Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a jók és a rosszak is...

Ha a jók és a rosszak is ugyanarra a sorsra jutnak, mi értelme jónak lenni?

Figyelt kérdés
Ateistáknak szól.
2010. júl. 19. 00:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Akkor jónak se érdemes lenni,meg rossznak se,nem?:D de akkor mi legyek??Olyan,amilyen én akarok lenni:D
2010. júl. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én helyesen cselekszem, de belül a helytelenre vágyom.
2010. júl. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Attól, mert valaki nem hisz az Istenben, még nem lesz rossz ember.


Ha csak ezért cselekszel jól, mert jó sorsot akarsz, nem gondolod, hogy az egy kicsit képmutató dolog?


Bármilyen furcsa, meglepő, felháborító, de az ateista emberek is ugyanúgy képesek érezni, gondolkodni, nekik is van egy értékrendjük, miszerint élnek.


És talán itt a lényege az egésznek... Mi a jobb? Ha valaki azért cselekeszik jól, azért él helyesen, mert fél Istentől, fél a pokoltól, vagy egyszerűen csak egy jobb helyre akar jutni...

Vagy az, akinek nincsenek elvárásai a "jövővel" (halál utánnal) kapcsolatban, hanem azért jó ember, mert jó akar lenni...

Szerintem gondolkodj ezen...

2010. júl. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Jó hát én szóval nem mondtam hogy azok akik nem hisznek Istenben rossz emberek. Csak például mi állítja meg az ateista embert, vagy miért érez bűntudatot, ha valami rosszat tesz? Vagy ha más tesz rosszat akkor a jó ateista mivel magyarázza hogy rossz amit a rossz ember cselekedett?:D remélem értesz
2010. júl. 19. 01:33
 5/19 anonim ***** válasza:
20%

Csak például mi állítja meg az ateista embert, vagy miért érez bűntudatot, ha valami rosszat tesz?


A törvények miatt, mert nem akarok börtönbe kerülni.

Ha nem büntetnék, nem nagyon érdekelne mások szerint mi a jó és mi a rossz..

2010. júl. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a magadfajták lennének többségben, törvények se lennének. Meg te se, úgyis kinyírna rögtön valami másik jóképességű.

Az emberek többsége nem a büntetéstől való félelem miatt követi a törvényeket, hanem mert belsőleg is egyetért velük. Vallás, erkölcs, mind mind erősíthetik a törvények erejét, az olyan törvénynek, ami ezekkel szemben áll, viszont semmi ereje nem szokott lenni.

2010. júl. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy mindenkinek van lelkiismerete. Az ateistának is.
2010. júl. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Ateista vagyok, úgy cselekszem, ahogy jónak látom. Van lelkem, lelkiismeret furdalásom, és nem lennék képes gonosz dolgokra, bárkit bántani, akár fizikálisan is, sorolhatnám napestig.

Attól még, hogy nekem nincs Isten az életemben, aki a jó felé húz, még magamtól is tudok az lenni. Sőt, én meg pláne egy lelkiismeretes ember vagyok, szóval tőlem aztán nem kell félni. Mi lesz, ha meghalok? Majd kiderül. (vagy nem)

2010. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

mert akkor lehetsz igazán jó, ha nincs tétje, és ez a jóság belülről jön és nem a pokolrakerülés iránti félelemből.


aki Istenfélésből jó, az nem szívből jövő jóság, csak félelem.

2010. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%
Értelme? A jóságnak talán az a lényege, hogy nem az értelmét nézed annak, amit teszel, hanem azt, hogy jó. Nem?
2010. júl. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!