Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, van értelme a...

Mit gondoltok, van értelme a nézetemnek?

Figyelt kérdés

Én speciel 14 voltam, mikor "kiábrándultam" a hagyományos (ez esetben keresztény) istenképből. Azóta eltelt két év, megismertem más kultúrák vallásait (nagyrészt histroy-csatornákból és könyvekből, tudom, ez felületes, de nagyjából képben vagyok a világ nagy eszméi terén), és rájöttem, hogy ezek a vallások mind egyre mennek: az Élet és a nagybetűs Világ építőinek/építőjének tisztelete. Igaz, ezek régen nagyjából a Napra és a Villámsára és társaira korlátozódtak, de mára sokat fejlődött (hihi) a világ.

Én nem vagyok hajlandó semmilyen eszmének, "-izmusnak" alávetni magam, (mint abban a South Park epizódban :D ) nem vagyok sem ateISTA, sem (pozitív értelemben vett) sátánISTA, de még hedonISTÁnak sem mondanám magam, a magam istenében (talán isteneiben?) hiszek, viszont nem imádkozok senkihez, ez afféle szimbólikus tisztelet. Ettől függetlenül mélyen tisztelem a régi, nagymúltú kúltúrák eme alapköveit, mind Jézus, Buddha, Brahma, Mohamed, és a zsidók vallását. Fejet hajtok előttük, de le nem térdelek...

Utálom a csőlátást, nem az csőlátású embereket, magát a csőlátást. Szeretném, ha vallásosak és nem vallásosak is írnának :D , kíváncsi vagyok a véleményekre

No, jöhetnek a Jehovások téríteni XD


2011. szept. 16. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Részemről maradok az ateizmusnál...
2011. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ez is egy "-izmus", a te esetedben deIZMUS-féleség, de a helyedben nem ezekből a forrásokból, hanem a különböző vallások hivatalos könyveiből, magyarázataiből tanulnék, mert nemcsak hiányosak, hanem - ismerve ezeket a csatornákat - sok esetben eltorzítottak lehetnek az ismereteid.

A szövegben meg magadnak is ellentmondasz. Mielőtt azt mondod magadra, nem vagy csőlátású, jusson eszedbe, hogy magáról senki se veszi észre, hogy az-e. Úgy vizsgáld mások hibáit és erényeit, hogy a magadéival (főleg a hibákkal) tisztában vagy, és úgy nézz le kisebb felekezeteket (igen, a JT is ide tartozik), hogy nem tudod (ahogy más se), mennyi iazság van benne. Ebben az életben nem is fogjuk megtudni biztosan.

Ha kihagytad volna az idétlen megnyilvánulásokat (smileykat és társaikat) a kérdésedből, sokkal komolyabbnak tűnne, így elég kamu-gyanús a kérdésed.

16 évesen az én fejemben is hasonló dolgok jártak, máig tiszteletben tartom a különböző világnézeteket és a követőiket, és próbálom megérteni őket, de azóta sok minden változott meg, bennem is.

19/L, róm. kat.

2011. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is 14 voltam mikor kiábrándultam de nem kezdtem el hinni a magam isteneiben és tisztelni a semmit HE?
2011. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az természetes, hogy az ember ilyen korban kiábrándul egyes nézeteiből. Ahhoz, hogy erős egyéniséged legyen, meg kell kérdőjelezned azt, amit a szüleidtől kaptál. A kérdés innentől az, hogy mit kezdesz ezzel a szabadsággal? Közelebb jutsz-e az igazsághoz, vagy nem?


Amúgy engem érdekelne, hogy mi volt az, ami miatt kiábrándultál.

2011. szept. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nagyon sokan vannak így ezzel, mint te. A második válaszoló néhány alapvető dologra rávilágított, de egy fontos dologra felhívnám a figyelmét:


"... úgy nézz le kisebb felekezeteket (igen, a JT is ide tartozik), hogy nem tudod (ahogy más se), mennyi igazság van benne. Ebben az életben nem is fogjuk megtudni biztosan."


Ez a véleményed nagyon mértéktartónak látszik, de ez inkább hajlik az agnoszticizmusba, vagy az opportunizmusba. Szerintem ennél tovább lehet jutni és nem feltétlen természetfeletti eszközökkel, hanem józan, racionális módon, ahogy egyébként maga a Biblia is javasolja az ismeretszerzést.


Jézus szavai szerint: "... megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket."


Persze, nem az abszolút és teljes igazságról van szó, de a vallásos világ igazságát és igazságtalanságát, kiválóan meglehet ismerni. Nem is hinné sok ember, hogy mennyi babona és mítosz van, amiben hisz vagy ami komoly hatással van az életére!

2011. szept. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne azzal foglalkozz hogy te milyen Istent képzeltél el hanem inkább azt próbáld kideríteni hogy Isten milyen valójában.
2011. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ozmium42 ***** válasza:
Nem helyes a nézeted, mert egyfajta vallásos "politikai korrektségre" törekszel, meg aztán elég hiú is vagy. Nem hajlik a térded? :D (Édesapámé sem, de az övé el volt törve)
2011. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nézeted megfelel egy 16 évesnek. Ha majd nem csak a history channelről szedsz ismereteket és az érdekel, milyen Isten valójában, jó úton jársz. A magad Istenében hiszel? És ő ki , milyen?

Ne érts félre, nem vagyok Jt, és nem hiszem,hogy a világvallások általános istenképe feltétlenül igaz. Valójában nagyon is hasonló cipőben járunk. De én folyamatosan azt kutatom, milyen is Isten, nem azt, hogy én mit szeretnék hinni.

2011. szept. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!