Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden tisztátalan?

Minden tisztátalan?

Figyelt kérdés

Alapvetően a sertéshús fogyasztásán/ignorálásán gondolkoztam el keresztényként, mivel megoszlanak a vélemények (és ti hogy vélekedtek?).


Én úgy látom, hogy ha ragaszkodnunk kellene a III Mózes 11-hez, akkor ennyierővel sorra vehetnénk minden más "tisztátalan" ételt...


-Minden üdítő, amiben cukor/édesítő szerek vannak mérgezőek és rákkeltőek ->kuka...

-A csapvizek tartalmaznak rákkeltő fluoridot, tehát ez is bővítheti a "tisztátalan listánkat... tehát ez is -> kuka

-Mekis kaják xd

-Génmanipulált/tartósító szerezett élelmiszerek, nyilván tisztátalanok ezek is.. ->kuka

-Vegyszerezett gyümölcsök/zöldségek/magvak... -> ehe

-Gyógyszerekkel tenyésztett baromfi húsok... -> "nyami"


Nemtudom mi maradt, amit még megvehetnék a boltokban amik ne lennének "tisztátalanok" és nem halnék éhen..


De ha lehetne, nagyon szívesen megtartanám Isten törvényét ahogy csak lehet, mert szeretem Isten Igéjét.. csak sajnos azt látom, hogy a mai világban/társadalmi rendszerben/erőforrások/lehetőségek ezt nem engedik meg, hogy betarthassam...


És őszintén szólva, ahogy eddig Isten megismertem az életemben... Ő se csinál ebből nagy ügyet..


Vélemények?



2019. nov. 12. 19:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
34%

Nem kell ehhez nagy tudomány és okosság! Az ember rombolja és pusztítja a természetet! Írtja az élővilágot, mérgezi a vizeket, a levegőt és a földeket! Isten pedig hosszan tűr!

Egészen addig, míg be nem telik a pohár! Isten mint a szerető és megértő türelmes szülő, az ember pedig olyan, mint egy akaratos, rakoncátlan, makacs, önfejű gyerek ! Ennyi! nem kell ezt túl ragozni!

2019. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondja, nem az teszi tisztátalanná az embert, ami a száján bemegy, hanem ami azon kijön, mert az a szívéből származik. Pál azt írja, minden tiszta a tisztának.

De arra is int, hogy áron vétettünk meg, dicsőítsük Istent a testünkben, amely az Istené. Azt gondolom, jó felelősségteljesen viszonyulni a testünkhöz, amennyire lehetséges, de ez persze nem jelenti azt, hogy az életünk erről szóljon, ez legyen az első helyen (sokan esnek ebbe a hibába).

2019. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Tehát az ember fertőz és tesz tisztáttalanná mindent!
2019. nov. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!