Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy gyermek élete attól...

Ha egy gyermek élete attól függ, hogy kap az anyjától vért, akkor az őrtorony szerint bűn?

Figyelt kérdés

Mivel a terhesség elején az anya a saját vérét adja azért, hogy a gyermek fejlődni tudjon. Isten vérátömlesztéssel oldotta meg az elejét.


Vagy akkor szerintem Isten is bűnös az őrtorony szerint. Szerintem akkor Istent is ki kell közösíteni.


2019. okt. 1. 12:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagyok Tanú, de ezt muszáj minden héten megkérdezni, már 10 éve folyamatosan?
2019. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%

Igaz, vajon miért kell ellenségeskedést szitani? Nem de a békére törekvők a keresztények?

Akik szeretik a békét, azok attól békeszerzők, hogy nem csak megélik a békét, hanem tesznek is érte.

Űzd el az elmédből a viszályt, és épits szeretetet a szivedben.

2019. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem szoktam ilyet tenni, de most idemásolom a levelet, amit írtam a 32%-os testvérnek:

"Drága xxx, szerinted viszályt szítok? Vagy ahogy te is, én is az emberért küzdök. Méghozzá kézzel fogható emberéletért. Túl sokan haltak már meg az őrtorony embertelen és istentelen tanítása miatt. Ha már csak egyetlen egynek az életét megmentem azzal, hogy hatok a józan eszükre, akkor már megérte, az is, hogy te mindig be szólsz nekem :)"


A 32%-os válaszolót végtelenül tisztelem és remélem megbocsátja azt, hogy ezt most idemásoltam.


Bónuszkérdés: ki tudja hány ember halt már meg a vérátömlesztés elmaradása miatt és abból hány a gyermek? Újszülött. Aki az után halt meg, miután a közös vérkeringésből kiszakadt és az anyja vérét kapta több hónapon keresztül?

2019. okt. 1. 12:41
 4/23 A kérdező kommentje:
Sajnos kiderült, hogy nem a testvér van a válaszoló mögött, de ettől még él a véleményem. :)
2019. okt. 1. 12:43
 5/23 anonim ***** válasza:
66%

Nem igaz, hogy az anya vére megegyezik a magzat vérével. Külön vércsoport is lehet. Ha az anya vércsoportja engedi, hogy adhat vért a gyermekének, és ez szükséges is, akkor természetesen adjon neki, nem bűn.


A Bibliában a vérevés a bűn (véres hurka, sült vér, döghús evése /elhullott állatba belealvadt a vére/), a véradás ha életet ment, nem bűn.

2019. okt. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező.

A megbocsátás Isteni erény, jó érzés gyakorolni.

azt ne felejtsd el, hogy amikor egy gyermek megszületik, akkor nem minden esetben lesz egyenlő vércsoportja a szüleiével, legfeljebb hasonló, de az akkor is egyéni.

Ahogy két egyforma újlenyomat sincs, két teljesen azonos vérsoport sincs. Az általad felvetett vérkérdés, nem azonos azzal, amit a Biblia, Illetve Isten tilt.

2019. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Szerintem frissítsd fel a biológiai ismeretedidet. Nem akarok senkit megsérteni, de le vagyok döbbenve a minimális tudás hiányában, amit még általános iskolában is tanítanak.

A biológia szimpla megtagadása elég megdöbbentő.

2019. okt. 1. 12:56
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Az őrtorony szerint igen.Bűn a vértranszfúzió,bűn a vér fogyasztása.

Hogy ők nem fogadják el a vért,az az ők dolguk,de hogy megtagadják,amikor életet lehetne menteni,ezt nem tudtam megérteni tanú koromba se.

2019. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ismerem a tanításukat, de most inkább maradjunk a konkrét biológiai kérdésnél. Tehát Isten teremt valamit, majd ugyanazt tiltja az őrtorony szerint. Nem kicsit szürreális.
2019. okt. 1. 13:00
 10/23 anonim ***** válasza:
20%

"a terhesség elején az anya a saját vérét adja azért, hogy a gyermek fejlődni tudjon"


Ez biológiailag nem igaz! A vérátömlesztésnek semmi köze a terhességhez, nézz utána a biológiakönyvekben vagy akár a neten. Az anya és a magzat vérkeringése két teljesen különbözö, egymástól független rendszer.


Az örtorony/jehova tanui szerint meg minden vérátömletsztés bün, ha a gyerek ennek hiányában meghal, az isten akarata, amit nem szabad akadályozni.

2019. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!