Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy nevezik azt Debrecenben...

Hogy nevezik azt Debrecenben és környékén (katolikus körökben? ), amikor Halottak napja kapcsán megkérik a papot, hogy menjen, és áldjon meg egy sírt a temetőben?

Figyelt kérdés
Hallottam erre valami kifejezést, de már nem emlékszem rá, hogy mit. Olyasmi, hogy ...-ot kérni. De mit?

2019. okt. 26. 12:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Hívd fel Debrecenben a Püspöki Hivatalt:

52/431-631

30/445-4002


Szívesen...

2019. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Sírszentelés. Szerintem más szó nincs rá. Ezt szokták így halottak napja környékén kérni és végezni.

Esetleg benedikálás, de szerintem ez nem egy elterjedt szó erre. De a szentelést, áldást szokták ezzel a latin szóval is nevezni (nem csak sírra, hanem bármire).

2019. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Benedikálás? De hát épp ez az, hogy nem elterjedt szó, másképp már hallottam volna! Lehet, hogy ez volt?... De azért ebből legalább valamire tudok asszociálni (Benedek, benedikta tu, ilyesmik), abból meg mintha semmire se tudtam volna, ezért is nem maradt meg bennem. Na mindenesetre ez a legközelebbi tipp eddig. Még az is lehet, hogy mégiscsak ez volt? Akinek van még tippje, ilyesmit mondjon, ilyen furcsát. És köszönöm a választ! :)
2019. okt. 28. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!