az állítás, hogy Betsabé hettita, kánaánita leszármazott és színes-feketebőrű volt!

Igen..., Jézus üknagymamái közül Támár is, Ráháb is feketebőrű hölgyek voltak, és kánaániták, és akkor lehet kimondhatjuk a megadott válaszok alapján is, hogy Betsabé is sötétbőrű nép közül származott.

2019. szept. 9. 12:44
 6/8 Molnár Sándorné ***** válasza:

Kedves 4/5-ös!

Kis tévedésben vagy ha nem haragszol. Dávidnak nem haltak meg a leszármazottai az előző feleségeitől. Hiszen Salamon is Dávid fia volt. Betsabéval közösen született gyermeke halt meg büntetésként. JÉzus pedig Dávid leszármazottja volt. Üdv:Judit!

2019. szept. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Nos a hovatkozott forrásokat én magam nem néztem át, de mivel isztességesen fel vannak sorolva az alábbi összefoglalót elhiszem:

[link]

2019. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az adott korszakban az adott helyen,genetikailag a régió mai népességéhez hasonló csoportok éltek. Ezt archaikus DNS mintákból tudjuk. A kánaániták sem lehetek “feketék” ami alatt gondolom fekete afrikaiakra gondolsz.
2019. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!