Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy Jehova tanúja elolvashat...

Egy Jehova tanúja elolvashat egy tudományos-ismeretterjesztő könyvet (pl. Stephen Hawking-tól), ami a hivatalos tudományos állásfoglalást tartalmazza, de ellentmondd az Őrtorony tanításoknak?

Figyelt kérdés
2019. jún. 5. 19:44
 1/8 KZitus ***** válasza:
11%

Szai

Korábban sok tudományos, fantasztikus....stb.(van saját könytáram) könyvet olvastam, azoktól tértem a Bibliához, mert nem kaptam számomra kielégítő válaszokat a kérdéseimre.

A Biblia minden engemet érdeklő kérdésre pontos választ adott. Már miért mennék vissza azokhoz a könyvekhez?

Ha van időm, regényt, vagy novellákat olvasok. Legutóbb Solohovtól "Az emberi sors"-ot olvastam. Nem könnyű olvasmány, de sok évvel ezelőtt mély nyomot hagyott bennem, ezért újból elővettem.

2019. jún. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 lilla64 ***** válasza:
64%
Nem.Ami ellentmond az őrtoronynak semmit nem olvashatnak.
2019. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#Kzitus


Rendben, de mi van akkor, ha egy Tanú szeretne Hawkingot olvasni, aki köztudottan ateista volt, és erre például elég erősen utal A Nagy Terv című könyvében. Ebben az esetben a Tanú elolvashatja a könyvet vagy sem?

2019. jún. 5. 21:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt állítja egyébként benne, hogy a Világegyetem keletkezéséhez nem szükséges Teremtőt feltételezni.
2019. jún. 5. 21:13
 5/8 Mansour ***** válasza:
Tőlem nyugodtan... :)
2019. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Stephen Hawking


ezekről lehet majd beszélgetni milliárd évek mulva is vagy x100000000000x.....milliárd évek múlva is. örökké. soha de soha sem fogja ezt ember megtudni az igazat.

mert amik kiderülnek folyamatosan valószínű azt fogja erősíteni, hogy a feltételezett Teremtőt is LEHET teremtették. ?! örökké keresése az 1 nek és NINCS VÉGE! sem eleje. így örökké CSAK viszályokat szül az ember által KITALÁLT rengeteg vallás,szekta,...az emberiség egyik legnagyobb gyilkosai. a TÖRTÉNELEM A MÚLT EZT 100%-BAN BIZONYÍTJA! senkinek sem soha nem lesz igaza hogy létezik vagy nem Teremtő és az sem hogy ha esetleg van akkor melyik vallás mondott igazat, mert ilyen SINCS!

én hiszem hogy nem véletlenül jött össze a világ mert annyira rengeteg a lehetetlennek tűnő véletlenek egybeesése EGYSZERRE, de ez csak az én hitem és tévedek mert nem is annyira ritka, és lehet ez is téves és valóban senki jehova szekta "nagyfőnök" nincs és sajnos vagy nem sajnos de más sem volt soha.

ilyen a világegyetem amiről csak vitatkozni lehet és háborúzni miatta, de MEGFEJTENI AZT SOHA!


hu.wikipedia.org/wiki/Stephen_Hawking


hvg.hu/tudomany/20181017_stephen_hawking_utolso_uzenete_konyv_rovid_valaszok_a_nagy_kerdesekre


".. A márciusban elhunyt elméleti fizikus számos előrejelzést adott a következő 100 évre vonatkozóan, és kifejtette álláspontját a világ tíz, talán legnehezebb kérdéséről is.Szomorú napként vonult be a történelembe 2018. március 14-e, ekkor hunyt el ugyanis a világ (egyik) legokosabb embere, Stephen Hawking. A brit elméleti fizikus rengeteg tudományos publikációt és könyvet hagyott hátra az utókor számára, utolsó könyvét azonban csak most mutatták be Londonban.


..Hawking számos erős kijelentést tett. Ezek közül az egyik legerősebb megállapítása, hogy Isten nem létezik, és nincs sem túlvilági élet, sem pedig valamilyen felsőbb hatalom. Mint írta: "mindenki szabad akaratából hihet abban, amiben szeretne, véleményem szerint azonban a legegyszerűbb magyarázat, hog Isten nem létezik."

Hawking szerint senki sem teremtette a világot, és nincs senki, aki a sorsunkat irányítaná, véleménye szerint pedig ebből az következik, hogy valószínűleg sem a túlvilági élet, sem pedig a mennyország nem létezik. .."


nem azt írja hogy neki van igaza hanem a véleménye szerint, de Ő a Földön MEGSZERZETT TUDÁSÁVAL nyilatkozott és nem csak hasára ütött hogy LŐN HOPP VILÁGOSSÁG ÉS LETT amit az ember csak úgy gondol és elhiszi mert azt hiszünk el amit kedvünk van hozzá.

2019. jún. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 VTFeri válasza:
Nem, és ezt a lehető legrosszabb helyen kérdezted meg. Kérdezd inkább a véneket.
2019. jún. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mért ne olvashatna? Sátánista könyvet is olvashatsz meg Mein Kampfot is, ha nem követed az előírásokat. Ha az igazság megismerése a célod, akkor mindent olvashatsz, ha nem akkor pedig rossz úton jár a vallásod és leht ő sem igaz. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a tudományos könyvek ellent mondanánai Isten létezésének.
2019. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!