Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előbb vagy utóbb, de a sátán...

Előbb vagy utóbb, de a sátán is meg fog térni?

Figyelt kérdés
Különben miért tartaná létben az Isten a sátánt, miért nem semmisíti meg, ha nem látná azt, hogy a sátán is egyszer majd meg fog térni?
2019. nov. 11. 11:53
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

A szellemi világra nem jellemző az anyagi világra jellemző változékonyság (most abba ne menjünk bele, hogy a teremtett szellemi világ és Isten világa mennyiben különbözik), önmagukhoz képest teljesnek teremtette őket Isten.


Igazából két ok miatt nem tud a Sátán megtérni:


- az értelem determinizmusa: Mivel világos volt előtte a végcél tévedésmentesen döntéseinek következményeivel együtt, ezért nincs semmi új hatás, ami változásra ösztönözné.


- a próbatétel egyetlensége: Az értelem világossága miatt, nincs fokozatosság a döntésekben, mint az embernél, hanem egyszerre eldől ezeknek a lényeknek a sorsa.


Amúgy, az angyalok akarati élete teljesen Istentől függ.

2019. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

"az angyalok akarati élete teljesen Istentől függ."


Nem nem. Nekik is szabad akaratuk van, ez nem Istentől Függ, nekik is megadta a szabad döntés jogát.

2019. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"Nem nem. Nekik is szabad akaratuk van, ez nem Istentől Függ, nekik is megadta a szabad döntés jogát."


Akkor másként fogalmazok: akaratuk megvalósulása (nem az elhatározás maga) Isten engedélyéhez kötött.


Az angyalok próbatételekor a döntésük szabad volt. A kísértés, megszállás, alakot öltés is szabad döntés, de a döntésük annyiban valósul meg, amennyire Isten azt megengedi.


Ld. Jób esetét, meg amikor az Úr a disznónyájba küldte a démonokat.

2019. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 KZitus ***** válasza:
0%

Szia Nincsen erre utalás a Bibliában. De az írva van, hogy rögtön halálra ítélte őt Isten a 1Mózes 3:15 szerint. Ezen nem változtat!

Sátán nem tud megtérni a János 8:44 szerint:

"Ti a ti atyátoktól, az Ördögtől vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok tenni.+ Az gyilkos volt kezdettől fogva, és eltért az igazságtól, mert nem szereti az igazságot. Azért hazudik, mert ő ilyen. Ő hazug, és a hazugság atyja."

1János 3:8

"Aki újra meg újra bűnt követ el, az Ördögtől származik, mert az Ördög állandóan bűnt követ el, már kezdettől fogva. Isten Fia azért jött el, hogy mindent semmissé tegyen, amit az Ördög tett."

2Korintusz 11:3

" De félek, hogy amint a kígyó ravaszul tévútra vezette Évát, úgy a ti gondolkodásotok is megromolhat, és már nem lesztek olyan őszinték és tiszták, mint ahogy az Krisztushoz illik."

Jelenések 12:9

"Ledobták hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti. Ledobták őt a földre, és az angyalait is ledobták vele együtt."

2019. nov. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
már megbántam....már megbántam....imádkozzál értem, kérlek!
2019. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Igazából nem is értem az időn és a változáson való lovaglást. Az idő egyértelműen a fizikai teremtett világ része, talán ez egyszerűen belátható a fizika órán tanultakból is, még hit sem kell hozzá. Minden változás időben történik, az idővel írható csak le, legyen az a változás bármilyen gyors vagy bármilyen lassú.

A Szentírás szerint Istenben a változás szikrája sincs. Pál apostol Jézussal kapcsolatban is megjegyzi:

"Jézus Krisztus ugyanaz tegnap, és ma, és mindörökké."

Ez természetesen igaz a szellemi lényekre is. Sőt igaz lesz majd az emberre is, amikor kilép e világ köreiből.


De így igaz a sátánra is, akinek ellenszegülése végleges, nincs belőle megtérés. Valószínűleg nincs is a sátánban megbánás és nem is akarna megtérni, mert ő a teljes tudása birtokában döntött így.

A sátán sorsa pedig le van írva a Jelenések könyvében, örök szenvedés számára és követői számára. Ezért nem semmisíti meg Isten.

2019. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
44%

Tehát akkor ezek szerint az isten eleve bukott angyalokat teremtett!

Mivel 𝐬𝐞𝐦𝐦𝐢𝐥𝐲𝐞𝐧 más módon nem oldható ez meg idő nélkül!

Mondom: a hívő csuklás nélkül lenyel mindent...

2019. nov. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

#17

Miért következne belőle ez? Nem, Isten egyszerűen angyalokat teremtett, melyek közül voltak akik fellázadtak és voltak akik hűek maradtak.

Értem, hogy mi a problémád, de ezt a döntést szerintem nem egy pillanatként kell felfogni, hanem valami örökké tartó állapotként.

2019. nov. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

"voltak akik fellázadtak"

Ugye borzasztó nehéz megérteni, hogy ehhez IDŐ kell?

Hacsak nem voltak eleve lázadónak teremtve, ahogy írtam.

2019. nov. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

#19


Értem amire utalsz, vagyis nem lázadónak teremtette az Isten a bukott angyalokat, hanem azok azzá lettek, az Istentől való elfordulásuk miatt! Ez több helyen is benne van a Bibliában!


De azt gondolom, hogy mivel az örökkévalóságban nincs idő, ezért pontosabb, ha azt mondanánk, hogy nem idő kellet ehhez, hanem változás.


Tehát a keresztények Jézus ellenes gondolkodásuk ebben is tetten érhető.

Tehát szerintem nyugodtan kijelenthető, hogy a bukott angyalok nem voltak mindig bukott angyalok, és az Isten sem teremtett bukott angyalokat.

Vagyis ebből igen is az következik, hogy a sátán, ha akar, akkor egyszer megtérhet. És ha bűnbánatot gyakorol, akkor az Isten irgalmaz is neki!



Nem is értem, hogy a keresztények hogyan tudnak ilyen alapvetően Istenkáromló tanokat hirdetni, hogy az angyalok ne tudnának fejlődni és növekedni a szeretetben? Ami egyébként még Jézus tanításával is szöges ellentétben van?

2019. nov. 13. 12:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!