Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik, hogy most is elrejtőz...

Létezik, hogy most is elrejtőzik néhány ember elől Isten?

Figyelt kérdés
Mint pl. Júdás elől, ő sem ismerte fel és a jó utat sem. Lehet az ateisták elől elbújik az Isten?
2019. szept. 9. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem rejtőzött el Júdás elől, hanem Júdás utasította el, tagadta meg Krisztust.
2019. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Előlünk ateisták elől nem kell elrejtőznie, mert mi sose kerestük, jól tudunk élni nélküle is. Ezt úgy kell elképzelni, mint hogy pl ti keresztények remekül elvagytok pl a szunnita vallás nélkül is.
2019. szept. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Az ószövetség hatálya alatt (Jézus haláláig), annak vége felé a zsidók közül már csak az hihetett Jézusban, akit Isten kiválasztott. Az újszövetséggel ez megszűnt. Úgyhogy a válasz: nem.

Ráadásul a teremtett világ értelmes megfigyeléséből lehet a legerősebben Isten létére fényt deríteni. Nem hinném, hogy az ateisták nem látják a világot:)

Nem véletlen, hogy a legnagyobb háború az evolúció és a teremtés közt zajlik

2019. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

"Előlünk ateisták elől nem kell elrejtőznie, mert mi sose kerestük, jól tudunk élni nélküle is."

Csak hiszed. Ő tart létben a hited ellenére. Aztán meg majd lesz sírás, ha ezt nem hajlandó egy örök életre. Akkor majd lehet bizonyítani, hogy a világ Isten nélkül is elvan:)

2019. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Hova bújt? 13,8 milliárd évre vissza tudjuj tekerni a Világegyetem történetét, és istennek hűlt helye, pedig állígólag ő teremtett mindent. Na, hova bújt akkor?
2019. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

#4


Ateistaként nagy ívben teszek az örök életre. Én úgy élek, abban a meggyőződésben, hogy egy életem van. az emberi élet pedig általában pár évtizedből áll. Engem az érdekel, hogy a terveimet, a céljaimat elérjem az életben. Ha ez sikerül, boldogan kárhozok majd el, ha esetleg kiderül, hogy van Isten. Abszolút nincs kedvem ugyanis egy rakás szektás kereszténnyel a mennyei kórusban énekelni. Szeretem ezt az életet, erre figyelek, a többi nem érdekel.


Na, erre varjál gombot.

2019. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

Kedves előző hoszzászóló. Te úgy gondoltad, jó ötlet kicsúfolni Istent és a benne hívőket. Mit szólsz ehhez (nem én mondom, hanem a Biblia, ami számodra valószínűleg egy mese, és meg fogsz lepődni, amikor ez a "mese" sebészi pontossággal valósággá válik az életedben). De én azt kívánom, hogy inkább térj meg, és ne váljon valósággá.

Példabeszédek könyve 1

20A bölcsesség az utcán kiált, a tereken hallatja szavát. 21Lármás utcasarkon kiált, a városkapuk bejáratánál mondja mondásait: 22Együgyűek, meddig szeretitek az együgyűséget, meddig gyönyörködnek a csúfolódók a csúfolásban, meddig gyűlölik az ostobák az ismeretet? 23Térjetek meg, ha megdorgállak, és én kiárasztom rátok lelkemet, megismertetem veletek igéimet. 24Kiáltottam nektek, de vonakodtatok, kinyújtottam kezem, de senki sem figyelt. 25Semmibe vettétek minden tanácsomat, és feddésemmel nem törődtetek, 26ezért én is nevetek majd a bajotokon, kigúnyollak, ha eljön, amitől rettegtek, 27ha eljön viharként, amitől rettegtek, és megjön forgószélként a bajotok, ha eljön rátok a nyomorúság és az ínség. 28Akkor majd kiáltanak hozzám, de nem válaszolok, keresnek engem, de nem találnak meg, 29mert gyűlölték a tudást, és nem az ÚR félelmét választották; 30nem törődtek tanácsommal, megvetették minden feddésemet. 31Ezért majd tetteik gyümölcsét eszik, és megcsömörlenek saját terveiktől. 32Mert az együgyűeket saját ellenkezésük öli meg, és az ostobákat elbizakodottságuk pusztítja el. 33De aki rám hallgat, biztonságban lesz és nyugodtan, mert nem rettenti baj.

üdv

Stefán

2019. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Hát Stefán, ha valaki úgy találja, ha jó szándékát, segítő készséget nem honorálják, akkor joga van hasonló módon viselkedni - igen, ilyen van, de ne kérje tőlem a tiszteletet. Nem jár neki.

Aki jó, nem azért az, mert másoktól viszont kapja, vagy fogadják, hanem mert ilyen a lelke. Jó a jókkal és jó a rosszakkal, utóbbi esetben esetleg óvatosabb.


Egyébként a kérdés hamis. Mint kérdés. Persze ha kérdésnek álcázott állítás, akkor hazug, mert másnak mutatja magát, mint ami. Szóval a rejtőzködés egy cselekvés. Létező képes rá. Ha nem tudjuk (csak hisszük) a létezést, a cselekvéssel is ugyanez a helyzet.

Senki nem vitatja a jogodat ahhoz, hogy higgy isten létezésében. De mások kárhoztatásának jogát abban a pillanatban elvesztetted, amint másoktól azt követeled, gondolkodjanak hasonlóan. Én jobban hiszek a sokszínű világ gazdagságában. Tehát beszélgethetsz velem akár témában, de ki nem kötheted, mit gondoljak. De főleg nem minősítheted.

2019. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Nincsen oka Istennek a rejtőzködésre, erre inkább az embernek lenne oka. Miért?, mert:

"Amikor kitárjátok karotokat, elrejtem a szemem előletek.Ha sokat imádkoztok is, én nem hallgatlak meg titeket.Sok vért ontott a kezetek." Ézsaiás 1:15

Tehát elmondja Isten, miért fordít hátat az embernek olykor. Ilyen volt Júdás is.

hasonló: Példabeszédek 15:29

"Jehova messze van a gonoszoktól,az igazságosak imáját azonban meghallgatja."

Példabeszédek 28:9

"Aki nem hajlandó odafigyelni a törvényre,annak még az imája is utálatos.

2019. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!