Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha időpontot kérek telefonon...

Ha időpontot kérek telefonon egy fodrásztól és egy fiatalos hang szólal meg (de lehet közben 35-45 éves a nő), akkor hogy illik köszönni neki?

Figyelt kérdés
Én 26/f vagyok és ez a legnehezebb, amikor telefonon gőzöm sincs, hogy miként köszönjek. Mert számtalanszor fordult már elő, hogy egy fiatalos 30-as vagy 40-es nőnek kellett volna köszönni és tegeztem és amikor távoztam az üzletből egyszer pl. odahányta a kolléganőjének: "...annyi idős mint a kishúgom". Persze vékony és alacsony vagyok, de mindig növesztek szakállat és nem igaz, hogy ennyire semmibe kell néznie az embereknek. Azóta betegesen magázok mindenkit, de sokszor baromi kínos és kellemetlen, olykor megfagy körülöttem a levegő. Hogy viselkedjek ilyen korosztállyal?
2019. okt. 15. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ismeretlen nőkkel magázódj (ha nem baráti társaságban vagy). Majd szólnak, hogy nyugodtan tegezd őket, ha tegeződni akarnak.
2019. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én telefonon először mindenképp magáznám, az illem miatt, utána lehet tegeződni, ha hozza a helyzet. Lényeg, nem érdemes túl stresszelned, ha élőben kiderül, hogy fiatal, akkor mi van? Nem gondolnám azt sem, hogy fodrásznál vagy bárkinél ez "ügy" lenne, hogy egy vendég hogy köszönt, lehet nem is fog rá emlékezni.
2019. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Telefonon a napszaknak megfelelően köszönsz és magázod kortól függetlenül, ez alap. Ha találkoztok és szeretné hogy tegezd majd szól.
2019. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első alkalommal magázd le, utána úgy is szólni fog, vagy tegez és akkor visszategezheted.

Mondjuk a fodrász pont az a hely, ahol kortól függetlenül lehet tegeződni szerintem.

2019. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4: Egy hangulatos kis pékség is olyan hely, mégis a hátam mögött beszólt a nő, aki 40 se volt. Én csak azért nem szeretek magázni se, mert sokszor olyan karótnyelt hatása van, hogy mindenki úgy néz rám, mint az amishokra.
2019. okt. 15. 13:05
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

“mert sokszor olyan karótnyelt hatása van,“

Ez nagyon cuki lenne tőled 13 évesen, de így közelebb a harminchoz, mint a húszhoz, ne legyen már kínos az udvariasság, és ne keverd a jó modort a karót nyelt kimértséggel.

2019. okt. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

„és magázod kortól függetlenül, ez alap”


Nevetségesnek hat, ahogy elképzelem egy azonos korú, 26 éves lánnyal a magázódást:D

2019. okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó napot kívánok, xy vagyok és időpontot szeretnék kérni.

Ha ő sziázik, meg tegez, akkor onnantól te is. Ez se nem kimért se nem zavaró.

2019. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Nevetségesnek hat, ahogy elképzelem egy azonos korú, 26 éves lánnyal a magázódást:D"


Pedig ha hiszed ha nem, hivatalos helyeken, ahol egyetemista/diplomás lányok dolgoznak (banki ügyintéző/orvostan-hallgató lány) magázódni illik még akkor is ha egy 155 centis, babaarcú lánykáról van szó, mert különben totál bunkónak fognak tartani. De javítson ki valaki ha tévedek.

2019. okt. 15. 15:44
 10/10 anonim ***** válasza:

„mert különben totál bunkónak fognak tartani.”


Vállalható áldozat.

2019. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!