Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézust rajzolni, valamint...

Jézust rajzolni, valamint vele kapcsolatos képeket készíteni, nem bűn?

Figyelt kérdés

Most elsősorban arra gondolok, hogy egyre többet látom a facebookon, hogy Jézust ábrázoló idézetes képeket osztanak meg. Ez mind szép és jó, de nem tilt ilyesmit a Biblia? (Nem arra gondolok, hogy olyasmi van benne, hogy a facebookon ne osszuk meg :D )

Ha jól tudom Istent tilos ábrázolni, akkor Jézussal mi a helyzet?


2019. szept. 22. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bűn? Krisztus saját megtestesülésével ábrázolta magát, ha bűn lenne, akkor nem tett volna ilyet.

Istent se tilos ábrázolni, Dániel próféta könyvében megtette. Bár abban az esetben van aki szerint az Atyát jellemezte, néhányak szerint Krisztust.

2019. szept. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nekem hittan óráról úgy rémlik, hogy Istent nem szabad se rajzolni, faragni, semmi ilyesmit..

2019. szept. 22. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Istent szabad ábrázolni, de tudni kell, hogy nem úgy néz ki valójában, ahogy a művész megalkotta.

Amit nem szabad, az a faragott holmik és hasonló cuccok imádata.

Istent ábrázoló botot sem tiszteletlenség elégetni, mert egy tárgy.

De ha Jézust vagy a többit gúnyolod, mi nem ölünk meg akkor sem.

2019. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. szept. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A muszlimok egyes irányzatai tiltják kifejezetten az Isten-és emberábrázolást.

A kereszténységben nem bűn, csak ha pl. valami totem vagy bálvány funkciója van. Ha valaki azért oszt meg egy Jézus-képet, mert akkor "szerencséd lesz" vagy "pénzed lesz", akkor bűn. De úgy önmagában nem az.

2019. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!