Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten valóban nem létezik?...

Isten valóban nem létezik? Kitalált személy olyan kitalált dolog mint a ufó vámpír zombie angyalok szörnyek szellemek?

Figyelt kérdés

Isten nem létezik?

Hiszen ha létezne akkor nem hagyná ezt a sok gonoszságot igazságtalanságot szörnyűséget ami a világban folyik nap mint nap.



2019. nov. 12. 19:05
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
29%
Ja Isten és a szellemek olyannyira kitalált dolgok mint te.
2019. nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
27%
A melegvíz szolgáltató nem létezik, mert nem hagyná, hogy sok helyen ne legyen melegvíz és ne tudjanak mosakodni az emberek.
2019. nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
13%
Az a baj hogy létezik és úgy hagyja. Nem mondom, megérdemelne egy fülest..
2019. nov. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
19%

A gonoszságot magyarázhatjuk úgy is, hogy Isten nem létezik, de úgy is, hogy ezzel bünteti Isten az embereket. Ezt mindenki maga döntse el. Vannak akik hisznek benne, vannak akik nem.

A kitalált személy, ahogy mondtad lehet angyal, vámpír, stb., de például ha én kitalálok egy karaktert (aki akár ember is lehet) egy történethez, mondjuk Kovács Annát, akkor ő is kitalált személy lesz.

2019. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
47%

Hadd vigyem tovább kicsit a 2-es hozzászóló gondolatmenetét :)

Melegvíz szolgáltató nem létezik, hiszen ha létezne, nem hagyná, hogy az emberek a melegvizes csap helyett a hidegvizes csapot engedjék meg...

2019. nov. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem létezik. Ha igen, akkor az saját magunkra vonatkozik csak.
2019. nov. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
44%

"melegvíz szolgáltató nem létezik, mert nem hagyná, hogy sok helyen ne legyen melegvíz és ne tudjanak mosakodni az emberek."

A vízművek sosem voltak érdekeltek abban hogy csupán szeretetből vagy jószívűségből biztosítsanak bárkinek is szolgáltatást.

Ez értelemszerűen nem összevethető egy állítólagos szerető atya képével, aki ugyan tehetne azért hogy bármi és minden jó legyen a gyermekei életében, mégsem tesz így.

2019. nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
42%

Ezt odahelyezem a "kereszténység bűntettei" emlegetése mellé a polcra, ahol az emberi intellektust megsértő kérdések sorakoznak.


Annyiszor kérdezték már és annyiszor meg lett válaszolva, de úgy tűnik sosem elég.


Akkor beszélgessünk kicsit provokatívabban. Mit szeretnél? Irányított robot lenni, vagy szeretnéd ha eldönthetnéd mit akarsz csinálni az életben?

Vigyázat, a kérdésben csapda található, nem tudsz jól válaszolni!


Ha robot lennél szívesen, akkor gratulálok, pontosan azzá az agymosott dilettánssá szeretnél válni, aminek legtöbbször hívjátok a hívő keresztényeket.


Ha pedig szeretnél Te dönteni a sorsodról, akkor remélem tisztában vagy vele, hogy amennyiben a döntés a tiéd, úgy a felelősség is. Ha beleteszed a kezed a tűzbe mert neked az esik jól, akkor meg fog égni és ha gyereked lesz a testvéredtől, akkor ne Istent hibáztasd majd amiért ért. fogy. lett.


Az a baj, hogy akik még mindig ezeket a kérdéseket rakják fel, azok valószínűleg ennyiből nem fogják megérteni mit akarok mondani, szóval tovább viszem az érvelést.


Tehát jelenleg ma egy olyan világban élünk, ahol mindenki úgy hülye, ahogy akar. Elronthatjuk az egészségeket, szennyezhetjük a Földet, kiírthatunk állatfajokat, vagy esetleg népcsoportokat, mindent szabadon megtehetünk. Isten tiszteletben tartja a döntéseinket, legyenek azok jók vagy rosszak.

Én egyszerűen nem bírom megérteni, hogy ezen mit olyan nehéz felfogni?


Kérdezhetnéd, hogy akkor mi szükség Istenre ha nem csinál semmit? Nos, ő azt mondja, hogy én tudom mi a jó neked, mitől leszel boldog és azt is tudom mi a Te életed értelme. Ráadásul azt is mondja, hogy nem kell a Földön levő gonoszságtól, igazságtalanságtól, de még csak a haláltól sem tartanod. Mert Ő megígéri neked, hogy ez nem az igazi élet, ez csak egy szempillantás az örökkévalóságban. Ha itt hű maradsz és jó döntést hozol, akkor egy olyan világban élhetsz majd, ami már ő irányít mindent. Ahol mindaz amit nem szerettek ebben a világban, nem lesz ott. Ahol tényleg az lesz, ahogy elképzeljük a tökéletességet.

De ide csak az kerül, aki ide akar kerülni. Isten senkit sem kényszerít. A Földi élet az előszoba, ide még befúj a szél, bár Isten ígéri, hogy aki őt választja, annak már itt is ad bizonyos szintű védelmet.

De összességében, aki nem akarja őt választani, annak nem muszáj. Ő élheti tovább életét ahogy akarja, persze annak következményeivel együtt.


Na, és itt fogom befejezni, mert órákon keresztül lehetne erről írni. Aki meg akarja érteni, az meg fogja.


Jöhet a gúnyolódás meg a lepontozás.

2019. nov. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
4%
A kérdésed rossz, 35%, es nem érted a fő kérdés lényegét.
2019. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%

Á, szóval én nem értem. :)

Látod én is ezt mondtam, csak én vettem a fáradtságot és kifejtettem, hogy Ti mit nem értetek.


Kíváncsi vagyok, hogy Te is venni fogod-e? :)

2019. nov. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!