Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint a Hit...

Jehova tanúi szerint a Hit Gyülekezete miben téved?

Figyelt kérdés
2019. szept. 16. 00:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
23%

A Hit Gyülekezete is elfogadja a Bibliát Istentől ihletettnek, mint a tanúk. Sőt, a Jehova nevet is Isten neveként ismerik. A különbségek közül ezek jutnak eszembe:

- ők hisznek a szentháromságban, mi abban hiszünk, hogy egy Isten van, Jehova, Jézus pedig az Ő fia. A szent szellem nem személy, hanem Isten tevékeny ereje

- ők ugyanúgy a mennyországban és pokolban hisznek, mint a legtöbb magát kereszténynek valló egyház. Mi másban hiszünk

- Ők hisznek abban, hogy a test szerinti zsidók továbbra is Isten kiválasztott népe, mi nem

De legegyszerűbb, ha elolvasod az alaptanításainkat itt, és ebből levonhatod a konzekvenciát:

[link]

2019. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
25%

"Mózes idejében volt Újszövetség?"


Ez nem számít a kérdés szempontjából. Isten ugyanaz volt Mózes idejében is, mint a 4. században. Nem lett hirtelen háromság.

2019. szept. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
39%

Hol írja a Biblia, hogy. Szent Lélek személy?


Márk 13:11 Mikor pedig fogva visznek, hogy átadjanak titeket, ne aggodalmaskodjatok előre, hogy mit szóljatok, és ne gondolkodjatok, hanem ami adatik nektek abban az órában, azt szóljátok; mert nem ti vagytok, akik szólotok, hanem a Szent Lélek.

2019. szept. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
55%

Luk 2:26 És kijelentetett neki a Szent Lélek által, hogy addig halált nem lát, amíg meg nem látja az Úrnak Krisztusát.


Luk 12:12 Mert a Szent Lélek azon órában megtanít titeket, mit kell mondanotok.


A Biblia alapján. a Szent Lélek tud szólni, tanítani. Ezek egy személy tulajdonságai.



Ján 1:33 És én nem ismertem őt; de aki elkülde engem, hogy vízzel kereszteljek, az mondá nekem: Akire látod a Lelket leszállani és rajta megnyugodni, az az, aki keresztel Szent Lélekkel.


Ján 14:26 Ama vigasztaló pedig, a Szent Lélek, akit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, amiket mondottam nektek.



Apcs 1:2 Mind a napig, melyen fölviteték, minekutána parancsolatokat adott a Szent Lélek által az apostoloknak, kiket választott vala magának.


Apcs 2:4 És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, amint a Lélek adta nekik szólniok.


Apcs 9:31 A gyülekezeteknek tehát egész Júdeában, Galileában és Samariában békességük vala; épülvén és járván az Úrnak félelmében és a Szent Léleknek vigasztalásában, sokasodnak vala.


Apcs 5:32 És mi vagyunk neki bizonyságai ezen beszédek felől, és a Szent Lélek is, kit Isten adott azoknak, akik neki engednek.

Apcs 5:32 And we are his witnesses of these things; and [so is] also the Holy Ghost, whom God hath given to them that obey him. (King James angol Biblia)


A ki vagy aki is személyre utal, a tulajdonságai is a Szent Léleknek személy tulajdonságok, vigasztal, tanít, vezet.

Angolul a who, whom szintén személyre utal.

2019. szept. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
15%

A Hit Gyülekezete hiszi, hogy a zsidók Isten kiválasztott népe:


Róm 11:25 Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higgyétek, hogy a megkeményedés Izraelre nézve [csak] részben történt, ameddig a pogányok teljessége bemegyen.


Amiben a Jehova Tanúinak igaza van, az az, hogy a Római Katolicizmus egy hamis, bálványimádó, Isten által megvetett vallás. Igazából a katolikus dogmagyár vetette meg Istent, és tanítanak a Bibliával ellentétes vallás gyakorlatokat, emberi hagyományokat, szívük megsötétedett, az igazság helyett a hamisságot választották, az odafelvalók helyett az aranyat, a szellemi nagyság és hatalom helyett az evilági politikai hatalmat, szentség helyett az erkölcstelenséget választották, végső soron Isten helyett az ördögöt.


1977-ben, kevéssel a halála előtt VI. Pál pápa azt mondta:

"A sátán füstje beszivárgott a templomokba. Körüllengi az oltárt."

2019. szept. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!