Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti úgy gondoljátok igaz az a...

Ti úgy gondoljátok igaz az a teória, hogy Jézusnak Mária Magdaléna lehetett a felesége?

Figyelt kérdés
Csak érdekel hogy hogyan vélekednek erről más emberek. Én keresztény vagyok de attól még nem gondolom, hogy ez kizáró ok lenne

2019. okt. 21. 15:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%

Semmi erre utaló nincs se az evangéliumokban, se az apostoli atyák írásaiban, más forrásunk pedig nincs Jézusról, illetve a kereszténység első évtizedeiről.

Ennyi erővel Sába királynőjével is összeházasíthatnád, annak se lenne kisebb valószínűsége.

2019. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 KZitus ***** válasza:
64%

Szia

Azt írod keresztény vagy. Akkor miért nem hiszel az evangéliumoknak? Ott nincsen írva arról, hogy Krisztus nős lett volna, nem is ezért jött a földre. Elmondja miért célból jött:"Mert én nem azért jöttem le az égből, hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem. ... Mert az én Atyám azt akarja, hogy mindenkinek, aki elismeri a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen, én pedig feltámasztom őt az utolsó napon.” János 6:38-40, és "Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy tanúskodjak az igazság mellett. Mindenki, aki az igazság oldalán áll, figyel a hangomra.” János 18:37

2019. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom valamelyik evangélista megemlitette volna ha igaz lenne.
2019. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
De nem csak az történt ami a bibliában van. Nyilván lehet hogy nem igaz, de azt sem írták hogy Jézus nem lett volna nős. Jézus úgy élt mint egy ember és mivel rabbi volt ezért lehet hogy házas volt.
2019. okt. 21. 15:33
 5/27 anonim ***** válasza:
68%
Lehetséges - de a Bibliában ez csak apokrif iratokban szerepel.
2019. okt. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
49%

Logikusan kell gondolkodni erről, az irások alapján. Jézus nem azért jött, hogy özvegyet, és árvákat hagyjon magaután.

Ez el is terelte volna a figyelmét arról amiért érkezett.

Egy családfőnek gondoskodnia kell a házanépéről, fizikailag is, Főleg abban az időben nagy szégyen lett volna, ha valaki elhanyagolja az övéit. (Ezt ma is igy kellene gondolni...)

(1Timóteusz 5:8) . . .ha valaki nem gondoskodik az övéiről, főleg a háznépének tagjairól, a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél.

Az Atyjától való oktatásban nem volt benne, hogy az idejét, a családalapitással, és gyermekneveléssel foglalja el. A tét az emberek jövője, és élete.

2019. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

Nem gondoljuk úgy.

Jézus egész földi életében, annak minden részletében ószövetségi próféciák teljesedtek be, de egyik prófécia sem beszélt nősülésről.

2019. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"kizaro ok" mire? Istensegere?


de szerinted ez miert lenne jo? Romantikusan hangzik? Vagy hogy volt e gyerekuk? Vagy hogy Platoi romantikus szerelmuk volt csak? Szoval mi is erdekel?


Biblia ilyen komoly dolgot leirna hogyha felesege lenne, hiszen kizarolag(!) foldi feleseg ertelmet veszetene, tehat Orok Felesege lehetne O, es ez eleg lenyeges lenne hogy valamenyire reszletezve leirja


de Magdolna valoszinuleg Istenkent Imadta Krisztust

megha netan kezdetben voltak emberi testi erzesei is, de csak meg meg nem ismerte Megvaltojat

2019. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
40%

"De nem csak az történt ami a bibliában van. Nyilván lehet hogy nem igaz, de azt sem írták hogy Jézus nem lett volna nős. Jézus úgy élt mint egy ember és mivel rabbi volt ezért lehet hogy házas volt."

Szerintem te még egyszer sem olvastad el az újszövetséget, vagy még nagyon kezdő keresztény vagy. Idővel magad jössz rá, hogy ez miért nem lehetséges, amit kérdeztél

Ídővel fogsz majd találkozni Júdás evangéliumával is, főleg, ha nézed a National Geographic nevezetű hazug, bibliaellenes műsort. Az sem igaz

Ja és az evolúció sem igaz

2019. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
42%

#9

Az evolúciónak most mi köze ehhez a kérdéshez? Vagy már teljesen agyadra ment, s mint valami berögződés írod oda mindenhova?

Ez kicsit még az egyébként értelmes válaszaidat is nevetségessé teszi.

2019. okt. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!