Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy Luther...

Lehetséges, hogy Luther Márton néger volt?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem róla hogy fehér volt, hisz mégiscsak egy újkor eleji pap volt, de aztán beírtam a nevét a googleba és a wikipédia képein mind néger volt. Akkor most ez hogy van? Lehetséges hogy volt egy néger testvére?

2019. nov. 25. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Jah! Jah! Afrikai migráncs! Jah! Jah!
2019. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De nem is az ő nevét írtad a google-be, ha ilyen képeket kaptál.

Tippre talán Martin Luther Kinggel keverted. Mondjuk gyanús kellett volna legyen hogy fotókat láttál, nem festményeket...

2019. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy fehér bőrű férfiról hozott ki képeket. Átfutva az életét, ha jól látom nem volt színes bőrű a családjában. Véletlenül nem javította át a google a nevét Martin Luther Kingre vagy dobott ki róla képeket?
2019. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Testvér, szerintem te csúnyán összekeverted őt Martin Luther Kinggel.


A magyar oktatás viszont határozottan hanyatló korszakába lépett...

2019. nov. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy álmom, hogy az apostolok hatalmas gótikus várakban lakhatnak Róma falai mögött, melynek kupolái oly hatalmasra nyúlnak, hogy új korszakoknak vágnak utakat, róma borostyán útjai mentén....
2019. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
*amúgy van aki szerintem a Károlit és keveri a Kálvinnal.
2019. nov. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Luther Márton katolikus szerzetes volt Németországban, a Római Katolikus Egyház bibliaellenes tanításait (búcsúcédula árusítás, hétszentség hamis tanítása, stb.) kritizálva reformokat akart véghezvinni, végül a katolicizmus középkori egyeduralmának vetett véget.


Egy festmény róla itt látható:


[link]

2019. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lelövöm a poént: Szerintem az okt. 31-i Pesti Srácok cikkre utal a kérdező, ahol a műveletlen szerkesztő Luther Márton helyett Martin Luther King képét tette ki.
2019. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!