Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én szeretek már már "újjong...

Ha én szeretek már már "újjongva" filmet nézni vagy telefonon játszani, akkor az felérhet egy enyhébb bálványimádással szerintetek?

Figyelt kérdés

Tudom már biztos volt a kérdés, de hátha így 2019-re formálódhatott valamennyire e-körül a téma körül a felismerés hitben...

Az általános "nem bűn, csá" -válaszokat mellőzve, mélyebben gondolkozzunk el rajta, hátha így feltérképezhetőbb lesz a dolog 🙂


Az én személyes véleményem szerint, talán igen felérhet... márcsak azt bele számítva is, hogy mégis csak egy bűnös világban élünk, e-világi kütyükkel és filmekkel/játékokkal fel-karöltve + van egy ige, amit gondolom mindenki ismerhet:

1János 2,16 Mert mindaz, ami a világban van, a test kívánsága, és a szemek kívánsága, és az élet kérkedése nem az Atyától van, hanem a világból.


Be kell vallanom, ennek ellenére a Bosszúállók sorozatot élveztem, illetve a telefonomat is szívesen elnyomkorászom, van 1-2 kedvenc játékom amit nap-mint nap előveszek...



2019. okt. 16. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez élvezet. Nem kezeled egyénként. Csupán magad élvezetét szolgálod.
2019. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében bármiből lehet bálvány, sőt még akár a Bibliából is, ha emberek úgy kezelik.

De attól még nem válik bálványimádássá a TV nézés vagy telózás, mert szeretsz valamilyen sorozatot, esetleg néhány játékot. Én is szeretem a jó sorozatokat, nincs abban semmi rossz.

2019. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem bálványimádás. Én is keresztény vagyok de azért na ne hogy már azt hidd ha valamit szeretsz/élvezed/örülsz neki és mindennap csinálod pl telefonozás az rossz.
2019. okt. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A kereszténység maga a bálványimádás.
2019. okt. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%

Álszentek vagytok. Templomokat építetek, tele szentek szobraival, képeivel, keresztre feszített ember szobra/képe előtt sírtok rítok! Ez mind-mind egyenként is bálvány. Nyakatokban kereszt, házaitokban vallási képek, szobrocskák. Mind bálvány. Maga a templomi oltár a legszembetűnőbb. És akkor még ne beszéljünk az áldozásról. Egyfajta tökhomályos vallási evolúció során, szintén bálvánnyá változott mitikus alak jelzés szintű teste, amit minden héten magadhoz veszel. Mi ez, ha nem bálvány és annak imádata?


Százarcú bagázs vagytok. A kérdésben is azonnal tettenérhető, hogyan teszitek még ezt a magyarázhatatlan butaságot is kényelmessé magatok számára. "hátha így 2019-re formálódhatott valamennyire e-körül a téma körül a felismerés hitben"


Holnap mi lesz? Mert azt látom, hogy minden nap egyre többet engedtek meg magatoknak.


Mennyivel könnyebb és hasznosabb élet lehetne, ha egy szép napon ezt az egész marhaságot elengedné a világ...

2019. okt. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem bálvány, csak tetszik. Ha lát valaki valami szépet (legyen az naplemente vagy egy gyönyörű festmény) és örül neki, jó érzés tölti el miatta, akkor az bálvány? Hát a szépet nem Isten adta és hozzá az örömöt?
2019. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bálványnak nem nevezném,de ha túl sokat lógsz ezeken,akkor ez csak függőség és/vagy kockaság. De ismétlem,ez csak akkor,ha már betegesen sűrűn csinálod.
2019. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi is valójában a bálvány (imádás)?

Az amit istenítesz, amit előrébb helyezel minden másnál, ami számodra mindennél fontosabb, amivel, amitől függővé teszed magad!!! Ez a bálvány imádás!!!


Ez a bálvány lehet bármi és akármi az életedben!!! Ez azt jelenti, hogy nem vagy szabad, függőségben élsz!!!

2019. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Kedves 4-es és 5-ős válaszoló: a kereszténységnek alapból 2 ága van, 500 éve kettészakadt, amiket említettél, az nem a keresztenység, hanem annak egy bálványimádó hamisításra, a katolicizmus. Vagy pápista vallás, római katolikus. Amúgy egyetértek, ők vastagon bálványimádók. Persze ezt nem ismerik be, azt gondolják, hogy ez az Isten imádása ("hasznos kellékekkel").
2019. okt. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!