Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia Istenének mi a neve?...

A Biblia Istenének mi a neve? És a Megváltónak?

Figyelt kérdés

Az ApCsel 4,12 egy névről beszél, és ezen elgondolkoztam...


Sok nemzet, sokféleképpen ejti ki/írja le Nevüket -

(pl: Jézus, Jesus, Yeshua, Yahuah, Yahweh, Jehova, พระเยซู, พระเจ้า, mai la o Iesu, ke Akua - csakhogy párat említsek, google fordítóval rögtönöztem így nyugodtan belém lehet kötni)

- ami arra enged következtetni, hogy Istennek lehetetlen a nevét megtudni, evilági értelemmel, evilági nyelvezettel...


Úgy gondolom, hogy az ApCsel 4,12 nyomán ténylegesen van egy név, egy féle kiejtéssel, egy igazi, egy eredeti, egy örökkévaló, csak még nincs számunkra Az a Név kijelentve nekünk, mert ahhoz mennyei nyelvezetre, mennyei értelemre lenne szükség...


És mivel nem rendelkezik egyik nemzet sem, azzal a bizonyos mennyei nyelvezettel (tudtommal a jehova tanúi sem), így a mi hitünk által kell, hogy az a Név, amelyet mi használunk egymás közt, az a mi hitünk által válik valósággá, és igazzá, Isten színe előtt is (ideiglenes megoldásként).


Ha nem így lenne, akkor nagy bajban lenne szerintem mindenki, mert az ApCsel 4,12 nyomán az idők végéig is kutathatnánk azt a bizonyos Nevet, mert még a jehova név sem az igazi, főleg nem ilyen (evilági) formában leírva, (evilági) formában verbálisan kiejtve.


Szerintem az, hogy valaki "le tudta fordítani" az Örökkévaló Nevét amit evilági nyelven írtak, és ugyanúgy, evilági nyelven is adtak tovább és azt nekünk nagyon komolyan kellene venni (pl. jehova tanui).... hát szerintem azt nagyon szépen köszönjük és puszi a hasára, annak aki kitalálta...


---------------


Nektek mi a véleményetek Istennek és a Megváltónak a nevével kapcsolatban?


Az ApCsel 4,12 szerint mindenki elveszne, aki más névvel nevezi a Biblia Messiását vagy Istenét?



2019. okt. 5. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

A név magát a lelket, szellemiséget jelenti.

A betüknek nincs jelentősége.

2019. okt. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Isten NEM egy név. Istennek nincs saját "neve"

Attól, hogy az "ISTEN" szót lefordítod különböző nyelvekre, még nem kapod meg a nevét.

Jézus a keresztény vallásban fontos, a Jézus egy név, amit más országokban máshogy mondanak (akárcsak egy csomó másik nevet, pl. László, Ferenc, stb)

2019. okt. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

A Biblia alapján, a Messiás nevét használni nem egyforma módon, nem halálos bűn. Mivel ahogy előttem emlitette valaki, minden nemzetben másként ejtenek ki Neveket, de ugyan azt jelenti.

Isten nevével is ugyan ez a helyzet. Ő nem fog megharagudni ezért, hiszen Ő volt aki összezavarta a nyelveket, tehát tisztában van vele, hogy nem egyformán ejtik ki. Viszont ahhoz, hogy megszenteljük, és használjuk az Örökkévaló nevét, valahogy megkell szólitani. Jézus az imájában első helyen emlitve a legfontosabbnak tartotta ezt, hiszen Istent érte a vád, és a Sátáni támadás az uralkodása ellen.

"szenteltessék meg a Te neved"= az az tisztázódjon Isten személye a nevével együtt, amit befeketitettek.


Mig az ellenség azon mesterkedik, hogy elfelejtsék, és ne használják, addig Jézus, és a követői, kitartanak az mellett, hogy a helyes módon éljenek ezzel kapcsolatban is.

Érdekesség, hogy valamelyik nap néztem az 1959-ben forgatott, Ben Hur c. filmet, és abban is elhangzott Isten neve. Poncius ezt mondta: "kecskék, és Jehova"


egyébként pedig, azért jó ha használjuk, hogy igy ne keverjük össze a két személyt, sem a személyükben, sem a rangjukban.

2019. okt. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Istennek csak egy neve van,amit minden nyelven másképp irnak és ejtenek ki.
2019. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, melyik mesekönyv mit ír. De nehogy komolyan vedd, felrobban az agyad.
2019. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugye van egy entitás. Annak a teljes energiáját lehet egy hangként is látni, ami egy négy dimenziós hangfolyam, amit át lehet vinnih három dimenziós formába. Én tudom a saját szellemnevemet, és a leírt formája eléggé, kb 80%ban hasonlít rá. De hogy melyij betű milyen hosszan, alakban, átmenetben, vagy egy hang több betűnek a közös kiejtéses hangja.., milyen aránbyan, stb, azt csak azok tudhatják, akik meglehetősen jól érzékelik az egyes beazonosítottak energiáját.


Ha én most istenre nézek, olyan mintha minden általunk képezhető hang egyszerre lenne jelen, mind maximálisan a lehetőségekhez képest, egsmással harmóniában.


