Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor is járnának az emberek...

Akkor is járnának az emberek templomba, ha a vallás nem igérne semmit, csak azt kérné, hogy tartsd be a 10 parancsolatot?

Figyelt kérdés
2019. okt. 12. 07:58
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, de nem Isten miatt. Legfeljebb a babonás ember, aki sokáig nem akarja elveszíteni az egyetlen életében lévő kincseket.
2019. okt. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

" a vallás nem igérne semmit,

Nem a vallás igér, hanem az élet forrása, akit Isten titulussal ismerünk.

Ő pedig azért igér, hogy lásd, érdemes bizonyos korlátok között élni,hiszen Ő tudja mi a legjobb a teremtményeinek.

Ha csak kérne és nem mondaná el miért kéri, az ember előbb lázadt volna fel.

Ahogy a szülőnek is jobb ha elmondja a korlátok mögött lévő okokat, mint ha csak azt mondaná, hogy "csak mert".

2019. okt. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen,ha másért nem a hagyomány miatt.
2019. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem járnának igen. Mert bár egy keresztény ember amiatt jár templomba és amiatt próbál vallásosan élni, hogy halála után a mennybe jusson, érdekes módon viszont több templombajárótól hallottam már olyan kijelentést, hogy "ki tudja mi van odaát" meghogy "jaaj onnan még nem jött vissza senki". Ilyenkor ledöbbenek, mert ha valaki ebben a legfontosabb dologban nem hisz, akkor valójában csak egy szabadidős tevékenység számára a templombajárás.
2019. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom. A templomba járók majdnem egésze őrült, nagyon erősen, kórosan pszichiátriai beteg.


Az elmének kéne lenni a templomnak.

Az értelmesebbje meg azért követ valamit, hogy a létezés jobb legyen, nem azért, hogy ő kapjon valamit. Szóval aki azért jár templomba, hogy majd kapjon, nem mert szívből élvezi, az istenkáromlást követ el.

2019. okt. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Adri+ válasza:

Ez személyiség függő dolog.

Szerintem az életemet Én irányítom és a

lokális élőlény csoport van rá jelentős hatással.

Hogy létezik vagy sem felsőbbrendű hatalom?

Én még nem találkoztam vele : egy meeting keretében sem.


Viszont tiszteletben tartom a személyes nézeteiteket.

Csináljátok, ahogy szeretnétek : amennyiben nem zavaróak a

rituális kulturális elemeitek a Számomra.


Még jó, hogy : különböző gondolkodásúak vagyunk.

Én a Creol és vagy a Giantess Csajokat imádom.


Szép napot kívánok mindenkinek :


Adri+

2019. okt. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én lusta vagyok templomba járni, de szerintem hasznos. Sok szempontból jó, pl. vannak akik egyébként ki sem mozdulnának otthonról, magányosak, vagy csak nagyon ingerszegény környezetben élnek, és ilyenkor emberek közé kerülnek, felöltöznek, összeszedik magukat, ami elég fontos ahhoz, hogy ne kattanjanak meg egyedül a világban.

Másrészről egy folyamatos lelki terápiát is ad, mikor hétről-hétre átgondoljuk, milyen is az önképünk, mennyire viselkedünk úgy, ahogy azt magunktól és másoktól is elvárnánk, milyen irányba vezet minket az az életmód ahogyan élünk.

Csend van, nyugi van, béke van, ez halál fontos annak, akinek ezekből máshol nincs.

Én a felolvasós részeket szeretem, még azokat is amiket sokszor hallottam, mert legtöbbször a pap, képes más megvilágitásból ráközelíteni a témára, már csak azért is mert egy másik ember, meg azért mert a papok ezzel foglalkoznak, hogy jól beleássak magukat a részletekbe. Engem kb. ugyan olyan okból érdekel ez a része, mint amiért szeretek műelemzéseket is olvasni, vagy másokkal arról beszélgetni, hogy szerintük miről szól ez a vers mondjuk. Ez egy olyan út, ami máshogyan nem járható emberek közőtt, és ez a kapcsolat nekem valódi örömet okoz.

Furcsa dolog, hogy mennyire mást jelenthetenek a szavak. Nekem az ígéret, nem ígérgetést jelent, inkább egy kérést, hogy agyjak bizalmat. A bizalom azt jelenti, hogy a másik fél nem tudja ott és akkor bizonyítani, hogy jó okkal kérne tőled valamit, de szeretné, ha elfogadnád, hogy ezzel segíteni szeretne. Egy idegennek persze nem tudsz bizalmat szavazni, de ha ismered az alapelveit, a gondolkodásmódját, a munkásságát, akkor valamennyire el tudod dönteni, hogy elfogadnád-e sajátodként az ő elveit. Na, hát ennyi történik mikor a tízparancsolatot látom. Nem szabályok ezek amiket jobb lesz elkerülni, hanem olyan irányelvek, amiket egyébként is magaménak érzek. Fogalmam sincs mi fog történni velem a halálom után, de hiszem azt, hogy van egy abszolút jó, ami felé haladnunk kell ameddig élünk. Nem a pirospontokért meg a csillagos ötösért, hanem mert megvannak rá a képességeink, és kötelességemnek érzem, hogy éljek ezekkel. Ja, és mert szeretni jó. Nem kényszer.

2019. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ha a vallás nem igérne semmit"

Én pl. azért járok templomba, hogy a hetemből legalább ez az egy órát rászánjam az Istennel való találkozásra. Nem kockacukorért megyek.

"tartsd be a 10 parancsolatot"

A 10 parancsolat mindegyik pontjáról egyenként legalább több napos katekézist lehetne tartani... És igen, ha ezt mind betartanánk, akkor már egész más lenne a társadalmunk.

2019. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 whiteno ***** válasza:
te találkozol istennel?
2019. okt. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!