Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok, akik el tudnak menni...

Jonwick kérdése:

Azok, akik el tudnak menni egy 90 napos zen buddhista "elvonulásra" azok tulajdonképpen hol dolgoznak?

Figyelt kérdés

Mostanában szoktam nézegetni Chong an Sunim magyar busshista zen szerzetes dharma beszédeit a You Tubeon. Önmagában nem azzal van bajom amit mond, hanem két dolog zavar:

1. A példabeszédek alatt felszólalók, hozzászólók, kérdezők mindegyike -akit eddig láttam vagy hallottam- kivétel nélkül mindegyik boldogtalan, társtalan és magányos nő. Elszólásaikból, hozzáfűzött megjegyzéseikből lehet következtetni erre.

2. Ez a zen buddhista elvonulás úgy működik, hogy mondjuk meghirdetnek egy 90 napos elvonulást egy templomnak kikiáltott ingatlanban, ahol a jelentkező a minimálisan bevállal minimum egy hetet, maximum 90 napot, és ezalatt nem tart fent kapcsolatot a külvilággal, nincs tv, telefon internet, facebook, csak megy a közös agyalgás, meditálás ezerrel a lét-nemlét kérdéseiről. Még önmagában ezzel sincs semmi bajom, de veszettül érdekel hogy mondja már meg nekem valaki, hogy ma Magyarországon melyik az a munkahely, cég, vállalat, egyéni vállalkozó, vagy közalkalmazotti státusz, ahol ha a munkavállaló bejelenti hogy: "Figyelj, főnök én most egy negyedévre elvonulok meditálni, ti meg addig fújhattok a segembe, ok?" Ott azt mondják, hogy "Ok, semmi gond, menj csak, mi is komáljuk a zend buddhizmust, addig a kollegéid majd helyettesítenek." Aki ezen részt tud venni, az mi a lófüttyöt csinál civilben amúgy? Unatkozó milliomos? Szellemi szabadfoglalkozású író? Diák? Vagy mi a tosz?


2019. szept. 18. 08:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(OFF: Igen tudom "buddhista", elnézést az gépelési hibáért.)
2019. szept. 18. 08:49
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Nehogy azt hidd már, hogy minden felnőtt ember dolgozik. Elvált nő asszonytartást kap, szertője pénzeli, örökölt, stb. Még aki nem megy el ilyen "tanfolyamra" azok közt is sok otthon ül. Szülők pénzelik, pasija pénzeli, stb. Oké a cigányok nem járnak zen buddhista elvonulásokra, de közülük 100-ból 1 dolgozik munkahelyen.
2019. szept. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk, azért azokat a kitartott "gold digger"-eket is megnézném, akik buddhista elvonulásokra járnak.
2019. szept. 18. 09:26
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Alapból a léhűtők vonulgatnak ilyenre:) Azok meg nem dolgoznak
2019. szept. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerinted aki keményen dolgozik,és még ott van a család,el tud menni az ilyenre?Na nem.Ezekre olyan nők járnak,akiknek a gyerekei már felnőttek és a férj keres annyit,hogy ne kelljen dolgozzon.
2019. szept. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

"Mondjuk, azért azokat a kitartott "gold digger"-eket is megnézném, akik buddhista elvonulásokra járnak."


Pedig én épp egyetlen emberről tudok, aki elment ilyenre, és ő épp egy eltartott nő volt. Sőt, jellemzően épp az unatkozó háziasszonyok hajlamosak ilyen irányba érdeklődni.

2019. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Zen buddhizmusban annyira nem vagyok otthon.

De van olyan lelkigyakorlat, ami hosszabb, pl. a Szent Ignác-i 30 napos. Oda általában nagyobb, életre szóló döntések előtt szoktak menni. Ismerősöm úgy volt, hogy munkahelyváltás között ment. Tehát felmondott és még nem helyezkedett el az új helyre.

De ez 30 nap. 90 napot is valószínűleg így oldják meg, akinek nem megterhelő anyagilag ez a kiesés. Vagy ha olyan a munkája, akkor elmegy fizetés nélküli szabadságra.

2019. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már annyira naiv. Mondjuk, addig kiadja a belvárosi lakását, azt kész. Többet keres, mint hárman futószalag mellett. Nem vettétek még észre, hogy van 1-2 millió ember ebben az országban, aki azt se tudja, hova szórja a pénzét? A másik meg: nem mindenki szorul futószalagra, van rengeteg szabadúszó, aki tud önállóan is alkotni, megélni, nekik senki nem ossza be, hány hónap a szabadságuk.
2019. szept. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 -remete- ***** válasza:

Illetve nézzük meg mennyibe is kerül? ... 1 napos zengyakorlat 7500ft. -.- nem tudom van e kedvezmény a 90 napra de szorozzuk csak fel.


Jellemzően CSAK A PÉNZ ÉS AZ agymosás. hallgasd csak milyen kérdések vannak és mennyire semmit mondó válaszok.


Illetve a komment szekcióban milyen talpnyalások mennek. Közös tusoló van pl. stb. Megnézném azt a mai szerzetest illetve ezt a Szabó Pétert miből indította el ezt az életét. Van egy számomra irritáló jogi is akivel együtt szokott szerepelni Ő meg pilóta volt. Most nyugdíjasként meg huuuu de meg van világosodva. Hagyjuk már ezt a dolgot.

2021. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Seymour Glas válasza:
Különböző helyeken dolgoznak. Általában segtő munkát végeznek, vagy önálló munkavégzést visznek valahol. Az is igaz hogy a 90 napos elvonaélést csak nagyon nagyon kevesen csinálják végig, mert nagyon megterhelő pszichikailag, A résztvevők főként 1-2 hétre érkeznek. Aki nincs egyben bele se vágjon...
2022. nov. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!