Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha anyai ágról van bennem...

Ha anyai ágról van bennem zsidó vér, de nem tudom ezt bizonyítani, és meg is vagyok keresztelve, attól még lehetek zsidó vallású?

Figyelt kérdés
És akkor én végül is zsidó vagyok vagy nem?
2019. jún. 24. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Szabad vallásgyakorlás van. Akár hindu, buddhista vagy muszlim is lehetsz, ebben senki nem fog megakadályozni.

A zsidó származás anyai ágon öröklődik, ezt tudom. Hogy a "van bennem valamennyi zsidó vér" alapján mennyire számítasz zsidónak, azt már nem tudom. Ha nagyon érdekel, kérdezz meg egy rabbit. Egyébként, mint mondtam, ha nem számítasz annak, akkor is betérhetsz, ha nagyon akarsz.

2019. jún. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Ha feszületek előtt imádkozol, vagy körmenetben cipelt szobrokat követsz, akkor cseppet sem vagy zsidó.
2019. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Akkor vagy zsidó, ha végig anyai ágon örökölted. Hogy értsd, nekem az anyai nagyanyám APJA volt félig zsidó, így én (illetve már nagyanyám sem) a zsidó törvények szerint nem számítok annak.
2019. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem foglak megakadályozni benne.
2019. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Áttérhetsz a vallásra. A helyi rabbitól érdeklődj, hogy mi a menete, miket kell teljesítened.

De zsidó nem vagy. Ahhoz nem elég, hogy valamennyi vér van benned.

Egyébként a vallás és a származás nem ugyanaz már.

Van több zsidó származású ismerősöm is, aki pl. egyáltalán nem vallásos.

2019. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 jdfGabrella ***** válasza:
100%
Lehetsz
2019. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz zsidó, de mondd el a rabbinak.
2019. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

"Ha feszületek előtt imádkozol"

"Mózes tehát csinált egy rézkígyót és egy póznára tette. Akit megmartak a kígyók, de föltekintett a rézkígyóra, az életben maradt."



"vagy körmenetben cipelt szobrokat követsz, akkor cseppet sem vagy zsidó"

"Amikor tehát a nép tábort bontott, hogy átkeljen a Jordánon, a papok a szövetség ládáját a nép előtt vitték. Amikor a ládát vivők a Jordánhoz értek, s ezeknek a papoknak a lába a vizet érte..."


Ezen bibliai versek alapján lehet zsidó, hiszen ők is hasonlót csináltak.

2019. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valamint ha vállalod a metélést.
2019. júl. 7. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!