Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Biblia azt tanácsolja,...

Ha a Biblia azt tanácsolja, hogy a tévtanítókat ne is köszöntsük, akkor ugye nem baj, ha jehova tanúit köszönés nélkül elküldöm az ajtóm elől?

Figyelt kérdés
Ragaszkodom a Szentírás tanításához. Ezért szóba sem állok velük, ahogyan az Ősegyház sem tette volna.
2019. okt. 17. 19:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én köszönök, köszönöm nem szeretnék beszélgetni de elköszönök - viszontlátásra, vagy minden jót.. Nem kell senkit sem bántani, ez egy erősebb parancs a szívemben, mint a " tévtanítókat ne is köszöntsük" - meg + valójában nem tanítóim. Pusztán emberek.
2019. okt. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 tgt ***** válasza:
11%
Kérdező: Ha mindenhez ragaszkodsz szó szerint, amit a Biblia ír, akkor elég bonyolult lehet az életed.
2019. okt. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Fura, én még sosem beszéltem Jehova tanúval. De idegeneket biztosan nem engednék be. (nincs kutyám).
2019. okt. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%

Fogalmi zavar!

Amíg csak mondják, mit akarnak, addig csak (idegen) emberek, nem tanítók.

Ha nem kérsz tanításukból, akkor csak idegen látogatók maradnak ugyanúgy, mintha porszívót akarna réd sózni egy ügynök.

Köszönés nélkül becsukni orruk előtt az ajtót, nem magas fokú intelligenciáról árulkodik.

.

"az Ősegyház sem tette volna"

Az ősegyház senkivel sem állt szóba, a tagjai igen.

2019. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%

A vers azokról szól, akik ezért kilettek közösitve.

Jehova Tanúit nem közösitette ki a más vallású egyház, mert nem is tartoztak,, vagy tartoznak oda.

Sőt nem is alkalmazzák azok akik magukat keresztényeknek nevezik, és lehet mást tanitani, ezért is van ennyi vallás, és értelmezés.

2019. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A Szent Írásnak ezen részeihez is ragaszkodsz, kedves kérdező?

[link]


Ha már tévtanításokról és tévtanítókról van szó :)

2019. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
#6 ezek nem tartoznak ide - képszerű mitikus leírások. A kérdésben szereplő páli tanítás az emberi kapcsolatokra vonatkozik, semmi köze a Föld alakjához. (#1)
2019. okt. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Ha a hatos válaszoló tanú, akkor talán jobb is, ha valóban nincs köszöntve. Bár kérdés, hogy mit jelent pontosan a köszöntés. Szerintem nem azonos a köszönés szóval.
2019. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 tgt ***** válasza:
69%
Jézus beszélt mindenkivel, jóval, rosszal, bűnössel, ártatlannal, kitaszítottal, hatalmassal, gazdaggal, szegénnyel, stb. Szomorú, hogy azok, akik a követőinek tartják magukat, arról értekeznek, hogy kit nem kell köszönteni. És mindezt úgy, hogy azt hiszik, a köszöntés elmaradása valami magasztos, Istennek tetsző dolog.
2019. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az 5-ös jehova tanújának.


Szent János ezt írja:


"Ha valaki nem ezzel a tanítással megy hozzátok, még csak ne is köszönjetek neki. Mert aki köszön neki, részes gonosz tetteiben." (2Jn 10-11)


jehova tanúi tévtanítással szoktak jönni, azzal, amit az Őrtorony bálványszervezet tanít. Ez egy másik tanítás, nem az, amit a Biblia valójában tanít.


A vers szerint, mivel tévtanítók vagytok, nekem nem szabad köszönnöm nektek, mert akkor részes leszek a ti gonosz tetteitekben. Márpedig engem nem fogtok megrontani, és belevinni a rosszba. Amúgy se engednélek be titeket, mert ti jehova tanúi vagytok, nem pedig keresztény emberek.

2019. okt. 17. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!