Ami nem isten, azért lehet leírni, pl jhve, mert ezek részei istennek, mimt a zöld a fehérnek.

2019. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A Biblia Istenének és a Megváltónak is van neve.


"ami arra enged következtetni, hogy Istennek lehetetlen a nevét megtudni, evilági értelemmel, evilági nyelvezettel..."


Tévedsz! Istennek a nevét tudjuk. És a Megváltónak is tudjuk a nevét!


"Szerintem az, hogy valaki "le tudta fordítani" az Örökkévaló Nevét amit evilági nyelven írtak, és ugyanúgy, evilági nyelven is adtak tovább és azt nekünk nagyon komolyan kellene venni (pl. jehova tanui).... hát szerintem azt nagyon szépen köszönjük és puszi a hasára, annak aki kitalálta..."


Vicces hogy azt írod Örökkévaló!

Ugyan is az úgynevezett fordítás vagy inkább fordítási kísérlet pont ebből és az ismert tetragramonból származik. Ahhoz hogy komolyan vegyed nem kell Egy szervezethez tartoznod ugyan is ez egy egyéni döntés.

Az pedig egy teljesen hibás elképzelés hogy Jehova tanúira hivatkozol mert ők egy olyan mozaik szót jelentenek ki Isten neveként amit hibás alapokon emberek alkottak meg. Ugyan is egy összevonásból ered. És ha összevonásból ered akkor hogyan lehetne Isten neve? Az Örökévaló és az ismert JHVH összevonásából aklották meg olyanok akiknek nem voltak megfelelő nyelvtani ismereteik.

2019. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Istennek nincs tulajdon személyneve!!! A Bibliában akárhány szó van vagy utal arra, hogy ez Isten neve, az mind csak a tulajdonságát fejezi ki!!!


De akkor mi a megszólítása??? Kérdezhetnék sokan!!! Uram, Istenem, Atyám, Teremtőm, Örökkévaló stb. ???


Itt jön képbe Jézus, mert Istenhez senki sem mehet, csak Jézus által!!! Jézus a közbenjáró!!!


Jn.6,35.Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha.

Jn.6,37.Minden, a mit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem.

Jn.6,44.Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Jn.6,45.Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.

Jn.6,65.És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.

1Tim.2,5.Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,


Isten és Jézus egyek!


Jn.10,30.Én és az Atya egy vagyunk.

Jn.14,8.Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Jn.14,9.Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

2019. okt. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KZitus ***** válasza:

Szia

1. Kérdésedre a választ a Bibliában olvashatod:" Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön" Zsoltárok 83:19.(Károli fordítás) Sőt a zsoltáríró azt is leírja, a 17,18 versekben, mi történik azokkal, akik nem ismerik el Jehova Isteni mivoltát.

2. "És a Megváltónak?" Cselekedetek 4:12

"Továbbá senki más által nincs megmentés, mert Isten nem adott más nevet az ég alatt az emberek között, amely által megmenekülhetünk.”

- "mert Isten nem adott más nevet" :

Máté 1:21 "Fiút szül, akit nevezz Jézusnak, mert ő fogja megmenteni a népét a bűneitől.”

Cselekedetek 10:43 " Mellette tanúskodik az összes próféta, hogy az ő neve által Isten mindenkinek a bűneit megbocsátja, aki hisz benne.”

Filippi 2:9, 10 "Isten éppen ezért magasabb állásba emelte, és kedvesen megadta neki a nevet, amely minden más név felett áll, hogy Jézus nevében minden térd meghajoljon, az égben levőké, a földön levőké és a föld alatt levőké,"

- "az ég alatt az emberek között, amely által megmenekülhetünk" :

János 1:12 "Ám mindazoknak, akik szívesen fogadták, hatalmat adott, hogy Isten gyermekeivé legyenek, mert hittek a nevében."

János 14:6 "Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis általam."

1Timóteusz 2:5, 6 " Mert egy Isten van, és egy közvetítő van Isten és az emberek között, Krisztus Jézus, egy ember, aki megfelelő váltságul adta magát mindenkiért, és erről fognak tanúskodni, amikor eljön az ideje."

A Biblia megmagyarázza saját magát, csak kérni kell hozzá Jehova szellemét, bölcseségét, éleslátást....nagy nagy alázattal.

2019. okt. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Kérdésedre a választ a Bibliában olvashatod:" Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön" Zsoltárok 83:19.(Károli fordítás)"


[link]


Kiemelem a lényeget!


"A Jehova (יְהֹוָה) szó és kiejtés egy nyelvészeti furcsaság, mely egy értelmezés és olvasat eredményeként jött létre[1] a 16. század elején, mivel a kor keresztény héber grammatikusai még nem voltak teljes mértékben tisztában a héber olvasatok rendszerével. (Az első keresztény héber nyelvtan Johannes Reuchlin 1526-ban megjelent De rudimentis hebraici című munkája volt.) A szó 1520-ig nem volt ismert, ekkor vezette be Galatinus, amit azonnal meg is támadtak nyelvészeti, valamint történeti-teológiai alapokon."

2019. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!