Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet az, hogy Nyugat...

Hogy lehet az, hogy Nyugat Európában egyre kevesebb a vallásos ember, míg Kelet Európában nem figyelhető meg jelentős hanyatlás? Ennek nem fordítva kéne lennie?

Figyelt kérdés
Nyugaton mindig is vallás szabadság volt, Keleten pedig államilag támogatott ateizmus, a vallás pedig el volt nyomva, akkor hogy lehet az, hogy éppen ott vallásosabbak az emberek, ahol nem volt szabad annak lenni évtizedekig?

2019. okt. 2. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ennek így nincs sok értelme. Keleti blokkban vannak a csehek, akik Európában a leginkább ateisták, nyugaton vannak a spanyolok, portugálok, olaszok, akik nagyon vallásosak. Egyes országokat lehet vizsgálni, s így keresni okokat, de nem látok ebben kelet és nyugat közti törésvonalat.
2019. okt. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Ez inkább az életszínvonaltól függött mindig is. Normális, kiszámítható élethez nem kell vallás.

Vagy megfordítva: mire ismét a 3 millió koldus országa leszünk, addigra Mária országa is leszünk.

2019. okt. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Amit írsz (és talán hiszel is), az egyszerűen nem igaz. Én 1977-ben voltam Moszkvában. A templomok nyitva voltak és tele voltak "szovjet" emberekkel. Egy vasárnap délelőtt valamelyik belvárosi templomba néztem be, zsúfolásig volt és folyt a mise (vagy hogy nevezik), teljes kivilágítással. Máskor egy esős reggelen voltam egy külvárosi temető templomában, gyertyafény és félhomály mellett visszhangzott a pap kontrabasszus éneke és hajlongtak a hívek az imbolygó árnyak közepette (a nap többi részében nyilván a kommunizmust építették).
2019. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
3ast én is aláírom, de a kérdező azt nem érti, miért? az elnyomás akkumulálta ezt, és most szabadon gyakorolhatja a vallást- rengeteg fiatal van ott a templomokban. Lengyeleknél is. Az újliberalizmus pedig eltaknyolja a világnézetet, létszemléletet - mint mindent- és nem kell elnyomnia semmit, magától ellaposodik az emberek létszemlélete, Fogyaszt, rohangál a vágyai betöltéséért, élvezetiért,és nem merül fel, ami mindig is a legemberibb volt az embereben, ami a kisgyerekben még megvan: az EREDETRŐL való tudomás.
2019. okt. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Kelet Európában is a templomokba többségében öregek járnak. Ez azt jelenti, hogy 15-20 év, és harmada lesz a templomok látogatottsága, csak a turizmus jellegű marad meg.
2019. okt. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
81%

Hibás a kérdés állítása. Itthon így nézett ki a vallásosság alakulása:


2001-ben 25,3% nem volt vallásos

2011-ben 45,5%.


Ehhez képest Nyugaton majdnem minden országban ez az arány SOKKAL alacsonyabb, egyedül a franciák és a hollandok kevésbé vallásosak nálunk.

2019. okt. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kevesebb a vallásos ember nyugat-európában. Sőt egyre több. Viszont a vallások aránya drasztikusan átalakul.
2019. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!