Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti úgy gondoljátok igaz az a...

Ti úgy gondoljátok igaz az a teória, hogy Jézusnak Mária Magdaléna lehetett a felesége?

Figyelt kérdés
Csak érdekel hogy hogyan vélekednek erről más emberek. Én keresztény vagyok de attól még nem gondolom, hogy ez kizáró ok lenne

2019. okt. 21. 15:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

" Jézus úgy élt mint egy ember "


És nem minden ember nős. Élhetett szingli emberként is,nem?

2019. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

" Az emberek utódok nemzésére hozta létre a "feleséget", ahogy az állatoknál is, a nöstény hozza világra az adott állatfajt. "


Eszerint a kedves tanú szerint az asszon' gyerekcsinálásra kell. Lehet,hogy ezért nem volt házas? :P

2019. okt. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
#9 köszönöm a válaszod, viszont isten miért ne teremthetett volna evolúciót?!...
2019. okt. 22. 13:52
 14/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#13 #Kerdezo

"teremtett"


csak eppen a Teremtes (es konyve) nem errol szol


még #9 32% szerint is legalabbis mikrot vagy makrot ezt majd elmagyarazza Privatozhattok is egymassal ha tudtok, akartok...

2019. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
A gnosztikusok szerint volt a felesége. De egyébként sem a Bibliában, sem az egyházatyák, első kerezstények leírásaiban nem találkozunk erre utaló bizonyítékokkal. Az első gnosztikus evangélium, ami említést tesz róla i.u nagyjából a 3. században keletkezett vagy kopt, vagy ógörög nyelven, míg a kanonikus evangéliumok közül az első i.u 60-70 körül keletkezett. A Fülöp evangéliuma is valamikor a 4. században keletkezett, tehát jóval később és nem írhatta maga az apostol, aki már az 1. században vértanúságot szenvedett. Tehát csak egyes gnosztikus tanítók vallották ezt a nézetet.
2022. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
52%

#15

Én nem értem hogy a szinoptikus evangeliumokat miért tulajdonítják az apostolok írásainak amikor köztudott,hogy nem voltak írástudók,egyszerű halászok voltak.Illetve az első evangélium valóban Kr.u 60-70 között keletkezett,de egyik kanonizált evangéliumnak sincs meg az eredeti példánya: a legkorábbi evangéliumnak is csak a Kr.u 200 -ban előkerült másolata van meg.Tehatben nem értem,hogy ezek után miért kellene ezeknek jobban "hinnünk" mint mondjuk a gnosztikus iratoknak.

2022. ápr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

#16

Volt 13 apostol Júdást leszámítva, miből gondolod, hogy egyik se tudott írni? Pál korábban tanult farizeus volt, nem halász. Melyik forrás írja, hogy az összes többi halász volt? Mert emlékeztem szerint csak alig néhányról írja. Mátéról például azt írja a Biblia, hogy vámszedő volt. Te másként tudod?

2022. ápr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Igazából Pál nem volt Jézus közvetlen tanítványa(soha nem találkozott Jézussal személyesen) nem is értem miért agatták rá az apostoli titulust.Fogalmam sincs hogy volt-e közöttük írástudó vagy sem én papok szájából szoktam hallani hogy többségük halász volt(az akkoriban az egyik legaljabb munka volt hierarchia szempontjából).Egyébként én is úgy tudom hogy Máté vámszedő volt:)
2022. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Illetve attól még hogy Máté írástudó volt még nem bizonyítja azt is hogy tőle származna az evangélium....
2022. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#18

Nem előírás, hogy közvetlen tanítványa legyen, attól még apostol volt.


Miből gondolod, hogy a halászat alja munka volt a zsidóknál? Erről nem hallottam még, pedig már olvastam sokat a témában. Amúgy azt sem tudjuk, hogy többségük halász volt-e, néhányról írja csak.


"Illetve attól még hogy Máté írástudó volt még nem bizonyítja azt is hogy tőle származna az evangélium...."

Ez önmagában nem bizonyítja, de nem is ez volt a kifogásod és fő érved előbb. Amit viszont írtál, cáfoltam.


"de egyik kanonizált evangéliumnak sincs meg az eredeti példánya: a legkorábbi evangéliumnak is csak a Kr.u 200 -ban előkerült másolata van meg"

Ez az állításod szintén nem igaz. János evangéliumából maradt fenn töredék, ami a 2. század elejéről származik, tehát időben nagyon nagyon közel van az eredeti íráshoz. Persze nem teljes, csak néhány mondat, viszont össze lehet vetni későbbivel. Sokat mond, ha nincs eltérés. Ezen felül számtalan írás megmaradt az apostoli atyáktól is, akik idézik ezeket az evangéliumokat. Ezek is mind 2. századból, tehát a 200-as dátumod előtti időkből. Római Szent Kelemen az I. században élt, Kr.u. 99-ben halt meg, Antiochiai Szent Ignác 107 körül halt meg. Ők szerinted haláluk után 100-200 évvel később írt írásokat idéztek leveleikben?

2022. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!