Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyes vallásokban miért nem...

Egyes vallásokban miért nem tartják meg Jézus parancsolatait?

Figyelt kérdés
János.14:15.Ha szerettek engem,megtartjátok az én parancsolataimat.

#vallás #parancsolatot.
2016. aug. 3. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Zsidóként írom:


Mert miért?


Miért tartsuk? De nem csak egy zsidó teheti fel ezt a kérdést ,hanem akár egy muszlim (bár ők elfogadják prófétának),buddhista,dzsainista...stb


Mégis miért lennék köteles egy másik vallás szabályait betartani ,ha egyáltalán nem hiszek benne?


"János.14:15.Ha szerettek engem,megtartjátok az én parancsolataimat."


Én Jézust nem szeretem ,hanem tiszteletbe tartom.


A kedvenc mondatom tőle ,pedig az ,hogy:


"Ne ítéltess ,hogy ne ítéljenek meg téged"


(ha jól emlékszem ezt valóban Jézus mondta és 100%-ban egyet értek ebbe vele)


Ennyit erről.

2016. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

8000 vallás létezik.

Ebből egy csak a kereszténység.

Konkrétan mire gondoltál, mit kellene a más vallásokban betartani?


És mondjuk a kereszténységben a Tollaskígyó vagy Wotan melyik parancsát tartják be?

2016. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel megkérdezhetném hogy egyes vallásokban miért nem tartják meg azokat melyeket Buddha mondott? Vagy amely kinyilatkoztatást Mohamed kapott? Vagy miért nem hallgatnak Lao Ce vagy Konfuciusz szavaira? Miért fordítanak hátat Krisnának?

Te kérdező! Nem a kereszténységben lévő irányzatokra gondoltál talán? Mert úgy lenne értelme a kérdésednek.

2016. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Szervusz.


Azért, mert a vallás vezetők, engedményeket tesznek a hívőknek. S mivel Ők maguk sem tartanak be mindent abból amit az írás szerint képviselnek, a hatalmukat így megtarthatják, miközben az emberek alszanak.

2016. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Egészen addig nem lesz kényes kérdés, ameddig a budhisták viszonyát nézzük a Bibliával és Jézussal. Viszont (és szerintem a kérdés is erről szólt) a baj ott van, amikor a kereszténységen belüli vallások nem tartják be azokat ami "meg van írva". És mindez miért van? Példabeszédekben azt írja a Biblia, hogy "az ember talált sok kigondolást."


Az emberek jórésze nem fogja fel, hogy a kényelmes és mindent megengedő élet teljesen ellentétes a biblikus és Jézus által bemutatott kereszténységgel. Különböző kompromisszumokat kötünk meg épp azért, hogy könnyű kereszténységben élhessünk. Aminek a természetes következménye hogy Jézus és a Szentírás kéréseit a kereszténységen belül tömegesen nem tartják (Tartjuk) meg.

2016. aug. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt sem veszed figyelembe amit Mao Ce Tung mondott, pedig neki is volt könyve. Szép piros. :)
2016. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%

Szia!


Gondolom "vallás" alatt a kereszténység egyes felekezetire gondoltál. Valóban szomorú látni, hogy sok ember csak felszíni vallásosságot gyakorol, de a valóságban nem ismeri az Úr Jézus Krisztust, nem adta át Neki az életét, és igazából a szívében nem szakított a bűneivel, korábbi életével.


Szinte minden felekezetben láthatunk ilyen embereket. Sokan csak beleszülettek egy-egy vallásba, és nem történt meg a személyes megtérés, a gyökeres pálfordulás. Erre egyetlen gyógyír, ha mi magunk, akik Krisztus valódi követőiként élünk példát mutatunk, hogy ahogyan Ő cselekedett, mi is úgy cselekszünk. Imádkozhatunk konkrét emberekért a környezetünkben, és tehetünk értük: szeretettel válaszolhatunk a minket ért sérelmekre, és beszélhetünk Nekik az Élő Jézus Krisztusról, aki valóság lehet az életünkben.


A megtérést, újjászületést Isten lelke munkálja az emberi szívekben, de mi is lehetünk eszközei, ha szeretettel szolgálunk másoknak.


Üdv. Péter

2016. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!