Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít, ha egy kereszté...

Bűnnek számít, ha egy keresztény férfi női ruhákban jár?

Figyelt kérdés

2019. szept. 1. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Mostanában tényleg elég unalmas kerdések vannak, még jó hogy legalább te foglalkozol ilyesmivel. Szerintem Istent nem érdekli ki mit vesz fel, az meg csak az emberek kitalációja, hogy mi a férfias vagy a nőies.
2019. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Mi számít női és mi számít férfi ruhának? A skót szoknya például férfi népviselet, ahogy a görögöknél is van hasonló férfiak számára. Az ókori rómaiak tógát hordtak, de a katonák egyfajta szoknyát viseltek. A korabeli zsidó férfiak amolyan köntös félét hordtak, nem sokban különbözött az akkori női ruhától.

Az, hogy egy istentiszteleten vagy a királyságteremben csak öltönyben és nyakkendőben mehetnek be férfiak, sokkal inkább új emberi hagyományok.


Szerintem Isten alapvetően nem különböztet meg női és férfi ruhákat.

2019. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, főleg így hétvégén szoktak eltűnni az emberek. Ilyenkor minden olyan üres...sejtelmes...

Egyébként már kényszert érzek rá, hogy kérdezzek valamit.

Ha más nem a hangok visszaválaszolnak :P


Ja és egyetértek veled. Nem kellene bántani senkit sem hülyeségek miatt. Mondjuk szerintem én nem mernék női ruhákat próbálgatni, meg nem is biztos hogy jól állna. Bár kíváncsiságból, egyszer megnézném milyen.

2019. szept. 1. 15:26
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem, nem számít bűnnek. Viszont lejáratja magát, és nevetségessé teszi magát.
2019. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Miért, ha jól áll rajta?
2019. szept. 1. 15:31
 6/11 A kérdező kommentje:
#2 nyilván a szekták mindenkit lénéznek, de az ő véleményük nem is számít. A szemükben mindenért halott vagy.
2019. szept. 1. 15:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Miért, ha jól áll rajta?"


Hogy a fenébe állna jól rajta? A női ruha az női ruha.


Vannak unsisex cuccok (pl. converse cipő) de eléggé undorító és nevetséges is lenne, ha egy férfi miniszoknyában meg top-ban mászkálna azt utcán. Nem csak azt hinnék, hogy homokos, hanem azt is, hogy őrült.

2019. szept. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában gyakran jut eszembe Karinthy, ő is írt arról, hogy néha szeretne női ruhákat hordani. Az ő idejében valóban sokkal unalmasabb volt a férfi viselet a nőihez képest. És az jutott eszembe, hogy Freudnak meg volt ez a péniszirigység elmélete, és végülis arra jutottam, hogy ez hasonló az ilyen ártatlan, gyerekes irígységhez, hogy de neki miért ha nekem nem. Ez van a férfiaknál, hogy a női ruhák finomabbak, színesebbek, érdekesebbek, és miért kellene egy férfinak mindig durvábbnak és erősebbnek lenni, miért ne élhetné meg a gyengédebb oldalát, ha egyszer az is az ő része. Számomra pl. ilyen az éneklés, azzal elkerülhetetlenül felfedi az ember az érzékenyebb részét. Csodálkoztam is mindig, hogy miért nem tartják ezt nőies viselkedésnek. Nálunk a családban a férfiak nem énekeltek, esetleg nótáztak ha sokat ittak. Szerintem kevesen merik felfedni a gyengédebbik énjüket, nálunk még a nőkre sem volt jellemző. Mintha szégyellni való lenne, hogy az embernek vannak érzelmei. Pedig jobban járnánk ha meg mernénk mutatni egymásnak, hogy mikor mi zajlik bennünk. Ha az öltözködéssel, akkor azzal, mindegy lenne mivel, de ezt tudnunk kellene fogadni. Mert minél jobban megnyilik valaki, annál sérülékenyebbé válik, és ha ilyenkor sérül, akkor még több dolgot magába zár. Pedig semmi rossz nincs abban, ha egy férfi ki akarja festeni a körmét vagy harisnyát húzni, mint ahogy az is érthető, hogy a nők megpróbálnak állva pisilni. Ezek szerintem hasonló indittatásból jönnek, egyrészt egy természetes kíváncsiságból, másrészt azért mert valahol mindenki érzi, hogy sem a nemünk, sem a többi ember elvárásai nem határolhatnak le ennyire egy embert.
2019. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Az se bűn ha a nők nadrágban járnak.
2019. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem se bűn,csak hülyeség. Nagynéném még a terhességem alatt hozott innen-onnan babaruhákat,már rég biztos volt a baba neme és ő adta a lila,virágmintás harisnyanadrágot és meg volt sértődve,hogy visszaadtam neki,mert én nem akartam a fiamra ráadni. Azt mondogatta,hogy nem kell benne utcára kimennie,itthonra jó lesz,de a férjem sem vesz fel rózsaszín virágokkal kimintázott gatyát,csak mert itthon van. Lehet most ezért hüppögni meg lepontozgatni,de úgy gondolom,hogy véleménye mindenkinek lehet.
2019. szept. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!