Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek férfi tanítóként...

Szerintetek férfi tanítóként hitelesebb vagyok, mint egy emancipált nő, aki krisztus szavát értelmezi?

Figyelt kérdés

2019. okt. 5. 16:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
igen
2019. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nem
2019. okt. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Te biztos, hogy nem.
2019. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#3 amúgy neked mi bajod van velem? Mindig duzzogsz rám...
2019. okt. 5. 18:53
 5/16 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Én fogalomzavart látok a kérdésedben. mert mi köze van az "emancipált nő"-nek a Krisztus szavának az értelmezéséhez?

Ugyan is Krisztus a szavait maga megmagyarázza meg, tehát azt nem kell valakinek értelmeznie. Legfeljebb vagy elfogadja, vagy nem. De ha te másra gondoltál, akkor írd meg kérlek. Köszönöm.

2019. okt. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5 Az anyaszentegyház máshogy gondolja Krisztus szavait, mint a Jehova tanúi. Nem kell úgy csinálni mintha ezt nem tudnád.

Egyébként vannak olyan szekták, akik szerint nem taníthat. Kérdem én, hogy miért nem lettek még lerombolva?

2019. okt. 5. 19:02
 7/16 A kérdező kommentje:
És ne gyere azzal a mellébeszéléssel kérlek, hogy tanítani és értelmezni más dolog.
2019. okt. 5. 19:03
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A katolikus egyházban is vannak hittantanárnők. Senki nem tiltja a nőknek a tanítást, női szerzetesrendek is foglalkoznak tanítással.
2019. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A katolikusoknál is vannak hittantanárnők. Senki nem tiltja a nőknek a tanítást, női szerzetesrendek is foglalkoznak tanítással.
2019. okt. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezért kell szabadúszónak lenni. Nincs se tiltás, se kötelező értelmezési halmaz. Ezért nem vagyok még világhírű bibliaértelmező pap.., nem vállalom a kötelező agymosást a negatív irányba.

Szóval azoknak, akiknem felesleges tanítani az isteni tudást, hivatalosabb lennél az y kromoszómád miatt.

2019. okt. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!