Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten nevét mindenhol át...

Ha Isten nevét mindenhol át kellett írni Jehovára, akkor Jézus nevét miért nem?

Figyelt kérdés
Héberül pedig így nézne ki: Yeshua, Yahusha, Yahushua

2019. okt. 14. 09:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
engem már annyira ismertek hogy JEHOVA SZEKTÁT ADDIG IRTOM AMIG MEG NEM SZÜNIK!
2019. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
aki csak beszelget forumozgat roluk az ZERO! az nem tudja a szekta igazi kartekonysagat.
2019. okt. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"aki csak beszelget forumozgat roluk az ZERO! az nem tudja a szekta igazi kartekonysagat."


Miért te mit értél el eddig? A fórumozáson kívül mi mást csinálsz még?

2019. okt. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

kedves vidiripi. úgy emlékszem már talán ?! privátban te is írtál nekem és elég világosan leíram de ide a fórumra is a kb. 3 év alatt is párszor és máshova is leírtam a neten sokszor mert többek között te kérdezted hogy mit miket teszek konkrétan , amit le is írtam. és úgy rémlik én is vissza kérdeztem hogy te mit teszel és milyen hatásfokkal hogy véletlenül se csatlakozzanak az emberek a szektához vagy hogy tömegesen hagyják ott. és nem kaptam rá választ tőled erre már nem válaszoltál itt fejeztük be régen.

és azt is leírtam hogy mindent ellenük a törvényt betartva teszek hogy ritkuljon a felső vezető réteg, és hogy tömegesen csökkenjen a létszámuk.



tudod most tényleg nagyon dühös vagyok a vezetőkre és a vénekre mert egy régi tisztességes korrekt ismerőm családja ment rá miattuk válással és nem tudtam azt sem, hogy jehovák voltak csak most mikor kiderült 3 napja hogy mi miatt váltak és a GYEREKEK SZÍVTÁK MEG. /nem csak a mi családunk ment örökre nyomorékká miattuk,ezért örökre adósuk vagyunk AMÍG CSAK MOZOGNAK!/


a vallások és a keresztény emberség szövegek nem érdekelnek mert NINCS SENKI ÉS SEMMI AMI MEG VÉD ELLENÜK EGY CSALÁDOT! nincs védelem csak ha eltűnik a szekta ÖRÖKRE. Ezért pedig közösen tenni kell és azt ami lehetősége van az embereknek erre, és ez mindenkinek más és más társadalmi és munka helyzetéből adódóan.

2019. okt. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"és úgy rémlik én is vissza kérdeztem hogy te mit teszel és milyen hatásfokkal hogy véletlenül se csatlakozzanak az emberek a szektához vagy hogy tömegesen hagyják ott. és nem kaptam rá választ tőled erre már nem válaszoltál itt fejeztük be régen."


Igen írtam neked privátban.

Ami pedig a többit illeti!

Vagy nagyon rosszul emlékszel vagy összekeversz valakivel.

- Ugyan is pont hogy arról írtam neked hogy én mit teszek. És még csak nem is kellett kérdezned mivel ezzel indítottam a levelemet!

Ha nem törölted ki akkor te magad is újra elolvashatod. Már ha veszed a fáradtságot hogy kikeresd a levelek közül. Mert nem több levél váltásunk is volt!


"tudod most tényleg nagyon dühös vagyok a vezetőkre és a vénekre..."


Amikor hónapokkal ezelőtt leveleztünk akkor is dühös voltál a vezetőkre. Ez nem új!


"és azt is leírtam hogy mindent ellenük a törvényt betartva teszek hogy ritkuljon a felső vezető réteg, és hogy tömegesen csökkenjen a létszámuk."


És ritkul? Egyébként mi az amit a törvényt betartva meg lehet tenni a fórumozáson kívül? Ami ugye a te véleményed szerint ZERO.

2019. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"- Ugyan is pont hogy arról írtam neked hogy én mit teszek. És még csak nem is kellett kérdezned mivel ezzel indítottam a levelemet! "



KEDVES VIDIRIPI.


én most átnéztem az összes leveleimet. nem emlékszem hogy a fórum mappaban valaha egyet is kitöröltem volna közülük. minek ?!


de valahogy nem is találtam köztük olyat egyetlen 1 levelet sem aki MAGARÓL ÍRT VOLNA !


a max. infó amit bárki magáról kiadott privátban nekem, az annyi volt csak hogy jehova vagy nem jehova,

vagy annyit hogy egyszerü keresztény hivő.


10%-a segítségemet kérte

ÉS A TÖBBI 90% CSAK KÉRDEZETT TŐLEM ÉS MINDEN ÁRON NEKEM AKART SEGÍTENI !!! NEKEM SEGÍTENI annak aki nem kért senkitől semmi segítséget egyetlen egyszer sem.



én korrektül becsületesen válaszoltam mindenkinek és RENGETEG DOLGOT NEM elhallgatva le is írtam.

tisztán és világosan leírva hogy mit miért teszek és hogy nem szórakozni vagyok a fórumokon sem.



