Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia Istenének mi a neve?...

A Biblia Istenének mi a neve? És a Megváltónak?

Figyelt kérdés

Az ApCsel 4,12 egy névről beszél, és ezen elgondolkoztam...


Sok nemzet, sokféleképpen ejti ki/írja le Nevüket -

(pl: Jézus, Jesus, Yeshua, Yahuah, Yahweh, Jehova, พระเยซู, พระเจ้า, mai la o Iesu, ke Akua - csakhogy párat említsek, google fordítóval rögtönöztem így nyugodtan belém lehet kötni)

- ami arra enged következtetni, hogy Istennek lehetetlen a nevét megtudni, evilági értelemmel, evilági nyelvezettel...


Úgy gondolom, hogy az ApCsel 4,12 nyomán ténylegesen van egy név, egy féle kiejtéssel, egy igazi, egy eredeti, egy örökkévaló, csak még nincs számunkra Az a Név kijelentve nekünk, mert ahhoz mennyei nyelvezetre, mennyei értelemre lenne szükség...


És mivel nem rendelkezik egyik nemzet sem, azzal a bizonyos mennyei nyelvezettel (tudtommal a jehova tanúi sem), így a mi hitünk által kell, hogy az a Név, amelyet mi használunk egymás közt, az a mi hitünk által válik valósággá, és igazzá, Isten színe előtt is (ideiglenes megoldásként).


Ha nem így lenne, akkor nagy bajban lenne szerintem mindenki, mert az ApCsel 4,12 nyomán az idők végéig is kutathatnánk azt a bizonyos Nevet, mert még a jehova név sem az igazi, főleg nem ilyen (evilági) formában leírva, (evilági) formában verbálisan kiejtve.


Szerintem az, hogy valaki "le tudta fordítani" az Örökkévaló Nevét amit evilági nyelven írtak, és ugyanúgy, evilági nyelven is adtak tovább és azt nekünk nagyon komolyan kellene venni (pl. jehova tanui).... hát szerintem azt nagyon szépen köszönjük és puszi a hasára, annak aki kitalálta...


---------------


Nektek mi a véleményetek Istennek és a Megváltónak a nevével kapcsolatban?


Az ApCsel 4,12 szerint mindenki elveszne, aki más névvel nevezi a Biblia Messiását vagy Istenét?



2019. okt. 5. 23:38
1 2
 11/12 anonim válasza:

Az általad felvetett rész közvetlen előzményében van a válasz a konkrét kérdésedre:


Ekkor Péter, megtelve Szentlélekkel, így szólt hozzájuk: „Népünk vezetői, Izráel vénei! Ha minket ma egy beteg emberen gyakorolt jótett felől vallattok, hogy mitől gyógyult meg, vegyétek tudomásul valamennyien, Izráel egész népével együtt, hogy a názáreti Jézus Krisztus neve által, akit ti megfeszítettetek, akit Isten feltámasztott a halálból: őáltala áll ez előttetek egészségesen. Ez lett a sarokkő, amelyet ti, az építők, megvetettetek, és nincsen üdvösség senki másban, mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más név, amely által üdvözülhetnénk.”

(ApCsel)


Ezen kívül:


Ezért fel is magasztalta őt Isten mindenek fölé, és azt a nevet adományozta neki, amely minden névnél nagyobb, hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és földalattiaké; és minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.

Filippi 2,9-11


Ezek pedig azért írattak meg, hogy higgyétek: Jézus a Krisztus, az Isten Fia, és e hitben életetek legyen az ő nevében.

János 20,31


Ezért aztán mindenkor imádkozunk értetek, hogy a mi Istenünk tegyen titeket méltóvá az elhívásra, és töltsön meg titeket teljesen a jóban való gyönyörködéssel és a hit minden erejével, hogy megdicsőüljön a mi Urunk Jézus Krisztus neve bennetek, és ti is őáltala a mi Istenünk és az Úr Jézus Krisztus kegyelméből.

2Thesszalonika 1, 11-12


Még ezt is mondta Isten Mózesnek: Így szólj Izráel fiaihoz: Az Úr , atyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákób Istene küldött engem hozzátok. Ez az én nevem mindörökre, és így szólítsatok meg engem nemzedékről nemzedékre!

2Mózes 3,15


Tudják meg, hogy egyedül te vagy az, akinek Úr a neve, aki felséges az egész földön!

Zsoltárok 83, 19


Stb.


Amúgy érdekes a téma, amit feszegetsz, csak kár, hogy idekeverted a Jehova tanúit, mert ők többek között pont ezt nagyon nem értik.

2019. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Az első idézett rész pontos helye ApCsel 4, 8-12, lemaradt, bocsi.
2019. okt. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!