Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi lehet annak az...

Szerintetek mi lehet annak az oka, hogy néhány ember nem akar keresztény lenni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 24. 17:58
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
70%
Nem tud vagy nem akar hinni, vagy egyszerűen nem is érdekli az egész, ki tudja? Sokféle oka lehet.
2016. nov. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
57%

Nemcsak NÉHÁNY ember.

Gondolom nem hiszik el a történeteket, vagy Isten létezését is tagadják.

2016. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
20%

Több oka is lehet.

Pl. rengeteg olyan ember van akinek még nem jött el az ideje, de majd eljön.

Én is 35 évesen tértem meg.

Pl. ott vannak az ügy nevezett "simulékony" jellemek akik oda húznak ahol a többség van.

Pl vannak a gyávák, a kényelmesek akik úgy gondolják, hogy nekik nincs szükségük törvényekre meg szertartásokra.

Pl. ott vannak a tudatlanok, akik még nem ismerték meg valójában, hogy mit is jelent igazából Krisztus követőnek lenni.

És pl. ott vannak a tagadók, ők akik ismerik a Szentírást talán jobban mint némely keresztény de akkora egóval rendelkeznek, hogy egyszerűen nem kell nekik a megváltás.


És azt hiszem, hogy még sorolhatnám egy ideig a listát.

Szóval ok az van bőven! :)

2016. nov. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
40%
#4 Látható is a hiánya, hiszen eléggé modortalanul beszélsz. Ismét egy ember aki a vallási rovatba jár fel, a szabadidejében, hogy oda piszkáljon azoknak akik hisznek, pedig érted ugyanannyira meghalt Jézus, mint értem, vagy bárki másért, még akkor is ha nem hiszed. Gyávának nevezel olyan embereket is, amikor ilyen kijelentést teszel, akik az életüket sem kímélve feláldozzák magukat, az olyan lelkületű emberért is, mint te. Franciaországban egy Pap még június környékén mártír halált halt, a hite és a többi túsz miatt. Tudod feltenném magamnak a kérdést amikor az ilyen embereket gyávának nevezed, hogy te hasonlóan cselekednél?
2016. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes kérdés!


Isten aktív létének tudata olyan következményekkel jár,amely befolyásolja az ember szabadosságát.


Olyan elvek szerint kellene élnie az életét,melyek korlátozzák vágyaikat.A mindenütt jelenlévő Isten mindenütt lát,és nem részrehajló.Nem plasztikus az értékrendje.

2016. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
43%
Könnyebb volt bálványokban hinni,melyeket templomok biztonságos börtönébe zárhattak.
2016. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
59%
Én pl azt nem hiszem el h "Jézus meghalt értem, érted meg mindenkiért", véleményem szerint mindenki magáért felel, rossz és jó emberek is vannak, voltak és lesznek.
2016. nov. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Alex Fly ***** válasza:
39%
A kereszténység felelősséggel jár. A modern kor emberének ez nem felel meg, őt ne korlátozza senki és hadd tegyen azt amit csak akar anélkül, hogy viselnie kellene a felelősséget a tetteiért. Szabad, felvilágosult ember, aki nem fogad el maga felett egy abszolút tekintélyt.
2016. nov. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
21%

# 4


"Szerintem azok gyávák azok kényelmesek, akik istenben bíznak, hogy megsegíti őket. Én ha valamit elbaszok, azt tudom, hogy én hibáztam, és nem istenre fogom, hogy így akarta."


És te találkoztál már személyesen is ilyen emberrel, vagy csak a marxista-leninista esti egyetemen tanultad, hogy a vallásosak ilyenek?

2016. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
86%
Miért kéne kereszténynek lennem?
2016. nov. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!