DE VOLT OLYAN IS KÖZTÜK, AKIT ÍGY SEM TUDTAM LERÁZNI HIÁBA ÍRTAM ÉN EZEKET NEKI HOGY INKÁBB ÉN SEGÍTEK NEKI:



"

Az elküldés időpontja: ápr. 1. 19:49

Az üzenet témája: Re: !

Az üzenet szövege: már most 3x írom:


nem olvastam el a leveled nekem hosszú. csak a legutolsó mondatodat.

mert

MÁR EGYSZER MEGBESZÉLTÜK HOGY TE KERESTÉL !!! ÉS ÉN PRIVÁTBAN SEMMI TANÁCSOT NEM KÉRTEM ÉS NEM KÉREK TŐLED !!! ÉS MEGBESZÉLTÜK NEM KERESSÜK EGYMÁST. semilyen tanácsra nincs szükségem tőled!

csak valami gondod van hogy nekem mindig írsz!

NEM TUDOK SEGÍTENI RAJTAD! FORDULJ MÁSHOZ! kellemes napokat kívánok neked!



"



szóval a fórum az keveset ér sajnos kicsi hatásfoku ,


az igaz hogy ezt felindultságomban túl erősen 0 nak írtam,

én erre értettem hogy az nagyon kevés, ezért elnézést is kérek.



én amit teszek az ez a saját helyzetemben amit csak megenged és ugyan ezt javaslom mindenkinek! :

tenni a jehovák ellen hogy örökre eltűnjenek csak ezt látom HATÉKONYNAK.,a társadalmi életben kell, a munkahelyeden,a közigazgatásban,

a ami munkát végzel civilben és ott ahol van hatásod a jehovák helyzetére,életére,munkájára,mindenükre,

ha több országban is tartózkodsz sokszor , TEHÁT MINDENÜTT.

szóval mindenütt tenni ellenük ami csak lehetséges hogy NEKIK ROSSZ! nagyon rossz!

1 másodpercig se érezzék magukat biztonságban,féljenek csak!, reszkessenek!, rettegjenek! , SZOKJANAK HOZZÁ HOGY BŰNÖZŐK !

ÉS A FEJÜKBE VERNI HOGY ENNEK SEMMI KÖZE A VALLÁSSOKHOZ, hanem csak a FÖLDI TÖRVÉNYEKHEZ ahova ők NEM pászolnak,

ez meg elég tiszta legalább is nekem én ezeket már 1 másodpercig sem vizsgálgatom.

A CSALÁDHOZ AMI SZENT ÉS SÉRTHETETLEN ÉS EZ EGYETEMES EMBERI TÖRVÉNY!

és engem ezen a ponton sem isten,sem vallás,sem hit sem semmi nem érdekel,

MERT AZ ÉLET TÖRVÉNYE A FENNMARADÁS TÖRVÉNYE! ÉS A JEHOVÁSOK EZ ELLEN VÉTENEK!

2019. okt. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mert Jézus neve le van írva. Nem Krisztusnak van írva a legtöbb helyen, ergo nem kellett visszaállítani a nevét.

Isten neve pedig nem csupan "Isten", hiszen ez inkább egy cím (mint a Krisztus vagy az úr).

2019. okt. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hetes, tizenhetes és a többi tájékozatlan,


Vegyetek a kezetekbe egy bármilyen, 20. század előtt kiadott Károli Gáspár fordítású Bibliát, s magatok is meggyőződhettek arról, hogy a Jehova nevet nem az általatok említett "őrtorony szekta" találta ki és írta bele a Bibliába. Az ugyanis kezdettől fogva, több ezer helyen benne volt, csak a legtöbb bibliafordító szándékosan félrefordította.


Ez TÉNY. Márpedig tényekkel nemigen érdemes vitatkozni.

2019. dec. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ez TÉNY. Márpedig tényekkel nemigen érdemes vitatkozni."


Én nem is akarok veled vitázni egyszerűen csak fogad el a tényt amit itt lejjebb olvashatsz!


"A Jehova (יְהֹוָה) szó és kiejtés egy nyelvészeti furcsaság, mely egy helytelen értelmezés és olvasat eredményeként jött létre[1] a 16. század elején, mivel a kor keresztény héber grammatikusai még nem voltak teljes mértékben tisztában a héber olvasatok rendszerével."


[link]


"Vegyetek a kezetekbe egy bármilyen, 20. század előtt kiadott Károli Gáspár fordítású Bibliát, s magatok is meggyőződhettek arról, hogy a Jehova nevet nem az általatok említett "őrtorony szekta" találta ki és írta bele a Bibliába. Az ugyanis kezdettől fogva, több ezer helyen benne volt, csak a legtöbb bibliafordító szándékosan félrefordította."


Na épp itt van a hazugság! Mert nem volt benne kezdettől fogva! Ugyan is később találták ki emberek. Két szónak az összevonásából.

Logikus hogy nem lehetett benne a Bibliában!

2019. dec. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!