Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apostolok misèztek-e...

Az apostolok misèztek-e miközben füstölőt használtak?

Figyelt kérdés

2019. nov. 21. 21:10
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

18- As, 20- aș válaszoló, olvasgatom a válaszokat és kacagok hangosan. Tegnap én is megfigyeltem hogy szoknyaszerüben vannak tényleg a papok de azért az a hülye tömjén nem hasonlít a retikulhoz. Szerintetek egy retikül előtt kell felállni, meghajolni meg keresztet vetni ahogy elmegy előtted vele a pap? Inkább az lehet hogy valami áldás az illata ( bár nekem àtok) meg a füstje felviszi az imádságokat mert mindig ekténia, (ortodox úgy hívja a könyörgést) után tömjéneznek. Ha 2 ekténia van vagy 3 akkor háromszor tömjéneznek.

Szerintem Jezusek eladták az aranyat, tömjént, murhatves abból mentek Egyiptomba meg éltek meg itt és mikor visszajöttek meg József kitanulta az ácsmunkát.

Nekem a katolikus szenteltvizről is van egy gondolatom. Az ortodox szenteltvi ellen nincs kifogásom mert azt bazsalikom nak meg tömjénnnek szentelik és a tömjén csak nagyobb erő mint a só. Az ortodox templomban Soha Nem budosodik meg a tartályban a szentviz. Mert mindig iszom és jo

Szóval a katolikusok azért sozzak meg mert büdös lenne a víz és hogy eloszlassa a szagot. Egyszer úgy tettem mintha keresztet vetnek hogy úgy lássák, kozben megnyaltam az ujjam és tiszta sós az egész. Mint a tengerviz

2021. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
75%

#21

Nem, egyszerűen azért tesznek bele sót, mert a Biblia azt írja:

[link]


"Szerintem Jezusek eladták az aranyat, tömjént, murhatves abból mentek"

Szerintem meg számítógépet vettek belőle, de sokkal fontosabb, hogy a Biblia mit ír erről. Ilyet biztos nem, amit ti.

2021. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
28%
Valószínű nem autó- vagy szamár-stoppal mentek Egyiptomba, hanem fizettek az útért. Arannyal, tömjénnel, mirhával, avagy ezek eladása után az árával. Nem misézték végig az utat, na! Ezt csak az elvakult és bigott katolikusok gondolják!
2021. aug. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
20%
De az ortodoxok miért nem tesznek bele sót? Ugye hogy erre nem tudsz semmit se mondani. Az ortodox templomban legalább 2 pohár Szenteltvizet megiszom a tartályból a műanyag pohárral ami ott van és hidd el VIz Íze van. Nem Sós. Rendes vízize. Nem hinném el hogy szenteltvíz ha nem tudnám hogy az mert nincs benne só.
2021. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
93%

#24

Kérdezd meg őket. Én adtam neked linket, ott a Bibliát idézik és általában tesznek bele sót.


#23

Hol írja a Biblia, hogy ezen ajándékok árával fizettek érte? Vagy a hitgyülis ferdítés is olyan, mint az őrtornyos és ebben már benne van?

Egyébként az aranyat nem kellett eladni, mert eleve fizetőeszköz volt, a tömjént pedig valószínűleg illatáldozatként bemutatták, mint annyi helyen szerepel rá példa a Bibliában. A mirhát is felhasználhatták.

2021. aug. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
20%
Akkor miért nincs sós íze? Rendes víz íze van. Minden alkalommal iszom.
2021. aug. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
28%
Hitgyülis ferdítés nincsen, római katolikus apokrif-gyűjtemény viszont van hetvenakárhány könyvvel, Jeromos forog a sírjában! Szégyelljétek magatokat, képmutató eretnekek!
2021. aug. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
75%

#26

Gondolom azért nincs sós íze, mert nem tesznek bele sót. Nem egy atomfizika.


#27

Jó, akkor idézd nekem, amit írtál.


"Jeromos forog a sírjában!"

A katolikusok szerint a mennyben van és élvezi Isten színe látását. Csak olyan istentelen szektákban tanítanak sírban forgolódó emberekről, mint a hitgyüli.

2021. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
28%
A Hit Gyülekezetében nincs ilyen tanítás, ez egy emberi mondás, ha valaki akarata ellen tesznek a halála után. Az istentelenség és emberiség-ellenes bűncselekmény a papi pedofília, amelyet több ezres méretben követi el országonként a magát Római Katolikus Egyháznak nevező szervezet.
2021. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
18%

Az istentelen "Egyház":


[link]

2021. aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!