Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha voltál már valamely magát...

Ha voltál már valamely magát kereszténynek mondó egyház tagja, és kiléptél, mi volt a fő oka?

Figyelt kérdés

Mennyiben igaz az, hogy ha valaki kilép egy keresztény egyházból, az Istenre is megharagszik, és Istennel is feladja a napi kapcsolat ápolását, pl. bibliaolvasást, imádkozást?

Ha kiléptél valahonnan, kerestél-e más keresztény egyházat, és milyen sikerrel?



2019. nov. 6. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Nem azért tettem, mert Isten ellen fordultam. Hanem a Biblia alaposabb ismerete elvezetett a helyes keskeny útra.

Ezért hagytam fel a Raformásus nézettel.

2019. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A bibliaolvasás és az imádkozás volt a probléma gyökere.
2019. nov. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem léptem ki az egyházból, csak otthagytam, elhagytam a vallásom gyakorlását. Nem haragszom Istenre, mert nincs okom rá. Azokra a személyekre haragszom, - és ezért hagytam el a vallásos közösségemet -, akik e vallást képviselik, vezetik, ahogyan teszik ezt, és mindezt én nem tudom elfogadni.

Megpróbáltam keresni más keresztény egyházat, de rájöttem, hogy "ganc egal".

2019. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Az egyhaz az emberek altal letrehozott intezmeny. Minden ember bunos, minden ember teved, ezert valoszinuleg tokeletes egyhaz sem letezik (legalabbis en meg ilyet nem talaltam). Az emberek hibajat viszont nem lehet Isten szamlajara irni. Ha valamelyik egyhazban csalodik valaki, akkor csak az emberek alltal letrehozott intezmenyben csalodhat, es nem pedig magaban Istenben. En katolikus vagyok, de nem jarok templomba, mert nem ertek teljesen egyet a katolikus egyhaz szabalyaival (pl. balvanyimadas), de ennek ellenere Istenben es a Bibliaban 100%-ban hiszek. Bibliat olvasni es imadkozni szoktam, habar jo lenne ha tobbet tennem.
2019. nov. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha voltál már valamely magát kereszténynek mondó egyház tagja, és kiléptél, mi volt a fő oka?"


Én sem hagytam ott Istent. Adventista voltam. Amikor rájöttem, hogy a teológiájuk súlyos tévedéseket tartalmaz, kiléptem.


"Ha kiléptél valahonnan, kerestél-e más keresztény egyházat, és milyen sikerrel?"

Kerestem, sikertelenül. Mindegyik teológiájában van tévedés. Talán a reformátusok állnak most hozzám a legközelebb

2019. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#1 egy mellett állok én is.

Meg kell érteni mit írnak benne és követni kell azt nem pedig a hamis próféták tanítására figyelni.

Erre mondta Jézus is hogy "akinek van szeme az látja és akinek van füle az hallja"

2019. nov. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért is kérdeztem, mert most én vagyok ilyen típusú dilemmában, és kétfele is lehetne haladni.

(1) Egyrészt, amikor valaki megházasodik, akkor elkötelezi magát a feleségéhez, és akkor sem válhat el, ha a felesége már nem nyújt annyi örömet, mint régen, vagy irritálni kezdi. Ugyanis kimondta a szót, hogy "amíg a halál el nem választ". Azok az emberek, akik elválnak a paráznaság esetét kivéve, azok hűtlenek lettek a házastársi esküjükhöz. Annyi ember van, aki nem magát a feleségét (férjét) szereti, hanem valamit, amit a felesége (férje) ad neki. Amikor nem kapja tovább, mit akar, akkor "keres egy jobbat". Nem szeretnék ilyen hűtlen lenni. Az egyház a Bibliában a Bárány (Jézus) menyasszonya. Amikor már menyasszonyom van, akkor már -- a szex kivételével -- úgy élünk, mintha házasok lennénk, ez egyfajta próbaideje a házasságnak. Ahogy Jézus sem hagyja el az egyházat, ha irritálóvá válik számára, én is szeretnék kitartani.

(2) Viszont hiába figyelmeztetetem az egyházam vezetőit sok hiányosságra, ami a gyülekezetben van, megmutatva a Bibiából Isten álláspontját, nem hallgatnak rám. Az egyházam gyakorlata, ha valaki a gyülekezet tagja akar lenni, akkor tanulmányozzák vele a Bibliát, lépésről-lépésre megmutatva a jelöltnek sok mindent, pl. Isten elvárásait is, és ha nem veti alá magát Isten akaratának vagy parancsolatainak, amit megmutattak neki, akkor leáll a tanulmányozás addig, amíg kész nem lesz. A kapcsolat megmaradhat, találkoznak is, ha akarnak a jelölttel, de várnak a megtérésre. Ezt helyes gyakorlatnak gondolom. Szóval ha ezt csinálom, akkor én is leállok a további figyelmeztetésekkel, amíg készek nem lesznek megtérni, de világossá teszem, hogy nincs közösség köztünk, amíg meg nem térnek.

Szóval ez a kettő látszik választható útnak. Vagy tűröm-tűröm az atrocitásokat amivel Istent is bántják, meg engem is állandóan bántanak, hiszen a Bibliában is benne van, hogy "viseljétek el egymást békességgel". Vagy elhatárolódok a közösségtől, nem olyan értelemben, hogy soha nem akarok találkozni velük, hanem úgy, hogy világossá teszem, várok a megtérésükre, és addig nem lehet szorosabb együttműködés vagy egység köztünk.

Természetesen Istenre nem akarok haragudni, de nem értem, miért van ez. Ő azt ígérte, hogy aki elhagyja apját, anyját testvéreit, Jézusért, az száz annyit kap már ebben a világban. Persze ez a mostani lehet egy átmeneti állapot, lehet, hogy várni kell. Ezeket a testvérekt elvesztem, de Isten felemelhet egy másik közösséget, ahol szeretik az Urat annyira, hogy engdelemeskedjenek neki, és ott nekem sem az állandó ellenszegülést kell tapasztalnom.

2019. nov. 8. 16:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Katolikus voltam, azért hagytam ott, mert hatalmasat csalódtam benne. Egy hihetetlenül romlott papon (aki sok más kortársamat is bántotta) keresztül jöttem rá, milyen romlott is a nagyrésze. Ahogy egy előttem lévő is írta, nincs tökéletes egyház, hiszen azokat emberek alapították.

Istent nem hagytam el, ugyanúgy kereszténynek vallom magam, csupán van egy sajátos hitfilozófiám, amibe nem tartoznak bele az egyházak.

2019. nov. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!