Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zavar egyes ateistákat...

Miért zavar egyes ateistákat annyira az, hogy meg vannak keresztelve?

Figyelt kérdés
Egy csomó ateistát látok panaszkodni, hogy megkeresztelték őket csecsemőkorukban, és hogy ez mennyire rossz nekik, meg kérdezgetik, hogy hogyan lehet ezt semlegesíteni meg ilyesmi. Pontosan mi zavarja őket abban, hogy megkeresztelték őket? Hiszen nem is hisznek semmilyen istenben és a szentségekben sem, az ő hitük szerint a keresztség gyakorlatilag annyi, hogy lelocsolnak vízzel. Mit kell ezen semlegesíteni? Miért zavarja őket annyira egy olyan dolog, amit nem tartanak valósnak, ráadásul még csak nem is emlékeznek rá, hiszen csecsemőkorukban történt?
2019. szept. 16. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Feltűnési viszketettség. Még a nagy ateista gondolkodók (pl. Richard Dawkins) sem hisztizett emiatt.
2019. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Biztos mindenkinél más miatt. Sokszor "urban legend" szintű pletykák miatt esetleg veszélyben érzik magukat, hogy

1. népszámláláson ők is beleszámítanak az adott felekezetbe - ami hülyeség, mert annak vallod magad, aminek akarod és a megkérdezés alapján áll össze a statisztika

2. valaki nyilvántartást vezet róluk az adott felekezetnél - szektáknál nem tudom, de ahol anyakönyvet vezetnek ott nyilván szerepel az illető az anyakönyvi adatokkal, viszont ez nem adható ki 3. személynek.

3. adót kap utána az adott felekezet - van olyan ország, ahol igen, Magyarországon nincs ilyen. Az adó 1% felajánlás még mindig önkéntes, az egyházi adó meg szintén önkéntes alapon megy, nem fognak utánajárni, hogy ki fizetett és ki nem.

2019. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Hogy legyen miért hisztériázni.
2019. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Nekem ez valami mély babonának tűnik. Mert teljesen logikátlan, hogy olyantól tartanak, ami szerintük nem is létezik.
2019. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Mert utaljak az igazsagot. Felnek a szentelt viztol.
2019. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
csak
2019. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Mert nem akarják hogy közük legyen egy ilyen () szervezethez mint az egyház.
2019. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Én agnosztikusként gondolok magamra, és engem is idegesítene kicsit, ha meg lennék keresztelve, azért, mert szerintem nincs erkölcsi joga egy szülőnek a gyereke helyett eldönteni, hogy legyen-e bármilyen szinten köze (életre szólóan) a vallásossághoz, ennek kizárólag az egyén saját döntésének kellene lennie, hitből kellene fakadnia. Az meg tényleg a másik fele, hogy az egyházt mint intézményt teljes joggal meg lehet vetni, sok magát kereszténynek valló ember is így érez.
2019. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

én, bár nem vagyok ateista, de nem gyakorlom azt a keresztény hitet amit rámerőltettek lehetek hasonló helyzetben, egyrészt szerintem az zavarja őket ami bennük is megvan és nyilvánvaló dologként élik meg hogy őket senki nem kérdezte meg, nem olyan korszakban történt a dolog mikor dönthettek volna róla hogy ők akarják-e ezt az egészet. valakinek igenis fontos, és egy modern szemléletnek tartják azzal szemben mikor még hagyományból automatice megtettek dolgokat a szülők. (máig jellemző, de a szabad döntéshozás esélye is elég felfelé ível)


másik talán a következmények. az egyházközség tagja minden évben felkeresi a családot "egyházadót" beszedni, ami egyrészt régen nem kötelező, csak egy önkéntes hozzájárulás napjainkra, mégis úgy állítják be, és folyton én vagyok a rosszfiú hogy én ugyan nem adok semmit, mert nem szeretnék, én nem tartom ezzel az egyházközséggel a kapcsolatot. (anyámék illemből, megszokásból az ő részük kifizetik) többek között ilyenekre hat ki ami csecsemőkorukban történt. még az sem mindegy mennyit adsz, mert húztak egy értékhatárt amit illik....nem kommentálom mennyire nem értek ezzel egyet. természetesen hiába fizetik mert a temetésekre, keresztelőkre ugyanúgy kell fizetni külön a papnak. szóval a más világszemlélet miatt lehet zavaró, ahogy te sem szívesen mászkálnál egy olyan beléd égetett bélyeggel amit akaratod ellenére sütöttek rád kicsiként

2019. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
26%
Felnek hogy igy mar nem kerulhetnek a Pokolba, ami szamukra az orok boldogsag helye.
2019. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!